Pápa: Talán hiba volt végleg eljönni a Fraditól - Tóth Bence

2013.12.28. 09:16
Saját bevallása szerint is előrébb kellene tartania Tóth Bencének, aki 2009-ben már a Ferencváros első csapatában futballozott, jelenleg azonban nincs csapata, a Pakssal készül.
Tóth nagy ígéret volt, de nem tudott gyökeret verni az Üllői úti együttesben, azért került Pápára, hogy fejlődjön, s idővel meghatározó játékos legyen a zöld-fehéreknél.„Talán ott hibáztam, hogy annak idején végleg eljöttem a Ferencvárostól. Kölcsönszerződéssel jobban jártam volna, ezen sajnos már nem tudok változtatni. Pápán aztán megsérültem, sokat kellett kihagynom, amikor a tavasszal visszatértem, úgy éreztem, jól ment a játék, de mivel a csapat bukdácsolt, ez senkinek sem tűnt fel” – emlékezett vissza a futballista.Amikor az előző bajnoki évad utolsó fordulója előtt a klub vezetősége Tóth Bálintot nevezte ki vezetőedzőnek, a szakember minden játékossal külön elbeszélgetett, így Tóth Bencével is. A futballista elmondása szerint hiába mondta az edzőnek, hogy elsősorban a középpálya közepén tud hasznos lenni, a tréner az egész felkészülés során a szélen számolt vele, ez a bajnoki mérkőzéseken sem változott. Ő nem érezte magát otthon ezen a poszton, nem tudott jó teljesítményt nyújtani. A többi pedig ismert, minden bizonnyal a téli felkészülést is Horváth Ferenc csapatával kezdi meg.„Pakson nagyon jól érzem magam, mivel csak magyar játékosok vannak a keretben, a beilleszkedés is könnyen ment. Erős a játékosállomány, a szakmai stáb is jó munkát végez, biztos vagyok benne, hogy a szezon végén előrébb lesz a csapat. Nagyon elszánt vagyok, szeretnék bizonyítani az edzőnknek, remélem, sok edzőmeccs lesz a lábamban az első tavaszi fordulóra. Ha minden jól alakul, januárban aláírok a Pakshoz, csak néhány formaságban kell megegyeznünk.”A játékos korábban többször játszott a Ferencváros második csapatában, amelyben Sváb Dániel vagy Holman Dávid is pályára lépett. Előbbi azóta már a német másodosztályú Cottbus játékosa, míg utóbbi éppen az ősszel robbant be a Ferencváros első együttesébe. Ennek tükrében mennyire lehet elégedett Tóth Bence a jelenlegi helyzetével?„Egyértelműen előrébb kellene tartanom. Nem tudom, miért alakult így, én is hoztam rossz döntéseket, azt is mondták, elszálltam magamtól, amikor bemutatkoztam a Fradi első csapatában, de ez nem igaz. Sajnos sok tehetség kallódik el a magyar labdarúgásban, nem lesz mindenkiből első osztályú futballista, én azonban még nem adom fel, a legfontosabb, hogy a tavasszal újra felépítsem magam.”
Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
7 órája

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
9 órája

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
14 órája

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
17 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
18 órája

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
20 órája

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 17:15
Ezek is érdekelhetik