A végére kiütötte a Győri ETO a Ferencvárost

2013.10.16. 19:27
A győriek 4–1-es sikerrel vágtak vissza a bajnoki vereségért (Fotó: NS-archív)
A labdarúgó Ligakupa F-csoportjának 4. fordulójában a bajnok Győri ETO FC hazai pályán 4–1-re kiütötte a címvédő Ferencvárost.

Nagyszerűen indult a mérkőzés a hazaiak számára, hiszen gyakorlatilag az első próbálkozásból megszerezték a vezetést, Varga Roland szánta el magát lövésre egy gyors kontra végén, és Kunsági nem érte el a kapu bal oldalába vágódó labdát (1–0).

A ferencvárosiakat nem fogta meg a gól, pillanatokkal később már a vendégek veszélyeztettek, sőt, a 10. percben Busai lövésénél csak Kamenár és a kapufa akadályozta meg a gyors egyenlítést.

A játékrész elején a fővárosiak pontosan tíz percenként alakítottak ki óriási helyzetet, és bár Busai passza után Ionescu még a léc fölé lőtt, a fél óra játék után kiegyenlítettek a vendégek: a csereként beálló Buzsáky parádés bejátszása után Busai erőszakossága a hosszún érkező Gyömbérnek eredményezett ziccert, ő pedig közelről a kapuba lőtt (1–1).

A hajrához közeledve előbb Ionescu 16 méteres próbálkozását „arccal tompította" Busai, majd Kronaveter lőtt egy pattanás után kis híján a kapu bal oldalába.

Az utolsó percben egy ártatlannak tűnő szituációban szabálytalankodott Besic, a szabadrúgást követően pedig Kronaveter lőtt berobbanva a léc alá (2–1).

A második félidő csendesebben csordogált, igazán nagy gólhelyzetet sokáig nem jegyezhettünk fel, bár Dinjar, Varga és Burgos révén a házigazda próbálkozott átlövésekkel.

Húsz perccel a vége előtt elkezdtek felpörögni kicsit az események, előbb Besic akadályozta meg a győri ziccert, majd a fordulás után Valpoort lövését blokkolták, mielőtt a 73. minutumban megszerezte a harmadik gólját is a házigazda: Andrics erőszakosságával lerázta Somáliát majd 11 méterről a jobb alsóba lőtt. (3–1)

A ferencvárosiak Besic távoli szabadrúgásával valamint Jenner fejesével kerültek közel a szépítéshez, újabb vendéggólt azonban még Kamenár hibája után sem jegyezhettünk fel.

Nem úgy hazait, Dinjar lapos beadására a találkozót keretbe foglaló Varga érkezett, és bal felsőbe vágott labdájával kialakította a 4–1-es győri sikert.

Összefoglaló

LIGAKUPA

F-CSOPORT, 4. FORDULÓ
Győri ETO–Ferencváros 4–1 (2–1)
Győr,
ETO Park. V: Szőts
ETO: Kamenár – Wolfe, Sztaniszics (Kamber, a szünetben), Djordjevics, Dinjar – Mevoungou, Lázok (Trajkovics, a szünetben), Kronaveter – Varga R., Strestík (Andrics, 65.), Burgos. Vezetőedző: Pintér Attila
FTC: Kunsági – Jovanovic (Diallo, a szünetben), Mateos (Buzsáky, 25.), Besic, Bönig – Gyömbér, Csukics – Somália, Busai, Jenner – Ionescu (Valpoort, 65.). Vezetőedző: Ricardo Moniz
Gólszerző: Varga R. (7., 88.), Kronaveter (45+1.), Andrics (73.) ill. Gyömbér (30.)

Sopron–Tatabánya 7–0 (3–0)
Sopron, 200 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Nagy T.)
SOPRON: Dénes – Pados, Baranyai N., Fazekas N., Maráczi (Keresztes, 60.) – Horváth A. – Deme, Varga G. (Pető B., a szünetben), Balázs R. – Szabó L. (Horváth P., a szünetben), Szabó Zs. Szakmai igazgató: Supka Attila
TATABÁNYA: Vajdai – Fenyvesi, Szűcs L., Ludánszki I. (Polyák, a szünetben), Busai – Kovács I. – Móri (Szabó R., 58.), Szepesi, Ferkó Cs., Gyürki – Wágner (Páles, 63.). Vezetőedző: Bozsik Péter
Gólszerző: Varga G. (1–0) a 2., Szabó Zs. (2–0) a 35., Szabó Zs. (3–0) a 42., Pető B. (4–0) az 52., Horváth A. (5–0) az 59., Deme (6–0) a 76., Pető B. (7–0) a 81. percben

90. Hosszabbítás nélkül véget ért a mérkőzés
88. Már három közte! Dinjar bal oldali lapos beadására a védők mögé berobbanó Varga érkezett, és 8 méterről a bal felsőbe bombázott. 4–1
86.
Kamenár nem tudott menteni az újabb szöglet után, Gyömbér beleszúrt az ötös túloldalán, így már társának sem lett jó a labda.
85. Buzsáky
távoli lövése nem jelentett veszélyt a kapura.
84.
Dinjar csúsztatott szögletre, miközben a 30 fő fölé duzzadó vendégszurkolók Leonardót éltetik.
82. Besic 28 méteres szabadrúgását a bal felső elől szögletre paskolta a győri kapus.
81. Kronaveter részesítette arcmasszázsban Csukicsot.
80. Andrics
lövése ezúttal nem talált kaput.
79.
Buzsáky bal oldali szöglete pont Kamenárhoz tekeredett.
77. Valpoort bal oldali beadását Jenner 7 méterről a bal alsó mellé fejelte.
74. Buzsáky
a középkezdés után megpróbálta megtréfálni Kamenárt, de fölé lőtt a félpályáról.
73. Már két góllal vezetnek a győriek. Andrics küzdött nagyot Somáliával, majd őt lerázva kapura tört és 11 méterről, kissé balról a kapu jobb alsó sarka irányába lőtt, Kunsági csak hozzáérni tudott. 3–1
71. Valpoort
szerzett labdát a győri térfélen, de 16 méteres lövését blokkolták a védők.
70.
Besic lépett szépen közbe az ötös előtt, így nincs győri ziccer.
69.
Bönig vágta ki a labdát a 16-oson belül Burgos elől.
65. Buzsáky
szabadrúgása Kamenár zsákmánya lett.
65. Újabb cserék: Ionescu helyére Valpoort állt be, Strestíket pedig Andrics váltja.
64. Mevoungou lépett oda Diallónak, de megúszta sárga nélkül.
64.
Busai bal oldali beadása magas, Jenner jobb oldalija rövid lett Diallónak.
62.
Kronavater szöglete után mentettek a védők.
61.
Dinjar bal oldali beadása kicsit magas lett Strestíknek, de a túloldalon egy szögletet még kiharcoltak a hazaiak.
60. Burgos lecsapódó 18 méteres lövése már kevesebbel ugyan, de szintén fölé szállt.
59. Dinjar
lövése a léc felett zúgott el.
58.
Varga 24 méteres lövését blokkolták a védők.
56.
Most Csukics fejelte ki az újabb szabadrúgást.
55.
Kamenar húzott le könnyedén egy bal oldali beadást.
53.
Dinjar szabadrúgása után ezúttal nincs helyzet.
52. Ionescu szabálytalankodott Burgosszal szemben a kaputól 27 méterre.
50.
Burgos labdavesztése után Gyömbér 17 méteres lövése nem okozott gondot a győri kapusnak.
50. Buszáky
a sorfalba tekert.
49. Mevoungou lökte hátulról Buzsákyt a kaputól 23 méterre.
47.
Bönig bal oldali beadását Kamenár paskolta el a középen érkező támadók elől.
46. Folytatódik a mérkőzés.
Három csere a szünetben: Lázok helyére Trajkovics, Sztaniszics helyére Kamber, míg a ferencvárosiaknál Jovanovic helyére Diallo állt be.
45+1. Egyből ezt követően véget ért az első félidő.
45+1. Ismét vezet a Győr! Dinjar tekerte középre a labdát, Djordjevics nem tudott csúsztatni, de pont így lett jó a berobban Kronaveternek, aki 6 méterről a léc alá lőtt. 2–1
45. Besic szabálytalankodott Burgosszal szemben a kaputól 36 méterre.
42.
Jenner újabb szögletét Mevoungou fejelte ki, az ellentámadás végén Varga távoli próbálkozása ezúttal nem fogott ki Kunságin.
39.
Kronaveter 34 méteres szabadrúgása nem talált embert.
38. Kronavater egy pattanás után 22 méterről kapura suhintott, a labda azonban kevéssel a kapu bal oldala mellett szállt el.
37. Jenner lágy beívelése nem okozott gondot Kamenárnak.
37.
Jovanovic beadását Sztaniszics törte el, szöglet.
36.
Bönig beadása után Lázok mentett Ionescu elől.
35.
Egy bal oldali beadás Csukics mögé érkezett, de még pont le tudta készíteni lövése Ionescunak, 16 méteres próbálkozása azonban Busai arcáról pattant a kapu mellé.
30. Egyenlített a Ferencváros! A sarokrúgás után Buzsáky a 16-os vonaláról nagyszerű bokapasszt adott Busainak, aki a védőkkel a nyakán megpróbált kapura fordulni, de csak keresztbe tudott kotorni, ahol viszont nem érkezett senki Gyömbérrel, ő pedig egy lépésről nem hibázott. 1–1
30.
Jenner beadása után Dinjar fejéről pattant az alapvonalon túlra a labda.
29.
Besic a sorfalba bombázott.
28. Buzsákyt akasztották a kaputól 30 méterre.
25. Mateos helyére Buzsáky állt be.
23.
Jenner szabadrúgása után Mateos kiszorított helyzetből nem tudott már kapura fejelni.
Mateos vádlija meghúzódott, nem biztos, hogy tudja folytatni.
20. Busai játszott a bal oldalon érkező Ionescuhoz, de 6 méterről a bal felső fölé lőtt.
18.
Jenner beadása túl hosszú lett Somáliának, így nincs helyzet.
13.
Varga bal oldali betekerése már elhagyta a pályát, mielőtt Burgoshoz eljutott.
13. Egy jobb oldali beadás után Vargáról pattant saját kapuja irányába labda, de Kamenárnak nem okozott gondot.
10. Busai vette át gyönyörűen a labdát a büntetőterület előtt, befelé tolta, majd 18 méterről a bal alsó irányába lőtt, Kamenár azonban ujjheggyel a kapufára tolta – a kipattanó után pedig nem volt pontos a beadás.
9. Jenner kapott labdát a 16-oson belül, pillanatokkal később már a másik térfélre szorult a támadás...
7. Vezet a Győr! Pillanatokkal korábban még Jenner cselezgetett szépen a győri térfélen, de a 16-os előterében szerelték, a kontra végén pedig Varga lőtt 22 méterről a kapu bal oldalába nagy gólt. 1–0
3.
Jenner bal oldali beadását Wolfe vágta ki.
1. A vendégek kezdték el a találkozót.
Erős túlzás lenne állítani, hogy telt lelátók előtt rendezik a meccset, a hazaiak mintegy 150-en, a vendégek 26-an vannak.
Üdvözöljük olvasóinkat a Győri ETO–Ferencváros Ligakupa-csoportmeccs tudósításában. Tartsanak velünk!

A bajnok győriek a Ligakupa címvédőjét fogadják az F-csoport rangadóján. A két csapat a bajnokságban már összecsapott a szezonban, akkor a ferencvárosiak 2–1-re nyertek az ETO Parkban.