Az FTC 5-2-vel jutott tovább, a Putnok kiverte a Paksot

2011.10.26. 15:52
A labdarúgó Magyar Kupa 4. fordulójában a Ferencváros 5–2-re győzött a másodosztályú Szolnoki MÁV otthonában, amely a 24. perctől kezdve emberhátrányban játszott. A DVSC, a Videoton és az MTK is idegenben jutott tovább. A harmadosztályú Putnok meglepetésre kiverte a Paksot.

(Fotó: Fuszek Gábor – archív)
Somália (jobbra) két gólt szerzett a Szolnok elleni 5–2-es ferencvárosi győzelem során (Fotó: Fuszek Gábor – archív)

SZOLNOK–FERENCVÁROS

A bajnoki idényt gyengén kezdő Ferencvárosnál új célt tűztek ki a szezon közben, amely nem más, mint a Magyar Kupában aranyérmet szerezni, hogy jövőre kiléphessen a csapat a nemzetközi porondra. A zöld-fehérek a 4. fordulóban csatlakoztak a sorozathoz, elsőként az előző szezonban még élvonalbeli Szolnok otthonába látogattak. Détári Lajos a „győztes csapaton ne változtass" elv hű követőjeként ugyanazt a kezdő tizenegyet küldte pályára Romanek János legényei ellen, amelyet múlt vasárnap az Újpest elleni 3–0-s siker alkalmával is.

Az előző hetekben már régi önmagát idéző PölöskeyPéter sorozatban harmadik tétmérkőzésén volt eredményes a 9. percben, ekkor Aleksandar Jovanovic ballal zseniálisan szolgálta ki a leshatárról kilépő 23 éves támadót, aki elegánsan lőtt a kilépő Modla Sándor felett a kapuba. 0–1

Bő tíz percet kellett várni az egyébként fölényben futballozó Ferencváros második góljára. Egy szolnoki védő kissé értetlenül saját kapuja felé kezdett el cselezni a tizenhatos oldalvonalánál, Somália erőszakos volt, elvette a labdát és kapura lőtt, Modla a brazil csatár első próbálkozását még hárította, az ismétlésnél azonban tehetetlen volt Somáliával szemben. 0–2

Alig öt perccel később már három volt az FTC előnye. Balog Zoltán indította Juha Hakolát, aki Pölöskeyhez passzolt, de a ferencvárosit lerántotta AntalGábor, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, valamint kiállította a szolnoki csapatkapitányt. A tizenegyest JózsiGyörgy a bal alsóba gurította. 0–3

Ferencvárosi szempontból nem várt percek következtek a találkozón. Az emberhátrányban játszó Szolnok előbb PappSzilárd lévén szépített egy kontratámadás után a 30. percben, majd Papp cselei után B. TóthBalázs volt eredményes. 2–3

Nem volt még vége az első félidőnek, Pölöskey ugratta ki Somáliát, aki a jobb alsóba gurított, megszerezve ezzel saját maga második, csapata negyedik találatát. 2–4

Détári Lajos szakmai igazgató a szünetben Maróti Bélát és Pölöskeyt is lehozta, helyükre Csizmadia Csaba és Oláh Lóránt állt be, majd nem sokkal később Liban Abdi váltotta Jovanovicot a vendégeknél.

A Fradi a második negyvenöt perc során visszavett a tempóból, a Szolnok főként a kontrákra rendezkedett be, de nagy ziccerig nem jutott el. A 69. percben Hakola szöglete után a csereként beállt Csizmadia fejelt közelről Modla kapujába. 2–5

A zöld-fehérektől Oláh és Abdi is betalálhatott volna – legalábbis helyzeteik alapján. A másodosztályú Szolnok becsületére legyen mondva, hogy tíz emberrel két gólt szerzett a Fradi ellen, de erejükből többre nem futotta, így a végeredmény maradt a 2–5, amellyel a Ferencváros jutott tovább a legjobb tizenhat közé.

SZOLNOKI MÁV–FERENCVÁROS 2–5

DÉTÁRI INKÁBB A MÁSODIK FÉLIDŐVEL VOLT ELÉGEDETT A SZOLNOK ELLEN

TATABÁNYA–VIDEOTON

Nem kellett sokáig várni a Videoton vezető góljára Tatabányán. A legutóbbi szezon döntősénél Walter Lee végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, és a vidi.hu beszámolója szerint Nemanja Nikolics szép, félfordulatos mozdulattal lőtt a hazaiak kapujába. 0–1

A 71. percben Nikolics már az előkészítésben jeleskedett: harcosan szerzett labdát a bizonytalankodó tatabányai védők között, majd visszagurított a csereként beálló Sándor Györgyhöz, aki a kapuba lőtt. 0–2

Ezzel a Videoton bejutott a nyolcaddöntőbe.

PUTNOK–PAKS

Nem mindennapi tettet vitt véghez az NB III-ban szereplő Putnok, a borsodi csapat hazai pályán 3–2-re legyőzte a Ligakupa-győztes Paksot. A szünetben a Putnok egygólos előnnyel vonult pihenőre, miután Sápi József jobb oldali beadásánál Monyók Péter fejelte be a labdát Csernyánszki Norbert kapujába. A szünetben Kis Károly pályára küldte Böde Dánielt, aki az 54. percben három védőt kicselezve egyenlített.

A hajrában felpörögtek az események: Fiola Attila kezezés miatt megkapta második sárgáját, de ami a Paksnak ennél is jobban fájt, az az emiatt megítélt büntető, amit Monyók Péter értékesített. Két perccel később Monyók Péter ismét betalált, ezzel 3–1-re módosította az állást. A Paks nem sokkal a lefújás előtt Magasföldi József megpattanó lövésével szépített emberhátrányban, de többre már nem futotta erejéből, így a harmadosztályú Putnok bejutott a legjobb tizenhat közé.

BALMAZÚJVÁROS–MTK

0–0-s első félidő után az MTK számára rosszul kezdődött a Balmazújváros elleni találkozó második játékrésze: a hazaiak a 49. percben büntetőhöz jutottak – amelyet értékesítettek is –, ráadásul Rafa Wolfe-ot kiállította a játékvezető (1–0). Négy perccel később Kanta József egyenlített, majd a Balmazújváros is tíz emberre fogyatkozott. A győztes találatot Tischler Patrik szerezte meg a 89. percben (1–2), a továbbjutó MTK végül kilenc emberrel fejezte be az összecsapást Zsidai László piros lapja miatt.

CEGLÉD–DEBRECENI VSC

A Debrecen az első félidőben hiába alakított ki több helyzetet is, nem tudott betalálni Cegléden. A szünet után azonban már eredményesek voltak a vendégek: az 55. percben Rezes László adta be a labdát szögletből, és Stevo Nikolic a kapuba fejelt. Nem sokkal később Nikolic ugratta ki Rezest, akinek a lövését még védte a hazaiak kapusa, de Vjatseslav Zahovaiko a kapuba fejelte a kipattanó labdát.

LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA
4. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV FC–FERENCVÁROS 2–5 (2–4)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 1500 néző. Vezette: Berger József (Forgács, Medovarszki)
MÁV: Modla – Papp Sz., Antal, Szeleczki (Bálint, 66.), Balogh P.– Németh T., Urbán-Szabó, Kis R. (Blaskovits, 83.), Szecsei – Kalmár, B.Tóth (Szalai B., 73.). Vezetőedző: Romanek János
FERENCVÁROS: Jova – Maróti (Csizmadia, 46.), Klein, Balog Z., Junior – Otten – Jovanovics (Abdi, 58.), Józsi, Hakola – Pölöskey P. (Oláh L., 46.), Somalia. Szakmai igazgató: Détári Lajos
Gólszerző: Pölöskey P. (0–1) a 9., Somalia (0–2) a 21., Józsi (11-esből, 0–3 ) a 25., Kalmár (1–3), 31., B. Tóth (2–3) a 37., Somalia (2–4) a 41., Csizmadia (2–5) a 69. percben
Kiállítva: Antal (25., gólhelyzetben lerántotta Pölöskeyt)
Romanek János: – Az elején fiataljaim túlságosan is tisztelték a Ferencvárost, ám úgy érzem, azt követően tíz emberrel is helyt álltunk. Elkerülhető gólokat kaptunk, ilyen hibákat már gólokkal bünteti az ellenfél ezen a szinten.
Détári Lajos: – Nagyszerűen megoldotta a csapat a kötelező feladatot, továbbjutottunk a kupában, s már készülünk a hétvégi, Siófok elleni összecsapásra.
MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–KECSKEMÉTI TE 2–3 (2–2)
Mezőkövesd, 600 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth L., Tóth I.)
MEZŐKÖVESD: Ficsór – Lakatos B., Vámosi, Elek N. (Nagy P., 30.), Kaszás – Lipusz, Irhás, Bagi, Sivák – Husanik (Enescu, 68.), Olasz D. (Hamar, 76.). Vezetőedző: Szabados György
KECSKEMÉT: Antal B. – Maynard, Radanovics, Gyagya, Forró – Csukics, Bertus (Patvaros, 46.), Foxi, Gyurcsó (Urbán, 61.) – Lencse, Stokic (Hegedűs Á., 76.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Maynard (öngól, 1–0) a 7., Lakatos B. (2–0) a 12., Foxi (2–1) a 21., Stokic (2–2) a 29., Stokic (2–3) a 62. percben
Szabados György: – A játékunk javul, az eredményességünk azonban nem.
Tomiszlav Szivics: – Hoztuk a kötelezőt.
KOZÁRMISLENY–BFC SIÓFOK 2–1 (1–1)
Kozármisleny, 200 néző. Vezette: Radványi Á. (Gyarmati II T., Kis Z.)
KOZÁRMISLENY: Helesfay – Kiss M., Fodor F., Fellai, Kovács D. (Tasselmájer, 81.) – Karacs, Koller, Andruskó, Rácz F. (Ato, 71.) – Laki Z. (Godslove, 55.), Eszlátyi. Vezetőedző: Márton Gábor
SIÓFOK: Szatmári Z. – Mogyorósi, Lengyel D., Gadó, Pécseli (Tusori, 80.) – Horváth B., Horváth A., Lattenstein, Rebrik (Melczer, a szünetben) – Bali (Bozsovics, a szünetben), Csermelyi. Vezetőedző: Mihalecz István
Gólszerző: Csermelyi (0–1) a 12., Rácz F. (1–1) a 45., Andruskó (11-esből, 2–1) a 64. percben
Márton Gábor: – A hétvégi sokk után megérdemelten, meggyőző játékkal nyertünk, akár több góllal is győzhettünk volna.
Ifj. Mihalecz István: – A mérkőzés összképe alapján megérdemelten jutott tovább a Kozármisleny.
PUTNOK–PAKSI FC 3–2 (1–0)
Putnok, 500 néző. Vezette: Karakó F. (Szilágyi N., Kulcsár J.)
PUTNOK: Roza – Bányai (Máthé, 68.), Kovács R., Nagy Cs., Sebők – Boczki, Zimányi Á. (Bányász, 33.), Zabos, Sápi – Zsarnai, Monyók (Mészáros B., 85.). Vezetőedző: Koszta Péter
PAKS: Csernyánszki – Heffler T., Éger, Fiola, Báló – Sifter, Sipeki – Bartha, Magasföldi, Heffler N. (Vayer, 68.) – Montvai (Böde, a szünetben). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Boczki (1–0) a 14., Böde (1–1) az 54., Monyók (11-esből, 2–1) a 80., Zsarnai (3–1) a 82., Boczki (öngól, 3–2) a 86. percben
Kiállítva: Fiola (második sárga után) a 79. percben
Koszta Péter: – Remek győzelmet arattunk, fantasztikus játékkal rukkolt elő csapatom. Sérült játékosunknak, Zimányi Ádámnak mielőbbi jobbulást kívánunk!
Kis Károly: – Elismerés illeti a hazai együttes teljesítményét, nem tudtunk velük boldogulni.
CEGLÉDI VSE–DEBRECENI VSC0–2 (0–0)
Cegléd, 1000 néző. Vezette: Becséri D. (Viszokai, Becséri G.)
CEGLÉD: Bácskai – Robson, Kurucsai (Markó, 20.), Buzás, Vincze Z. – Kenderes, Ladiszlai, Odrobéna (Fekete A., 67.), Koncz Zs., Farkas I. – Kása (Medgyesi, 63.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
DVSC: Malinauskas – Bernáth, Máté P., Mijadinoszki, Mardare – Rezes (Dombi, 73.), Ramos, Alisic, Yannick (Nikolov, 63.) – S. Nikolic (Szilágyi P., 66.), Zahovaiko. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: S. Nikolic (0–1) az 55., Zahovaiko (0–2) a 60. percben
Kiállítva: Mardare (második sárga lap után) a 84., Fekete és Zahovaiko (dulakodásért) mindkettő a 91. percben
Ványi Zsolt: – Igazi kupamérkőzést játszottunk, az első félidőben két nagy gólszerzési lehetőségünk is volt, azok kimaradtak, a fordulás után két könnyen elkerülhető gólt kaptunk.
Kondás Elemér: – A továbbjutás volt a célunk, amit sikerült elérnünk a masszívan játszó hazai csapat ellen.
BALMAZÚJVÁROS–MTK BUDAPEST1–2 (0–0)
Balmazújváros, 1200 néző. Vezette: Németh Á. (Farkas B., Varga G.)
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Kónya, Ludánszki I., Papp F., Bokros – Nagy R., Kiss L., Oláh G., Sárközi (Németh Á., 82.) – Kállai, Urbin. Vezetőedző: Arany László
MTK: Groppioni – Wolfe, Kálnoki Kis, Szekeres A., Vadnai – Vukmir (Zsidai, 64.), Pál A. (Tischler, 72.), Nikházi (Hajdu S., 54.) Kanta J., Csiki – Frank. Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Urbin (11-esből, 1–0) a 49., Kanta J. (1–1) az 52., Tischler (1–2) a 88. percben
Kiállítva: Wolfe (a bíró megsértéséért) a 47., Oláh G. (második sárga lap után) a 87., Zsidai (második sárga lap után) a 92. percben
Arany László: – Az emberelőnyöket nem tudtuk kihasználni, így egy ritkán látható, jól eltalált lövés a vendégek továbbjutását jelentette.
Garami József: – Forró hangulatú, igazi kupamérkőzésen csapatom megküzdött a győzelemért.
FC TATABÁNYA–VIDEOTON FC0–2 (0–1)
Tatabánya, Grosics Gyula-stadion, 400 néző. Vezette: Farkas Á. (Demeter J., Bozó)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Böjte, Izing, Tóth G. – Móri, Milanovics, Deme (Kovács I., 74.), Szekér (Lajtos, 64.) – Sitku, Farkas J. Vezetőedző: Kiprich József
VIDEOTON: Bozsovics – Brachi, Aposztolopulosz, Vaskó T., Sánchez (Tóth B., 69.) – Evandro, Polonkai, Nagy D. – Walter (Sándor Gy., 69.), Vasziljevics (Gosztonyi, 83.), Nikolics N. Vezetőedző: Paulo Sousa
Gólszerző: Nikolics N. (0–1) a 16., Sándor Gy. (0–2) a 70. percben
Kiprich József: – A mérkőzés első időszakában túlságosan tiszteltük az ellenfelet, majd utána tudtunk produkálni húsz-huszonöt percet, ahol egyenlíthettünk volna.