Valósággal kiütötte a Győr a Kecskemétet

2012.08.25. 20:30
Jellemző kép az ETO-parkból: a győriek örülnek, a labda a kecskeméti kapuban (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 5. fordulójában a legutóbbi bajnokságban bronzérmes Győri ETO a KTE-Phoenix Mecano csapatát fogadta. A hazaiak a 8. percben szereztek vezetést Varga Roland találatával, majd Antal Botond kapus kiállítása után Koltai Tamás büntetőjével a 31. percben kettőre növelték előnyüket. Hét perccel később Marek Strestík is betalált, s bár a vendégek Jorginho révén a 64. percben szépítettek, ezt követően Djordje Kamber és a csereként beálló Rok Kronaveter is a vendégek kapujába talált.

Egyáltalán nem óvatoskodtak a csapatok, már az első percben mindkét kapusnak védenie kellett. Előbb Koltai vezette egyedül a labdát a kapura, de 15 méteres lövését a kilépő Antal kapus fogni tudta, a túloldalon pedig Jorginho bombája tornáztatta meg Szasa Sztevanovicsot.

A hatodik percben Varga kapáslövését fogta bravúrral a kecskeméti hálóőr, két perccel később azonban már tehetetlen volt, amikor Koltai jobb oldali beadása után Mihai Dina elengedte a labdát, s így lett az éppen jó a berobbanó Vargának, aki 10 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt. 1–0

Ezt követően is aktívak maradtak a csapatok, így látványos, szórakoztató volt a meccs. Emitt Koltai és Dina lövöldözgetett, a túloldalon pedig Sós és Bori veszélyeztetett. A következő fordulópont a 29. percben következett be, amikor Vargát ugratták ki remek ütemben, ő betört a 16-oson belülre, majd átemelte a labdát a kifutó Antal fölött is. A két játékos ütközött egymással, s bár a labda behullott a kapuba, a játékvezető nem adta meg a gólt, hanem büntetőt ítélt, a kapust pedig kiállította. A büntetőt Koltai lőtte a kapu bal alsó sarkába, immár a Bori Gábor helyén, 300. élvonalbeli mérkőzésén pályára lépő Németh Gábor kapusnak. 2–0

Nem kellett sokat várni a harmadik találatra sem: újabb hét perc elteltével bal oldali szögletet követően Németh csak röviden tudta kiütni a labdát, amelyet Takács Ákos fejelt a lécre, a lepattanó labdát azonban Strestík egy méterről az üresen maradó kapu bal oldalába bólintotta. 3–0

Ezzel gyakorlatilag eldőlt a meccs, hiszen kevés esély volt arra, hogy a kecskemétiek emberhátrányban három gólt szerezzenek. Ez sajnos rá is nyomta a bélyegét a második játékrészre, mert ugyan a vendégek mentek előre becsülettel, a létszámfölényben lévő győriek azonban rendre meghiúsították a kísérleteiket, ők pedig inkább türelmesebben játszva várták az esetleges lehetőségeket.

A 64. percben aztán csak összehozták a vendégek szépítő gólját: Jorginho hosszan indította magát, így a labda a kifutó Sztevanovicsé vagy a visszalépő Dinjaré lehetett volna, ám a két csapattárs ütközött egymással, így végül nevető harmadikként a kecskeméti támadó elhozta a labdát, és az üres kapuba gurított. 3–1

Ez azonban már nem hozott újabb fordulópontot, sőt a 75. percben újra visszaállt a háromgólos különbség, miután Djordje Kamber vezetgette a labdát, s mivel nem támadták, 23 méterről a kapu bal oldalába csavart. Németh kapus alighanem elnézte a lövést, mert még csak nem is vetődött rá. 4–1

Újabb öt perc elteltével már a kiütés szélére kerültek a kecskemétiek, Varga középre adta a labdát jobbról, s a hosszú oldalon, lesgyanús helyzetben érkező, csereként beálló Rok Kronaveter 10 méterről, a kilépő kapus fölött a kapu közepébe talált. 5–1

Az öt ráadásul hat is lehetett volna, de két perccel később a Pátkai Máté lövése után Némethről kipattanó labdát Koltai a lécre lőtte. Így maradt az 5–1, s a győriek így a harmadik helyig léptek előre a tabellán.