„Őrületes” Haladás-győzelem a Ferencváros ellen

2012.03.25. 20:11
Az FTC egygólos vezetésről egygólos vereséget szenvedett Szombathelyen (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 21. fordulójában a tizenegyedik Haladás a kilencedik Ferencvárost fogadta, és győzte le egy forró hangulatú rangadón.

Vérbeli és hárompontos rangadót vívott egymással a két zöld-fehér csapat: vérbelit, mert magyar szinten igenis örülni kell a közel tízezer fős nézőseregnek, és hárompontosat, mert a Haladás egy győzelemmel megelőzhette volna a forduló előtt a kilencedik helyen álló Ferencvárost.

Bátor játékkal nyitott mindkét gárda, bár igazi ziccer nem alakult ki az első negyedórában, a lüktető iram miatt felváltva dolgoztatták meg a támadósorok a védőket. A félidő közepére várható módon leült kissé a mérkőzés, a vendégek sem tudták már alkalmazni a Haladásnak eleinte oly' sok nehéz pillanatot okozó egészpályás letámadást, a hazaiak pedig Nagy Dániel gyorsaságát kihasználva próbáltak ellentámadásokat vezetni, amelyek végén a középre behúzódó Halmosi Pétert keresték a labdákkal.

Az első félórát elérve Kenesei Krisztiánról és Jova Leventéről szóltak a percek: előbbi minden rutinját összeszedve kiharcolt egy büntetőt, de utóbbi védte azt a jobb sarok előtt, kisvártatva pedig egy távoli szabadrúgást emelt a lécre a Haladás csatára. A kihagyott tizenegyes érdekes módon nem a fővárosi, hanem a hazai együttest rázta fel, és innentől egészen a szünetig a Haladás uralta a játékot, félpercenként szálltak a beadások, lövések Jova kapuja felé. A legnagyobb ziccert ki más, mint Kenesei hagyta ki: Radó András kiváló beadását az ötösről bombázta fölé.

Kenesei a fordulás után egy újabb gólszerzési lehetőséget hibázott el, és ez felébresztette a Ferencvárost, mert innentől kezdve a következő negyedórára nyomasztó mezőnyfölénybe került. Ennek az 56. percben lett meg a látszatja a mérkőzés jegyzőkönyvében is: Pölöskey Péter beadását egy lépésről vágta a kapuba Kulcsár Dávid. 0–1

Nehezen pörgött fel a Haladás, de Kenesei csakhamar ismét főszerepbe került: előbb Jova vágta fel őt az ötösön, ám Kassai Viktor nem ítélt tizenegyest, majd egy szabadrúgásból a léc után a jobb oldali kapufát is megdöngette az ék. A hajrá viszont a szombathelyieké volt: a csereként beállt Oross Márton fejesét előbb Jova védte nagy bravúrral, majd amikor a támadó a gólvonal mögé juttatta a labdát fejjel, akkor Kassai nem ítélt gólt, a védők pedig kirúgták a labdát.

Öt perc volt még hátra a rendes játékidőből, amikor az ördöngös Radó kiharcolt egy tizenegyest, Keneseinek pedig volt mersze odaállni, és a jobb sarokba bombázott. 1–1

És ezzel sem volt vége: a legvégén Jova ejtett ki egy ártatlan előreívelést, Oross középre játszott, Kenesei pedig ezt a ziccert már nem hibázta el. 2–1

Nem bocsátkoznánk hosszas elemzésbe zárásképpen, de talán nincs is most erre szükség, mert ez a mérkőzés magáért beszél: soha ne lássunk unalmasabb bajnokit a magyar élvonalban!