Paksi sikerrel javította múlt heti bakiját a Honvéd

2010.10.02. 20:10
Egy góllal nyert Pakson a Honvéd (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 9. fordulójának egyik szombat esti mérkőzésén a Paks hazai pályán 1–0-s vereséget szenvedett a Budapest Honvédtól. Az első félidőben mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, ám a gólhoz a Paks járt közelebb. A második 45 percben az iram visszaesett, lehetőségek is alig-alig voltak, végül a 82. percben a csereként beálló Bojtor László eldöntötte a három pont sorsát.

A hatodik helyen álló Budapest Honvéd a 11. Paks otthonában feledtette volna múlt heti, Pápa elleni otthoni 4–2-es vereségét. Azonban az utóbbi fordulókban az egyik legjobb teljesítményt a hazai zöld-fehérek nyújtották – három idegenbeli győzelem és egy döntetlen –, így Massimo Morales csapata nem számíthatott könnyű összecsapásra.

Az első tíz percben mindkét kapusnak szüksége volt az összes tudására. Előbb Vayer Gábor közeli löketét védte bravúrral Kemenes Szabolcs, majd az ellentámadásból Abbas Diengh próbálkozását is remek mozdulattal hárította Csernyánszki Norbert. A hazaiak ezután átvették a kezdeményezést.

Bartha László egy bedobás után a kapunak háttal állva felpörgette a labdát, de 10 méterről fölé ollózott, majd ismét a korábbi ferencvárosi középpályás került nagy helyzetbe, ezúttal az ötös sarkáról nem tudott a kapuba találni. A Honvéd inkább a széleken próbálkozott, de az utolsó pillanatokban mindig volt egy zöld-fehér játékos, aki szerelni vagy menteni tudott egy veszélyes próbálkozásnál.

Hiába a Paks jó formája és a kispestiek hatodik helye, a kidolgozott helyzetek ellenére tapogatózó játékot és unalmas első félidőt láthatott a közel 2000 néző.

A második játékrész elején inkább a mezőnyben pattogott a labda, a csendet végül Vayer Gábor törte meg, fordulásból alig kapu fölé küldve a labdát. Aztán egy veszélytelennek tűnő Honvéd-szöglet után a labda ide-oda pattogott a hazai kapu előtt, s a védők csak nagy nehezen tudtak felszabadítani.

Sokáig nem is történt semmi említésre érdemes, aztán a 82. percben – némileg a semmiből – megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Rufino cselezgetett a tizenhatos bal oldalán, majd középre adott, ahol a teljesen üresen érkező, csereként beálló Bojtor László öt méterről a kapuba lőtt. 0–1

A Paks már nem tudott válaszolni a hajrában esett gólra, így három szép vendégsiker után csalódást keltően futballozva egygólos vereséget szenvedett a Budapest Honvédtól.