Vasas: „Az előző időszak hibáiért is vállalnunk kell a felelősséget”

2012.05.10. 19:18
Címkék
Amint arról beszámoltunk, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága ma jogerősen is kétpontos levonással sújtotta a Vasas labdarúgócsapatát. A klub ügyvezetője, Kovács Norbert a csapat honlapján reagált a döntésre.

„Ez most nagyon fájó veszteség. Nemcsak a csapatnak, hanem azoknak is, akik szurkolnak és szorítanak értünk. Be kell látnunk, hogy szabálykövető sportvezetőkként az előző időszak elhibázott döntéseiért is nekünk kell vállalni a felelősséget – mondta a klub honlapjának, a vasassc.hu-nak Kovács Norbert, a Vasas ügyvezetője. – A labdarúgás csodálatos játék, méltán vonzza a legnagyobb tömegeket, úgy illik, hogy rend legyen, s az erre való törekvés a sportág vezetőinek a felelőssége. Az MLSZ törekvései példamutatóak ezen a téren.”

Az NB I-ben 15., kieső helyen álló Vasas a két pont levonásával még nehezebb helyzetbe került a bennmaradás kiharcolását illetően, ugyanis három fordulóval a bajnokság vége előtt háromról öt pontra nőtt a hátránya a 14. Pápával szemben.

Ez azt jelenti, a Vasas már most hétvégén kiesik az élvonalból, ha pénteken kikap Pakson, szombaton pedig a Pápa hazai pályán legyőzi a Kecskemétet, a Kaposvár pedig pontot szerez otthon a Haladás ellen. Amennyiben a Vasas döntetlent ér el a Paks ellen, akkor a biztos búcsújához a Kaposvárnak is nyernie kell.

Legfrissebb hírek

Világcsúcs, de nem Duplantistól – ez történt a fedett pályás vb 2. estéjén

Atlétika
4 perce

A dunaszerdahelyi Élő Beatrix 11 gólt dobott

Kézilabda
20 perce

Női vízilabda ob I: a Győr, az OSC és a Szeged is nyert

Vízilabda
21 perce

Hosszabbításban nyert a Fehérvár, 2–2-ről folytatódik a Klagenfurt elleni csata

Jégkorong
30 perce

Férfi vízilabda ob I: magabiztosan nyert a címvédő Ferencváros a BVSC ellen

Vízilabda
39 perce

Szudi Ádám és Nagy Judit is három számban elődöntős az asztalitenisz ob-n

Egyéb egyéni
47 perce

Idegenben szerzett 11 gólos előnyt az Esztergom a Mosonmagyaróvár ellen a női kézi El-ben

Kézilabda
1 órája

Férfi vízilabda Kk: második győzelmével bejutott a négyes döntőbe a Honvéd

Vízilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik