Sok reklamálás, lap, sár és Újpest-siker Szombathelyen

2011.04.26. 18:19
Egy jellemző kép: a sár és a reklamálás az úr (Fotó: Unger Tamás)
Az Újpest labdarúgócsapata 2–0-ra nyert a Szombathelyi Haladás otthonában Lázár Bence és Balajti Ádám góljával az NB I hétközi, 25. fordulójában. Ezzel az újpestiek megszakították saját pocsék (nyolc idegenbeli vereség zsinórban) szériájukat és ellenfelük kitűnő (nyolc hazai győzelem) sorozatát is.

A rendkívül nehéz, mély talajon lejátszott mérkőzés első félidejét követően a Rohonci úti közönség túlnyomó (hazai) része bosszankodva állapíthatta meg: az eredmény sok mindent tükrözött, de a játék képét nem...

Aczél Zoltán reklamálásért hamar
a lelátóra került... (Fotó: Veres Viktor – archív)
Aczél Zoltán reklamálásért hamar a lelátóra került... (Fotó: Veres Viktor – archív)

Az első játékrészben a Haladás sokkal aktívabb volt, már az első percben helyzetbe került, de Halmosi Péter gyenge emelését a rossz ütemben kiinduló Balajcza Szabolcs le tudta vadászni. A szombathelyiek a félidő nagy részét az újpestiek térfelén töltötték, de hiába próbálkoztak, a hálót nem tudták megzörgetni, tizenegyest meg egy ízben hiába reklamáltak hevesen – egy beadás után Takács válláról, felkarjáról pattant le a labda, Fábián Mihály továbbot intett, Aczél Zoltán meg igen indulatosan kérte számon a bírón az elmaradt büntetőt.

A Újpest – mely a legközelebb a tizenhatoson kívüli Rózsa-kezezés miatt megítélt szabadrúgást követően jutott a gólhoz, de a Hali-kapus védett – a 44. percben aztán a hazai rohamokat megelégelve megszerezte a vezetést. Ahjupera továbbított Lázár Bencéhez, aki befelé hozta a labdát, majd a bal alsóba lőtt – 0–1, a játékrész azzal zárult, hogy a reklamáló Aczél Zoltánt a játékvezető elküldte a kispadról.

Az indulatok a második félidőre sem csitultak, Halmosi Péter a 63. percre két sárga lapot is összeszövegelt magának, ezzel együtt egy pirosat is – hatalmas fegyelmezetlenség, az meg más kérdés, hogy Fábián nem lesz tevékenysége nyomán közönségkedvenc Szombathelyen. A Haladás „dumagépének" összmérlege: egy kiállítás (Halmosi), egy elküldött edző (Aczél) és még egy sárga (Simon Ádám)– s még nem volt vége...

A 73. percben az újpestiek növelték előnyüket, Balajti Ádám ugrott ki egy labdaszerzés után – Balogh remek ütemben tálalt elé, nem volt les –, majd higgadtan meg is oldotta egy az egyben a szituációt Rózsával szemben – 0–2. Guzmics a „hagyományoknak" megfelelően kireklamált egy sárgát Fábiánból.

A Haladás hatalmas ziccerrel felelt a gólra, de a kapujából kivetődő Balajcza menteni tudott. Ennél és egy Kenesei-kapufánál többet a Hali nem tudott tenni a szépítés érdekében (hacsak Kenesei Krisztián – ki nem találják – szövegelésért kapott sárga lapját nem számítjuk még ide) – az Újpest 2–0-ra nyert, ezzel nyolc egymást követő idegenbeli vereség után nyert vendégként. Ez volt mindössze a lilák második idegenbeli győzelme az NB I 2010–2011-es kiírásában – az elsőt még a második fordulóban, Kaposváron aratták –, a Szombathely nyolc hazai győzelem (és tíz veretlen otthoni találkozó) után hajtott fejet pályaválasztóként. Az Újpest tizenhat bajnokit követően hozott mérkőzést kapott gól nélkül.

1. Videoton FC 25 16 5 4 50–22 +28 53
2. Paksi FC 25 13 4 8 41–32 +9 43
3. Ferencvárosi TC 24 13 2 9 37–33 +4 41
4. Kaposvári Rákóczi 24 12 3 9 38–34 +4 39
5. ZTE FC 24 11 4 9 40–38 +2 37
6. DVSC-TEVA 24 10 7 7 45–37 +8 37
7. Lombard Pápa Termál FC 25 10 4 11 37–43 –6 34
8. Kecskeméti TE-ERECO 25 11 14 42–45 –3 33