Végigtámadta a meccset a Fradi, de kikapott a Honvédtól

2012.08.25. 18:30
Ricardo Moniz gondban... (Fotó: Korponai Tamás)
A Ferencváros az új edző, Ricardo Moniz irányításával jóval többet támadott, mint a Honvéd, de az első félidő végétől tíz emberrel kellett küzdenie. A hazaiak védelmi hibáit kíméletlenül kihasználták a vendégek, míg a zöld-fehérek mindent kihagytak, így nem mondható érdemtelennek a Honvéd győzelme.

Az első percekben Böde lövése máris jelezte, hogy a Fradi komolyan gondolta a Honvéd legyőzését. Nagyjából tíz percnek kellett eltelnie, hogy a Honvéd kijöjjön a szorításból. De csak időleges volt a lazítás, mert a 20. perctől újra a Ferencváros volt aktívabb. Somalia többször is helyzetbe kerülhetett volna, de a Honvéd kapujában álló fiatal Czuczi Márton eszén nem tudott túljárni. Amikor pedig már a kapus is verve volt, akkor ott volt Baráth, aki a 32. percben a gólvonalról mentett. Lehajolva, fejjel!

A mérkőzésnek ebben a szakaszában az volt a csoda, ha a Honvéd átjutott a felezővonalon, de furcsa mód mégis majdnem vezetést szerzett a piros-fekete csapat. Jova Levente elszámította magát a 38. percben, és 18 méterre a kapujától fejjel akart menteni Délczeg elől. Fölösleges volt kifutnia, ráadásul nem sikerült neki a fejes, így a Honvéd csatára egyedül vihette az üres kapura a labdát. Martin Klein utolérte, gyötörte egy kicsit, ezért Délczeg elesett. A játékvezető tizenegyest ítélt, ráadásul ki is állította a cseh védőt. A tizenegyesből azonban Ivancsics hiába vette célba a jobb alsó sarkot, Jova gyors vetődéssel kiütötte a labdát.

Amikor a Ferencváros már úgy érezte, hogy időlegesen megnyugodhat, a 44. percben egy hajmeresztő védelmi hiba után Tchami maradt egyedül az ötösön, égen-földön sehol sem volt ferencvárosi, így a Honvéd játékosa belsővel könnyedén a kapu közepébe lőtt. 0–1

A félidő végén még Böde Dániel erős fejese találta el a kapufát...

A második félidőben tíz emberrel is hevesen támadt a Ferencváros, sorra alakította ki a kisebb helyzeteket a Honvéd kapuja előtt. Ebben leginkább Somalia jeleskedett, az elrontásukban pedig Józsi és Csukics.

Paprikás lett a hangulat, még Ricardo Monizt is figyelmeztetni kellett, amikor – jogosan – azt kérte számon a játékvezetőtől, hogy nem fújja le a Honvéd szabálytalan megmozdulásait. Marco Rossi elégedetlen volt a játékkal, hiszen egyáltalán nem látszott, hogy tíz emberrel futballoznak a zöld-fehérek, mert beszorult a vendégcsapat.

Az ivószünet után a Honvéd rendezte a sorait, sőt Vernes Richárd helyzetfelismerése akár újabb gólt hozhatott volna a vendégeknek, de a kapujából elkódorgó Jova végül visszaért, és szépen kiszedte a léc alól a kezdőkör környékéről megeresztett emelést.

Még Böde szerezhetett volna gólt a 84. percben, de ezen a napon semmi sem jött be a Fradinak. Az utolsó percekre pedig olyannyira kitámadtak a zöld-fehérek, hogy egy Honvéd-kontra után Délczeg Gergely egyedül vezethette Jova kapujára a labdát a 93. percben, és miután ügyesen elhúzta a kapus mellett, könnyedén a hálóba passzolt. 0–2

A Honvéd nagyot küzdött a győzelemért, a Ferencváros pedig hiába játszott jobban a kiállításig, utána pedig mezőnyfölényben, nem tudta feltörni a vendégek védelmét. Ricardo Moniznak lesz még dolga bőven a csapattal.