Paks: Vidi-veréssel tovább a dobogós hely felé

2011.04.26. 20:25
Ha most nem kap a paksihoz hasonló pofont a Vidi, akár bajnok is lehet (Fotó: Németh Ferenc)
Tovább folytatja szezonbeli kitűnő szereplését a Paksi FC: a zöld-fehérek feljöttek a tabella második helyére, miután hazai pályán 1–0-ra legyőzték Bartha László góljával az éllovas Videotont az NB I 25. fordulójában.

Igazi rangadóra került sor Pakson, hiszen a forduló előtt 3. helyen álló hazaiak a listavezetőt fogadták, így jó mérkőzésre volt kilátás.

A hazaiak gyorsan megadták az alaphangot, már az első lehetőségükből bevették a fehérváriak kapuját: a jobb oldali beívelést a nagypapáját gyászoló Magasföldi fejelte Bartha László elé, aki 7 méterről, jobbról egy pattanás után kapura bombázott. Bozsovics kapus nagyon rosszul helyezkedett (meg is lepte a nagyon jól eltalált labda), így végül a rövid sarokra tartó labda gond nélkül vágódott a hálóba (1–0).

Az ígéretes vendégrohamok azonban a gól után sem akartak megérkezni, a fehérváriak mindössze Gosztonyi egy-egy szabadrúgásával veszélyeztettek, igaz, akkor sem túlságosan, az első fél órában mindössze egy Lencse-lövésnél kellett védenie Csernyánszkinak.

A hazaiak részéről előbb Vayer átlövése, majd Magasföldi ziccere hordozta magában a gólt, de 11 méterről nem tudta ellőni a labdát a Videoton kapusa mellett, ahogy André Alves Csikar-szögből leadott próbálkozása sem eredményezett célt a túlsó oldalon.

A félidő utolsó másodperceiben közel volt az újabb paksi gól, ám előbb Heffler választott lövés helyett passzt, majd a szögletet követően Sifter lőtt két méterről kapu fölé ordító helyzetben, így végül egygólos hazai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A szünetben Mezey György két cserével jelezte elégedetlenségét, Polonkait Vasziljevics, Andjicsot Nikolics váltotta fel. A váltás nem okozott nagy változást a játékban, bár a fehérváriaknak volt egy szögletet követő lehetőségük – a hazaiaktól Vayer veszélyeztetett egy távoli lövéssel, amely nem okozott gondot Bozsovicsnak.

A Videoton a hajrára „ellőtte" harmadik cserelehetőségét is, Gosztonyi helyére Farkas Balázs jött, hogy némi élénkséget vigyen a fehérváriak igen passzív támadójátékába. Az élénkséghez aztán nem ő, hanem Lencse László járult hozzá az egyébként nyugodtan csordogáló meccsen: a támadó két lövése is elkerülte a kaput.

A fehérváriak a 82. percben puskáztak el egy igen nagy egyenlítési lehetőséget, Sándor György beadását Nikolics Nemanja fejelte rá, de rosszul találta el a labdát, amely így nem talált kaput. Hamarosan Lencse és Vaskó okozott zűrzavart a hazai védelemben, de előbbi lövését Csernyánszki védte, utóbbi meg szöglet után nem tudott betalálni.

A Paks végül meg tudta tartani minimális előnyét, ezzel átvette a második helyet a Ferencvárostól, ráadásul dobogóra törő riválisai közül a Kaposvár és az FTC egymás ellen játszik – egy Rákóczi-siker vagy döntetlen esetén a PFC marad is második a 25. forduló után. Egy lépéssel közelebb a dobogóhoz és az El-szerepléshez – a Videoton pedig vagy tíz-, vagy kilencpontos előnnyel várhatja az utolsó öt fordulót.

BAJNOKJELÖLTET VERT A PAKS
EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

„Hatalmas siker számunkra a győzelem, hiszen számunkra minden mérkőzés valódi kupadöntő. Ma este mindenki a maximumot nyújtotta, szervezetten játszottunk, így megérdemelten nyertünk. Akkor sem éreztem, hogy probléma van, amikor a Videoton többet birtokolta a labdát és veszélyesebben játszott” – mondta a Paks vezetőedzője, Kis Károly a Sport Televíziónak.

„Nem volt nehéz találkozó, a Paks jól védekezett és az első félidei játéka alapján megérdemelten nyert. Nem vagyunk elkeseredve, van még hátra a bajnokságból” – nyilatkozta Mezey György, a Videoton mestere.