Utánpótlás: elkezdődik a nyíregyházi edzőközpont tervezése

MTI MTIMTI MTI
2020.05.27. 14:02
Elkezdődnek a Nyíregyháza Spartacus-Bozsik József Labdarúgó Akadémia örökösföldi edzőközpontjának tervezési munkálatai – a beruházásról szerdán tartottak sajtótájékoztatót a nyírségi megyeszékhelyen.

Szabó Tünde sportért felelős államtitkár, országgyűlési képviselő az eseményen emlékeztetett, a kormány nemzetstratégiai ágazattá nyilvánította a sport területét, kitűzte a megvalósítandó célokat, amelyekbe beletartozik a sportakadémia-rendszer támogatása és fejlesztése is.Szabó Tünde sportért felelős államtitkár, országgyűlési képviselő az eseményen emlékeztetett, a kormány nemzetstratégiai ágazattá nyilvánította a sport területét, kitűzte a megvalósítandó célokat, amelyekbe beletartozik a sportakadémia-rendszer támogatása és fejlesztése is.

A Nyíregyháza Spartacus FC utánpótlás korosztályai a 21. századi igényeknek megfelelő, modern létesítménnyel fognak gazdagodni. „Óriási beruházás lesz, nagyon sok pályával, műfüves és élőfüves pályákkal, kiszolgáló egységekkel, konferenciatermekkel és kollégiumokkal” – fogalmazott az államtitkár.

Hozzátette, a beruházással érintett tizenegy hektáros területen a jelenlegi feladat a kivitelezési tervek és a hatástanulmány elkészítése lesz 2021 nyaráig.

Vinnai Győző, a Fidesz országgyűlési képviselője elmondta, a fejlesztés előkészítésére, valamint a megvalósíthatósági tanulmányra kormányhatározatban csaknem 300 millió forintot biztosított a kabinet.

Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere arról beszélt, a szabolcsi nagyvárosban folytatódik az önkormányzat sportinfrastruktúra-fejlesztési programja. Ennek lépéseiként teljesen felújították a korábbi Bujtosi Szabadidő Csarnokot (a jelenlegi Continental Arénát), megvalósult a városi tornatermek rekonstrukciója, szabadidősporttal kapcsolatos beruházások indultak, megépült a jégpálya, hamarosan átadják az új uszodát, folyamatban van az atlétikai centrum építése, most pedig állami forrásból egy modern edzőközpont épül az utánpótlásnak, amely később az önkormányzat tulajdonába kerül át – sorolta a városvezető.

Révész Bálint, az NB II-ben szereplő Nyíregyháza Spartacus FC tulajdonosa, az akadémia elnöke a sajtótájékoztatón elmondta, szeretnének nagyon sok tehetséges gyereket kinevelni, akik később a - remények szerint hamarosan ismét az NB I-ben szereplő – klub színeiben érhetnek el sikereket.

Az MTI kérdésére Révész Bálint közölte, jelenleg 350 gyerek futballozik az akadémián, az edzőkomplexum megépítésével számuk elérheti az öt-hat százat is.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: remekül védő fiatal kapusok az NB I 5. fordulójában

Utánpótlássport
21 órája

Ökölvívás: a maximumot adták a magyarok az U19-es Eb-n

Utánpótlássport
2026.08.24. 19:46

Birkózás: öt magyar érem a pozsonyi U20-as vb-n

Utánpótlássport
2026.08.23. 17:54

Torna: Gál 16., Akinduro 17. lett az összetett döntőben az ifi Eb-n

Utánpótlássport
2026.08.23. 12:38

Cselgáncs: Török Csenge a nyolcaddöntőben búcsúzott az ifjúsági vb-n

Utánpótlássport
2026.08.23. 09:01

Birkózás: négy magyar vereség az U20-as világbajnokságon

Utánpótlássport
2026.08.22. 19:03

Kosárlabda: ötödik helyen zárta az U16-os leányválogatott az Eb-t

Utánpótlássport
2026.08.22. 17:48

Öttusa: bronzérmes az U15-ös leányváltó a korosztályos vb-n

Utánpótlássport
2026.08.22. 16:58