A Videotonnak gólból, a Haladásnak pirosból volt kettő

2014.09.20. 18:26
Végül nem szórta meg a Haladást a Videoton (Fotó: Havran Zoltán)
A labdarúgó NB I 8. fordulójában a vendég Videtoton Nikolics duplájával 2–0-ra megverte a Haladást, amely továbbra is keresi önmagát, ráadásul két játékosát, Kopúneket és Halmosit kiállította a bíró.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ

Szombathelyi Haladás–Videoton FC 0–2 (Nikolics 24., 33.)

Nagyon rossz előjelekkel várta a Haladás a Videoton elleni meccset. Egyszerűen nem megy a Vas megyei csapatnak, és ilyenkor az álmoskönyvek szerint sem jelent sok jót, ha a listavezető, erőtől duzzadó és rengeteg gólt szerző gárda az ellenfél.

Ennek ellenére úgy tűnt, hogy a Hali felveszi a kesztyűt, bátran és harcosan kezdtek a hazaiak. Az viszont látszott, hogy talán túlságosan is felpörögtek, mert viszonylag sok volt a durva szabálytalanság.

Ez azonban nem zavarta a Videotont, amely a 24. percben formás támadás végén megszerezte a vezetést. Filipe Oliveira csavarta kiválóan a kapu elé a labdát, Nikolics érkezett, és 5 méterről, térddel vette be Rózsa kapujának jobb alsó sarkát. 0–1

Nikolics Nemanja fantasztikus formában van, ebben a szezonban eddig mindegyik bajnokiján betalált a Vidi csatára.

A gól lélekben kissé megtörte a Haladást, ráadásul alig három perccel később meg is fogyatkozott a hazai csapat. Kopúnek igen csúnya becsúszását Nikolics bánta, és bár a bíró először csak sárgát mutatott fel a szlovák védőnek, később javította magát, és kiállította.

Ezzel került csak igazán nehéz helyzetbe a Haladás, arról nem is beszélve, hogy a 33. percben már kettővel vezetett a Videoton. Oliveira indította a leshatáron kilépő Gyurcsó Ádámot, aki bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd középre játszott az érkező Nikolicshoz, aki 7 méterről, estében lőtte a kapuba a Vidi második gólját. 0–2

Ez már sok volt Halmosi Péternek... A Haladás csapatkapitánya nehezen viselte a sikertelenséget, és a 42. percben teljesen feleslegesen, nagyon durván, talán dühből csúszott oda Szolnokinak a Haladás térfelének közepén. Villant a piros, teljesen jogosan...

Ebben a pillanatban felrémlett egy súlyos vereség rémképe is, a kérdés csak az volt, hogy a szünet után milyen Videoton jön ki a második félidőre.

Olyan Videoton jött ki, amely támadott ugyan, de nem erőltette meg magát különösebben. Volt még egy Juhász-kapufa, néhány jobb lövés, így a Haladás megúszta a nagy zakót, de a pocsék sorozata folytatódott. Székesfehérváron ugyanakkor minden derűs, mert Nikolics már tíz gólnál jár, a csapat pedig nyolcból nyolcat nyert meg.