Véber Mezőkövesdje kiütötte a címvédő Győri ETO-t

2013.11.23. 19:58
A Mezőkövesd jó védekezésének is köszönheti a három pontot (Fotó: Tumbász Hédi)
A labdarúgó NB I 15. fordulójában az újonc Mezőkövesd hazai pályán 3–0-ra nyert a címvédő Győri ETO ellen.

A mostanában már olykor-olykor ismét régi önmagát idéző Győri ETO nem kezdett rosszul az idén felújított mezőkövesdi stadionban. Rok Kronaveter, Marek Strestík és Varga Roland vezérletével gyakorta próbálkozott lövéssel a címvédő, s bizony Horváth Tamásnak nagy több védést is be kellett mutatnia.

Aztán egyszer csak abbamaradtak a győri rohamok, s az addig a rendre ígéretes kontráira építő Mezőkövesd játéka feljavult. Elsőként Balajti Ádám balos próbálkozása suhant el csupán centikkel a kapufa mellet, majd Kiss Máté fejese már érintette is a kapufát. A 29. percben viszont már tapsolhatott a hazai közönség: Melczer Vilmos szépen tört be a győri védők között, ballal pedig kilőtte a hosszú alsó sarkot. 1–0

Pintér Attila, az ETO trénere kettős cserével próbálta orvosolni a gondokat a szünetben. Beküldte a Diósgyőrből igazolt Rudolf Gergelyt és az ifjú Kalmár Zsoltot is. Utóbbi kifejezetten jól szállt be a padról, pár perccel beállta után hatalmas kapufát rúgott a tizenhatos előteréből.

Az ETO a második játékrészben láthatóan magasabb fokozatra kapcsolt, a Kövesdnek leginkább a védekezésre kellett koncentrálnia, s csak elvétve tudott ellentámadni.

De hiába volt minden ETO-próbálkozás, ezen a napon semmi sem akart összejönni a győrieknek a fegyelmezetten védekező Mezőkövesd ellen.

Véber György együttesének viszont igen: a 81. percben Kiss Máté jobb külsővel pazarul ívelte a labdát a leshatárról kimozgó Balajti fejére, aki szépen a győri kapuba csúsztatott (2–0). A hosszabbításban ráadásul a csereként beálló Harsányi Zoltán is betalált a teljesen széteső ETO kapujába. 3–0

Az újonc Mezőkövesd tehát épp a címvédő ellen szakította meg hétmeccses nyeretlenségi sorozatát – a játék alapján teljesen megérdemelten. Véber György pedig megnyerte a taktikai csatát Pintér Attilával szemben.

EDZŐI GYORSÉRTÉKELÉS A SPORT TELEVÍZIÓ MIKROFONJA ELŐTT
VÉBER GYÖRGY (Mezőkövesd): – Borzasztóan örülök, hogy egy nagyon nehéz időszakból kilábolni látszik a csapat. Nemcsak a mai meccsen, hanem az elmúlt két hét edzésein és a Ligakupában történtek is mondatják ezt velem. Taktikailag éretten futballoztunk. Az első félidő nagyon lüktető volt, mind a két csapat abszolút a győzelem érdekében mozgósított mindent, de nekünk volt több helyzetünk. A második félidőben igen ránk jöttek, nem akartunk mi visszaállni, de felkészültünk, hogy kontrákból lesznek lehetőségeink, és hála istennek három rúgott góllal meg tudtuk nyerni a mérkőzést. És nagyon fontos, hogy kapott gól nélkül hoztuk le. Vaskó Tomi érkezésével nagyon stabilizálódott a védelmünk, ami a mellé felnövő többiek érdeme is, és ezáltal a játszó embereink bátrabban mernek futballozni, ez a mai első félidőben is körvonalazódott. A legnagyobb gratulációt szeretném a csapatom felé közvetíteni. Hihetetlenül fontos, de helyén kezelendő győzelem ez, amelyet csak ma éjfélig lehet ünnepelni, mert a következő héten egy közvetlen rivális, az MTK jön. Minimum négy pontot terveztük az utolsó három mérkőzésre, a mai győzelem erőt ad a következő heti munkánkhoz. A májusi zárásig minden héten az életünkért kell küzdeni, de persze én lennék a legboldogabb, ha előbb eldőlne, hogy nem lesznek kiesési gondjaink.

PINTÉR ATTILA (Győri ETO): – Nagyon jól megszervezték a védekezésüket, miközben a mi két belső védőnk olyan hibát követett el, amilyet ilyen szinten nem szabad. Nulla-nullánál volt egy ajtó-ablak helyzetünk, ha mi tudunk vezetni, talán másképp alakul a mérkőzés. Utána megint olyan gólt kaptunk, amilyet mostanában folyamatosan, de azt gondolom, utána is mentünk becsülettel, voltak lehetőségeink, hogy egyenlítsünk. De aztán megint egy elkövettünk egy óriási hibát, amit az ellenfél könyörtelenül kihasznált. Azt is el kel mondani, hogy az első félidőben adtunk húsz-huszonöt percet az ellenfélnek, az ilyet megbüntetik. Egy-két játékosnak el kell gondolkodnia, hogy sokkal többet kell tenni. A legnagyobb problémánk az, hogy a helyzeteinkkel nem tudunk élni.