Bravúrgyőzelmet aratott a Honvéd a Vidi otthonában

2013.10.27. 16:25
Nemcsak néhány fault, a meccs vége is fájt a Videotonnak (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 12. fordulójában még jobban elléphetett volna riválisaitól az éllovas Videoton, ám hazai pályán kikapott a Budapest Honvédtól. A fehérváriak Nikolics Nemanja találatával vezetést szereztek, amelyet a kispesti Nagy Gergő egy szép átlövéssel egalizált még az első félidőben, a 92. percben pedig a vendégek kolumbiai légiósa, a csereként pályára lépő Edixon Perea eldöntötte a mérkőzést egy gyors kontra végén.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Videoton FC–Budapest Honvéd 1–2 (Nikolics 21., ill. Nagy G. 27., Perea 92.)

Magabiztosan menetel a bajnoki cím felé José Gomes együttese, és azzal a tudattal készülhetett a Budapest Honvéd elleni mérkőzésre, hogy mivel közvetlen riválisai közül a Debrecen és a Diósgyőr is csak döntetlent játszott a hétvégén, hat, illetve hét ponttal el tudna szakadni egy sikerrel tőlük. Marco Rossiék ellenben az esélytelenek nyugalmával léphettek pályára, a sérüléssel bajlódó Borisz Zsivanovics nélkül.

Kényelmes tempóban kezdett a Vidi, de így is hamar vezetést szerezhetett volna, Alekszandar Ignjatovics hatalmas hibája után Nikolics Nemanja azonban ajtó-ablak ziccert hibázott. Két kis érdekesség: egyik csapat hátvédsorában sem találhattunk magyar játékost, a hazaiaknál ugyebár a kapus, Juan Calatayud is légiós; a mérkőzés 16. percében pedig már ötödször kellett figyelmeztetni a szurkolókat, hogy lehetőség szerint a találkozóval foglalkozzanak, ne klubelnökökkel és az MLSZ-szel.

Miközben a lelátón megrezdült és felharsant a sok-sok megbántott lélek, a pályán is megrezdült valami: a Honvéd hálója. Nem is akárhogyan, ugyanis a gólhelyzetben lévő, egy védővel csatázó Sándor György lábáról Nikolics Nemanja elé pattant a labda, akinek két lépésről kellett azt a kapuba juttatnia. 1–0!

Úgy folytatódott a mérkőzés a gólt követően, mintha mi sem történt volna (támadgattak a fehérváriak, szürkén robotolgattak a kispestiek, szitkozódtak a lelátókon, a hangosbemondó hangosan megkért), aztán a derült égből egyenlített a Honvéd: Nagy Gergő egy szép átlövéssel mattolta Calatayudot. 1–1!

Ment, ment előre a hazai csapat a félidő hátralévő részében, csakhogy a szünetig már nem tudtak újabb gólhelyzetet kialakítani Sándorék. A pihenőt követően sem emelkedett a színvonal, de tíz perc múlva ismét helyzethez jutottak a fehérváriak, csakhogy Kovács István az ötös jobb sarkáról a léc fölé emelt, a másik oldalon Calatayudnak kellett hatalmasat védenie Hidi Patrik próbálkozásánál.

Jellemző a mérkőzésre, hogy a lelátói hangulat a 62. percben hágott tetőfokára, amikor a csereként beálló Szolnoki Roland rejtélyes okokból hamarabb befutott a pályára, mielőtt a lehívott Kleinheisler László lekocogott volna onnan.

José Gomes Gyurcsó Ádámot is a pályára vezényelte, el is kelt volna a lendület csapatának, mert a Honvéd védelme szervezetten tette a dolgát, egy sorral előttük pedig hatékonyan ölték Vidi játékát. Honvédos támadójáték viszont, mint olyan, nem igazán létezett, Rossi ezt a hiányosságot Thomas Hervé Job és Drissa Diarra bevetésével próbálta orvosolni.

A 76. percben beállt a kolumbiai Edixon Perea is, aki azonnal gólhelyzetbe került, de fifikás emelését bravúrral védte Calatayud. A hajrára Torghelle Sándor is játéklehetőséget kapott, de ezzel csak fórumaink pezsdültek fel, a Vidi nem, sőt, Edixon Perea a 92. percben egy kontrából eldöntötte a mérkőzés sorsát. 1–2!

Nagy lehetőséget szalasztott el a Videoton, tekintélyt parancsoló győzelmet aratott a bajnokesélyes otthonában a Honvéd.

Kemenes: A játékunk nem volt látványos, de Székesfehérváron így kell játszani

A MÉRKŐZÉS UTÁNI ÉRTÉKELÉSEK
„Nagyon kiegyensúlyozott mérkőzés volt, rengeteg helyzetet sikerült kidolgoznunk, ezek közül sajnos elég sokat ki is hagytunk. Tudtuk, hogy a Honvéd roppant szervezett együttes, és tudtuk azt is, hogy ellenfelünk simán tud két ilyen akcióból gólokat szerezni, mivel életveszélyesek a kontratámadásai. A futball sajnos ilyen. Sok mindenre lehetne most panaszkodni, vagy reklamálni, de előre kell néznünk, és a szerdai mérkőzésünkre kell koncentrálnunk. Csapatom koncentrációjával, szervezettségével nem vagyok teljesen elégedett" – José Gomes értékelésének folytatását itt olvashatják el.
„Természetesen a Videoton irányította a mérkőzést, a fehérváriak birtokolták többet a labdát a találkozón, de ez a két klub közötti különbség miatt teljesen érthető. Ettől függetlenül a győzelmet megérdemeltük, taktikailag nagy harcot vívtunk, jól teljesítettek a fiúk. Voltak olyan hibák, amelyek veszélyeztették a győzelmet, de szerencsére ez most nem következett be” – értékelte a mérkőzést a vendégek szakvezetője, Marco Rossi.

Nagy bravúr: a Honvéd elsőként kényszerítette megadásra a bajnokságban a Videotont a Sóstói-stadionban (Fotó: Mirkó István)