Továbbjutott a Fradi; nagy zakót mértek az Újpestre

2012.11.13. 15:37
A labdarúgó Ligakupa csoportkörének 5. fordulójában a D jelű négyesben a Ferencváros 5–0-ra nyert Szolnokon, s ezzel tovább is jutott. Az Újpest (E-csoport) ellenben nagy verésbe szaladt bele Egerben.

A Ferencváros úgy lépett pályára Szolnokon a Ligakupa 5. fordulójában, hogy ha győz, biztosan továbbjut a csoportjából. Ricardo Moniz együttese pedig hamar el akarta dönteni a fontos kérdéseket.

A 19. percben Máté János lövése után Milan Perics csapott le a kipattanóra, és szerezte meg a vezetést a zöld-fehéreknek. Az első félidő végén szintén a Videotontól kölcsönbe érkező csatár volt eredményes – tizenegyesből.

A második játékrészben sem hagyott alább a Ferencváros lendülete: előbb Busai Attila volt eredményes, majd Perics megkoronázta a mai teljesítményét – mesterhármas. Végül Máté egy újabb tizenegyessel kialakította az 5–0-s végeredményt.

A Ferencvárossal ellentétben a nagy rivális Újpest nagy pofonba szaladt bele az Eger otthonában. A Ligakupában ugyanis a hevesiek a saját stadionjukban játszhatnak, s ha már ezt tették, az első félidőben kitömték az Újpestet.

Horváth Zoltán egy félidő alatt mesterhármast szerzett, rajta kívül pedig Albert Ádám volt eredményes. A második félidőben sok említésre méltó esemény már nem történt.

Az Újpest már nem juthat tovább a csoportból, míg az Egernek erre még megvan az esélye.

A B-csoportban a Paks könnyedén nyert 4–1-re a Vasas ellen, abban a kvartettben még nyitva áll a továbbjutó két csapat kiléte.

LIGAKUPA, 5. FORDULÓ
B-CSOPORT
MVM PAKS–VASAS 4–1 (1–1).
Paks, V: Berger J. (Buzás B., Szvetnyik)
PAKS: Pokorni – Mészáros I., Szabó J., Fiola, Csehi (Éger, a szünetben) – Kulcsár D., Bartha, Sipeki, Heffler N. – Eppel (Tököli, 74.), Simon A. (Hahn, 65.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
VASAS: Halasi – Polényi, Görgényi, Ádám, Füredi – Venczel, Balogh B. (Simek, 81.), Reidan, Kovács D., Mundi R. (Ferkó, 74.) – Lucas. Vezetőedző: Szapor Gábor
Gólszerző: Füredi (11-esből, 0–1) a 16., Simon A. (11-esből, 1–1) a 32., Eppel (2–1) az 53., Simon (3–1) az 58., Heffler N. (4–1) a 74. percben.
Kiállítva: Reidan (fellökte Eppelt) a 72. percben.
D-CSOPORT
SZOLNOKI MÁV FC–FERENCVÁROS 0–5 (0–2)
Szolnok, Véső u., 100 néző. V: Pánczél K. (Szpisják Zs., Viszokai L.)
SZOLNOK: Gerhát – Bohner (Kállai, 38.), Szeleczky (Pintér L., 66.), Kiprich D., Rokszin – Urbán Szabó – B. Tóth, Szepessy, Vári (Tisza, 58.), Lengyel B. – Kocsis D. Vezetőedző: Bontovics Ferenc
FERENCVÁROS: Ranilovic – Grúz, Klein, Busai, Sváb – Batik, Holman (Nyilasi B., 63.), Orosz (Beliczky, 58.) – Somália (Gárdos, 58.), Perics, Máté J. Vezetőedző: Ricardo Moniz
Gólszerző: Perics (0–1) a 19., Perics (11-esből, 0–2) a 43., Busai (0–3) az 52., Perics (0–4) a 73., Máté J. (11-esből, 0–5) a 76. percben
Kiállítva: B. Tóth (reklamálásért) a 87. percben
E-CSOPORT
EGRI FC–ÚJPEST FC 4–0 (4–0)
Eger, Szentmarjay-stadion, 100 néző. V: Böcskei B. (Kispál R., Kovács II. G.)
EGER: Sztankó (Kövesfalvi, 46.) – Kabele, Katona A., Knakal, W. Wolfe – Kasza, Albert Á. (Zvara, 60.) – Koós, G. Vujovics (Pavlov, 60.), Pisanjuk – Horváth Z. Vezetőedző: Simon Antal
ÚJPEST: Floszman – Dombai, Kálmán, Rubus, Baranyai – Toricska, Banai (Hammer, 84.), Erős R., Magos (Bodnár, 60.) – Barczi, Szabó B. Edző: Víg Péter
Gólszerző: Horváth Z. (1–0) a 4., Albert Á. (2–0) a 19., Horváth Z. (3–0) a 36., Horváth Z. (4–0) a 39. percben