A Debrecen nyerte a rangadót, bajban a Vidi

2014.03.30. 16:25
Korhut Mihály adja be a labdátArturo Álvarez mellett a rangadón (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I huszonkettedik fordulójának ragadóján az éllovas Debrecen idegenben 2–1-re legyőzte a forduló előtt a második helyen álló Videotont, amellyel szemben tízpontosra nőtt előnye.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ
Videoton FC–Debreceni VSC-Teva
1–2 (Nikolics 15., ill. Caneira 26. – öngól, Máté P. 36.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Afféle mini bajnoki döntőnek titulálták sokan a Videoton és a Debrecen bajnokiját, hiszen jelen állás szerint e két csapat között dől el a bajnoki cím sorsa – sőt, a hajdúságiak azzal a tudattal utazhattak el Fehérvárra, hogy egy győzelemmel nyolc fordulóval az idény vége előtt tízpontos előnyre tesznek szert ellenfelükkel szemben.

Veszélyesebben kezdtek a vendégek, de Ibrahima Sidibe révén csak egy lesgólig jutottak, majd Nikolics Nemanja a hazaiaknak szerzett vezetést – miután Szakály Péter a félpályánál belevezette a labdát a játékvezetőbe, Sándor György okosan indított, a debreceni középső védők pedig tragikusan helyezkedtek. 1–0!

Hasonlóan fura találattal egyenlített a DVSC, mert Szakály Péter a kapusba püfölte ziccerét, ám a mögötte futó Marco Caneira jobb lábáról az üresen maradt kapuba csorgott a labda. 1–1!

A kellemes időben szép csöndesen csordogáltak az események a pályán, a hazai szurkolók, különösen a B-közép tagjai, többnyire hallgatagon szemlélték az eseményeket – a 37. percben pedig egyöntetűen elnémultak, amikor Igor Morozov eltört lövését öt méterről a kapuba pofozta Máté Péter. 1–2!

Éppen ők ketten hibáztak egyébként a Vidi vezetését jelentő találatnál.

Megjött ettől a közönség hangja, de elégedetlenségének adott hangot az „ezerfejű”, és még nagyobb füttyszó kísérte volna az öltözőbe Sándorékat, ha Szakály nem flegmáskodja a kapus kezébe újabb ziccerét.

A második félidőre José Gomes beküldte Zé Luist Nikolics mellé, majd a lesérült Morozovot Dusan Brkovics váltotta. Borzalmasan pontatlanul játszott a Vidi, olykor a füttykoncert ellenére is lélektelenül, pedig a DVSC finoman szólva sem parádézott. Nikolics egy helyzetig így is eljutott, ám közelről Nenad Novakovicsot találta el, majd hosszú percekre mezőnyjátékba temetkeztek a csapatok. Gomes bevetette még Filipe OIiveirát és Gyurcsó Ádámot, kollégája Bódi Ádámmal és Tisza Tiborral próbálta meg feldobni csapatát.

Tisza a hajrában eldönthette volna a mérkőzést, ha nem céloz rosszul – ez is belefért azonban a Debrecennek, amely erősen közepes teljesítménnyel is elhozta a három pontot legerősebbnek tartott riválisa otthonából. A Videoton pedig a dobogó alsó fokára szorult, hiszen nem tudta visszaelőzni a fordulóban a második helyre lépett Győrt.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Forrás: mlsz.hu

A MÉRKŐZÉST KÖVETŐ EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK AZ M1 KAMERÁJA ELŐTT
José Gomes (a Videoton vezetőedzője):
– Már a mai meccs előtt is nehéz helyzetben voltunk, most pedig még inkább, hiszen a Debrecennek plusz három pont az előnye. Semmi sem lehetetlen, de nagyon furcsak dolgoknak kell történniük, hogy megnyerjük a bajnokságot. Két hibát követtünk el, a DVSC ezeket kegyetlenül kihasználta. A második félidőben nyomtunk, harcoltak a fiúk, de sajnos nem sikerült betalálnunk. Ilyen a futball, de még bármi megtörténhet. A szurkolók nélkül nincsen foci, őket tisztelnünk kell, és ez mindig így is lesz.

Kondás Elemér (a DVSC-Teva vezetőedzője): – Még sok mérkőzés van hátra, de köszönjük a gratulációt. Úgy gondolom, hogy küzdelmes mérkőzést játszottunk, de megérdemelten nyertünk. Mindent megtettünk a győzelemért, a hajrában adódott még egy lehetőségünk a gólszerzésre, az is be lehetett volna lőni, de teljesítettük, amiért jöttünk. Ibrahima Sidibe játéka fontos volt, tudtuk, hogy a Videotonnak magas, jól fejelő játékosai vannak. A végjátékban a fehérváriak rengeteg labdát íveltek középre, de Sidibe nemcsak a kirúgásoknál, hanem a saját kapunk előtt is jó helyen volt. Ha a Győr ellen nyerünk, akkor sem történik semmi. Most egy kicsit örülünk a mai győzelmünknek, aztán holnaptól készülünk a Puskás Akadémia elleni Ligakupa-mérkőzésre.

„NEM AZ ELVÉGZETT MUNKÁBAN KELL KERESNI A HIBÁT”

1. DVSC-Teva 22 14 6 2 48–22 +26 48
2. Győri ETO 22 11 7 4 36–26 +10 40
3. Videoton FC 22 11 5 6 39–22 +17 38
4. Haladás 22 9 8 5 30–24 +6 35
5. Budapest Honvéd 22 9 6 7 32–25 +7 33
6. Ferencváros 22 9 6 7 35–31 +4 33
7. Pécsi MFC 22 9 6 7 34–31 +3 33
8. Diósgyőri VTK 22 8 9 5 35–29 +6 33