A Pápa adta fel az utolsó kenetet az Egernek

2013.05.11. 14:00
A pápaiak összeszedték magukat: az Eger ellen parádéztak (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 27. fordulójában a tizennegyedik helyen álló Lompard Pápa a sereghajtó Egri FC csapatát fogadta. A hazaiak a 17. percben szereztek vezetést Henri Griffiths találatával, majd a következő negyedórában César Quintero, Goran Marics és Lazar Arszics is a kapuba talált. A hátralévő időben a pápaiak továbbra is kedvük szerint alakítottak ki helyzeteket, de a 71. percben az egriek szépítettek Horváth Zoltán révén. Erre aztán Quintero válaszolt öt perccel később, a kegyelemdöfést pedig a csereként beálló Király Botond adta meg a 90. percben, beállítva a 6–1-es végeredményt. Ezzel biztossá vált, hogy az egriek kiestek az élvonalból.

Az egriek abban a tudatban léptek pályára Pápán, hogy ha vereséget szenvednek, matematikailag is búcsút vesznek az élvonaltól. Az első negyedórában még felvették a lépést a házigazdákkal – ekkor nemigen forogtak veszélyben a kapuk, de aztán a 17. percben Marics bal oldali beadására Griffiths érkezett, és az ötös bal oldali csücskétől a kapu bal alsó sarkába csúsztatott (1–0).

Ez aztán negyedórás pápai gólfesztivált indított útjára: a 22. percben egy előreívelt labdát Jaszmin Mecinovics fejelt saját kapuja felé. Az ott ólálkodó Quintero pedig köszönte szépen, kicselezte a kilépő Sztankó Gábor kapust, majd estében jobbal, öt méterről a kapu közepébe lőtt (2–0).

Újabb négy perccel később Marics kényszerítőzött Griffithsszel, majd a visszakapott labdát két védő szorításában bevezette a 16-oson belülre, s nyolc méterről, a kilépő Sztankó mellett ballal a kapu bal oldalába lőtt (3–0). A 33. percben pedig Marics ugratta ki a bal oldalon kilépő Arszicsot, aki bevezette a labdát a 16-oson belülre, majd éles szögből, 13 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt (4–0).

Ezt követően is a pápaiak maradtak támadásban, s tetszés szerint szerezhettek volna még gólokat a teljesen szétesett egri védők asszisztálása közepette, de Marics újabb lövéséből, illetve már a második félidő elején Griffiths kísérletéből sem lett gól.

Ezután visszább vettek a hazaiak, s rá is fizettek, mert a 71. percben szépített az Eger: Albert jobb oldali beadása után a középen érkező Horváth öt méterről, előrevetődve fejelt a kapu bal oldalába (4–1). A kapott gól kissé felpaprikázta a hazaiakat, aminek köszönhetően öt perccel később, egy gyors kontra végén Marics ívelt a jobb oldalon Quinteróhoz, aki átvette a labdát, majd a 16-os jobb csücskétől, jobbal a kapu jobb felső sarkába lőtt (5–1).

A néhány egri szurkoló mindenképp tiszteletet érdemel

Ezt követően Németh Norbert még a kapufát is eltalálta, de gólt megint a Pápa szerzett: a 90. percben az immár negyedik gólpasszát adó Marics ment el a bal oldalon, majd középre adott. A labdát középen a csereként beálló Király vette át üggyel-bajjal, majd hat méterről a kapu közepébe lőtt (6–1). Ez viszont azt jelentette, hogy az egriek búcsút vettek az élvonaltól.

NB I
27. FORDULÓ

Lombard Pápa–Egri FC 6–1 (Griffiths 17., Quintero 22., 76., Marics 26., Arszics 33., Király 90., ill. Horváth Z. 71.)

EDZŐI NYILATKOZATOK
„Annyit mondanék, hogy gratulálok a Pápának, jól játszottak ma. Ez a mai mérkőzés hűen tükrözte az egri viszonyokat. A jövőről nem nekem kell nyilatkoznom, de ez a csapat reménytelen volt már ez előtt két hónappal is. Eddig tudtuk sajnos a motivációt a játékosokban megtartani" – nyilatkozta az Egri FC vezetőedzője, Mészáros Ferenc.
„Elsősorban arra helyeztük a hangsúlyt, hogy a rend legyen, a fejek kitisztuljanak. Gyakorlatilag fel kellett rázni őket, el kellett hitetni velük, hogy tudnak futballozni, és igen is tudnak olyan parádésan játszani, mint azt tették a mai mérkőzésen is. Úgy gondolom elég mélyen volt a csapat, hiszen ezek a fiúk régebben is tudtak így futballozni, de valami meggátolta őket. Ennek okát nem az én dolgom kinyomozni, de most igen is bebizonyították, hogy nem másodosztályú játékosok, hanem igen is NB I-esek. Igazából csak a végén lélegezhetünk fel igazán, de eddig sem foglalkoztunk mással, hogy a Siófok mit játszik, hanem csak magunkkal törődtünk, és hogy a soron következő mérkőzést megnyerjük. Persze, erre azért senki sem számított, hiszen egész jó kis mérkőzésen, parádésan futballoztunk. Az elmúlt időszakban a gátló tényező az lehetett, hogy nem voltak rendbe a fejek. Nem szabad elfelejteni, hogy a labdarúgás az játék, még ha mi is kapunk gólokat. Idézőjelesen értem ezt természetesen, de jó kedvűnek kell maradni, a gólokért jönnek ki a nézők. Mellette a munkát meg el kell végezni, de az örökös üvöltözés, és leszidás nem vezet eredményre, előbb utóbb kikészülnek" – értékelte hosszasan a mérkőzést a Lombard Pápa ideiglenesen megbízott edzője, Kovács László.