Végh bravúrjai egy pontot értek a Vasasnak

2010.03.28. 19:35
Hatalmas csatát hozott a két főváros csapat mérkőzése (Fotó: Németh Ferenc)
A Soproni Liga 20. fordulójának záró mérkőzésén a Ferencváros rendkívül parázs találkozón 1–1-es döntetlent játszott a Vasassal.

A hazaiak védője, Balog Zoltán a mérkőzés előtt óva intett attól, hogy csak azért, mert a Vasas gyenge tavaszt produkált eddig, lenézzék ellenfelüket, és megjegyzésének nyomatékot is adva ő alakította ki az első veszélyhelyzetet, már a második percben távoli lövéssel megtornáztatta Végh Zoltánt.

A Vasas a 6. percben egy Szasa Dobrics átlövéssel válaszolt, amely a jobb oldali kapufáról pattant kifelé, ezt követően azonban a csapatok visszavettek az ostromból, és mindössze kaput elkerülő távoli lövésekig jutottak – addig se túl gyakran.

MÉRKŐZÉS UTÁNI NYILATKOZATOK
Craig Short: „Nagyon mérges vagyok, egyszerűen nem tudom elhinni a tizenegyes előtti döntést, bár nem akarok mindig a játékvezetőkre panaszkodni… A tavasszal most játszottunk a legjobban, jó tempóban játszottunk, sok helyzetet dolgoztunk ki. A Vasas kapusa fantasztikusan védett. Nyernünk kellett volna, de ebben megakadályozott minket egy elképesztő döntés.”
Giovanni Dellacasa: „Örülünk a döntetlennek, bár többször is betalálhattunk volna. A Ferencváros góljánál nem láttam, hogy leshelyzet volt-e, sokan álltak előttem, takarásban voltam.”

A gyenge játékot hozó első negyven perc után a hazaiak jóvoltából valamelyest felélénkült a találkozó, Doherty beadásai után Ferenczi került háromszor is hatalmas helyzetbe, fejeseit azonban egy kivétellel – nagy bravúroknak köszönhetően – védte a Vasas kapusa, amikor pedig már túljárt Végh eszén, akkor a kapufa akadályozta a gólszerzésben, így gól 0–0-val vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőben a Ferencváros fölénye valamelyest csökkent, sokkal kevesebb lehetőséget alakított ki, Ferenczi helyzeteit vagy Végh védte, vagy kapu mellé szállt a próbálkozása.

A 74. percben Tutorics szabálytalankodott – elég véleményes sziutáció volt – Dobriccsal szemben saját 16-osán belül: a megítélt büntetőt a csereként beálló Karim Belunesz magabiztosan lőtte Megyeri kapujának jobb sarkába (0–1).

A hazaiak a 83. percben egyenlíteni tudtak: Ferenczi sokadik fejesét is hárította Végh, ám Anthony Elding közeli – lesgyanús helyről elvégzett – lövését követően már a Vasas kapusa sem tudott védeni (1–1).

Bár a Ferencváros az egyenlítő gól után mindent megtett az újabb gól eléréséért, Végh eszén többször már nem tudtak túljárni, így végül mindkét csapat egy ponttal gazdagodott.