Sadjo öngólja okozta a Honvéd vesztét

2011.04.26. 19:59
Nagy volt a küzdelem, végül egy öngól döntött (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a Kecskemét a Budapest Honvédot fogadta. A hazaiaknak Mohl Dávid szerzett vezetést a 27. percben szabadrúgásból, de két perccel később Lukas Zelenka egyenlített. A meccs hajrájában aztán szerencsés góllal szerezte meg a győzelmet a hazai csapat, miután a 84. percben Christian Ebala fejese pattant be Sadjo Hamanról a saját kapujába.
Bár a forduló előtt négy hely volt a különbség a két csapat között a tabellán (a Honvéd a 7., a KTE a 11. pozícióban állt), ez mindössze három pontot jelentett, s a hazaiak úgy vágtak neki a meccsnek, hogy amennyiben ezt a találkozót megnyerik, több győzelmükkel megelőzik a fővárosiakat.

SZAVAZÁS

Jelentős előnyre tett szert az NB I-ben a listavezető Videoton. Lát arra esélyt, hogy bármely rivális megelőzze a fehérváriakat?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Ennek szellemében aktívabban is kezdtek a hazaiak, de a Honvéd jól szervezett védelmen nem tudtak keresztüljutni, így jobb híján távoli lövésekkel próbálkoztak, elsősorban Csukics révén. Egy ilyen távoli lövés során, pontosabban 26 méterről elvégzett szabadrúgásból szerezték meg a vezetést, amelyet Mohl végzett el a 27. percben, s tekert ballal a bal felső sarokba. 1–0

Az addig jobbára csak védekező vendégek gyorsan reagáltak, először is Bright helyére Danilót küldte a pályára Supka Attila, s a 29. percben éppen az ő bal oldali beadása után sikerült egyenlíteniük, miután Ribánszki csak kiütni tudta a labdát, és a középen érkező Zelenka hat méterről az üres kapu közepébe passzolt. 1–1

Az egyenlítés feldobta a vendégeket, akik a félidő hátralévő részében Ivancsics fejesével, majd Lovric lövésével veszélyeztettek, de végül egyik kísérlet során sem sikerült eltalálni a kaput, így a szünetig már nem változott az eredmény.

A második félidőre – sajnos – alaposan visszaesett a színvonal. Ugyan a hazaiak birtokolták többet a labdát, de támadójátékukban sokáig semmiféle átütőerő nem volt, míg a vendégek a második játékrészben megelégedtek a kontralehetőségekkel, de ők sem tudtak eljutni a hazaiak kapujáig.

Az első valamirevaló kapura lövésig egészen a 76. percig kellett várni, amikor is a hazaiakhoz csereként beállt Vujovics 16 méterről a baloldali kapufát találta telibe. A hajrában aztán szerencsés körülmények között újra vezetéshez jutottak a hazaiak, miután a 84. percben Ebala fejese Sadjóról pattant a saját kapujába. Öngól! 2–1

A hátralévő időben az eredmény már nem változott, így a Kecskemét begyűjtötte a három pontot, s győzelmével meg is előzte a Honvédot.

1. Videoton FC 25 16 5 4 50–22 +28 53
2. Paksi FC 25 13 4 8 41–32 +9 43
3. Ferencvárosi TC 24 13 2 9 37–33 +4 41
4. Kaposvári Rákóczi 24 12 3 9 38–34 +4 39
5. ZTE FC 24 11 4 9 40–38 +2 37
6. DVSC-TEVA 24 10 7 7 45–37 +8 37
7. Lombard Pápa Termál FC 25 10 4 11 37–43 –6 34
8. Kecskeméti TE-ERECO 25 11 14 42–45 –3 33