Pál négy gólja ellenére az MTK kikapott az Újpesttől

2010.05.09. 19:31
Pál András első gólja a négyből (Fotó: Németh Ferenc)
A Soproni Liga 27. fordulójának záró mérkőzésén egészen elképesztő 90 perc után az Újpest 5–4-re legyőzte idegenben az MTK-t. A hazaiaknál Pál András négy gólt szerzett, negyedik találatával pedig már 4–1-re vezetett a hazai csapat. A vendégek az 54. perctől kezdve Szabó Ádám kiállítása miatt emberelőnyben játszottak.

A nagyon jó formában lévő újpestiek két kezdő támadójuk, az egyaránt sérüléssel bajlódó Kabát Péter és Rajczi Péter nélkül voltak kénytelenek nekivágni a találkozónak, ennek ellenére kezdetben az MTK kapusának, Szatmári Zoltánnak volt dolga bőven, előbb Pollák Zoltán megpattanó lövését, majd Dusan Vasziljevics távoli löketét védte az MTK kapusa.

A fokozatosan fölénybe kerülő hazaiak a 25. percben megszerezték a vezetést: Lázok János bal oldali szöglete után a berobbanó Pál András fejelt a bal felső sarokba (1–0).

Nem egészen öt perccel később már kétgólossá nőtt az MTK előnye, Kulcsár Tamás kapott jó indítást a jobb oldalon, egy csel után középre adott, az ott érkező Szatmári Lóránd sarokkal próbált gólt szerezni, a labdát nem találta el, azonban így pont Pál elé került, aki két lépésről az üresen maradó kapuba lőtt (2–0).

GARAMI: VERESÉGÜNKBE KÖZRE- JÁTSZOTT A JÁTÉKVEZETŐ IS
„Olyan dolog történtek, amelyek nagymértékben befolyásolták a mérkőzést – nyilatkozta Garami József a találkozót közvetítő Sport Tv-nek. – Vezettünk 2–0-ra, utána is voltak helyzeteink, de Szabó kiállítását nagyon sajnáltam, mert nem volt indokolt. Nem kellett volna tíz emberrel összeomlanunk, sikerült újabb gólokat szereznünk, de a pontrúgásokat rosszul védekeztük ki. Egyrészt ez okozta a vereségünket, de abba közrejátszott a játékvezetői is."

A félidő hajrájában Barczi Dávid távoli lövésénél kellett még résen lennie Szatmárinak, ezt megtette, így a már „szokásos" kétgólos előnnyel térhettek pihenőre a hazai játékosok.

A kérdés az volt, hogy az elmúlt két hazai mérkőzéshez hasonlóan ismét pont nélkül zár az MTK, vagy ezúttal képes lesz megőrizni, esetleg növelni előnyét.

A második játékrész kezdéseként Pál éles szögből leadott lövését védte Balajcza Szabolcs, majd a mérkőzés legnagyobb újpesti lehetőségét láthatta a publikum, a szünetben beállt Tóth Norbert passza után Varga Roland óriási helyzetben lőtt nagyon csúnyán fölé-mellé.

Az 54. percben emberhátrányba került Szabó Ádám kiállítása miatt az MTK: a középpályás a tizenhatoson belül elkövetett szabálytalansága miatt kapta meg második sárgáját – erősen vitatható ítélet volt –, a megítélt büntetőt pedig Dusan Vasziljevics vágta rendkívül magabiztosan a jobb sarokba (2–1).

Az MTK ekkor nem roppant össze, és Pál révén a 63. percben ismét betalált, igaz ehhez kellett Vermes Krisztián elmélázása is, amely után az MTK támadója közelről talált a hálóba (3–1). Újabb négy perccel később a kilépő Pál egy nagyszerű csel után a negyedik gólját is megszerezte (4–1), és úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés.

PÁL ANDRÁS: EZ SOKKOLÓ
„Hihetetlen, hogy kikaptunk. Az utolsó három hazai meccsünkön 2–0-ra vezettünk félidőben és nem szereztünk pontot, ez egyszerűen sokkoló. Megnézzük még videón, de úgy véljük, az Újpest első tizenegyese nem volt jogos, és ez befolyásolta a mérkőzés kimenetelét. Ennek ellenére 4–1-ről 10 emberrel sem szabad kikapni” – mondta az összecsapást közvetítő Sport Tv-nek a négyszer betaláló Pál András.

Másképp gondolta azonban az Újpest! A 69. percben Korcsmár Zsolt hat méterről szépített (4–2), három perccel később Tóth Norbert bal oldali szöglete után Vasziljevics a jobb alsó sarokba fejelt (4–3). És a meccsnek még nem volt vége...

A 73. percben Szatmári Lóránd szabálytalankodott a tizenhatoson belül Korcsmárral szemben, a büntetőt Vasziljevics ismét gólra váltotta (Szatmári Zoltán jobbra, a labda középre ment). (4–4). A télen szerződtetett szerb középpályásnak ez volt a harmadik gólja a meccsen, úgy, hogy ezt megelőzően még nem talált a kapuba az Újpest színeiben bajnoki meccsen.

A lila-fehérek ezt követően már nem elégedtek meg a döntetlennel. A 84. percben ugyan Barczi Dávid közeli lövését hatalmas bravúrral még hárította Szatmári, de három perccel később Barczi szöglete után Vaskó megszerezte az Újpest győztes gólját (4–5).

Mészöly Géza tanítványai alighanem a szezon legjobb meccsét nyerték meg 5–4-re az MTK ellen.