Sima Fradi-siker, csúnya Rósa-sérülés az örökrangadón

2010.10.01. 18:56
Csizmadia (85) szerezte a harmadik hazai gólt (Fotók: Németh Ferenc)
Tovább folytatódott az MTK 2002 szeptembere óta tartó rossz sorozata az Üllői úton: a kék-fehérek simán kikaptak 3–0-ra a Ferencvárostól a 199. örökrangadón, és sorozatban hetedszer kaptak ki ősi riválisuktól idegenben. Garami József csapata elsősorban az első félidőben nyújtott gyenge teljesítményt, az FTC sikere megérdemelt. A Ferencváros csapatkapitányát, Rósa Dénest Szabó Ádám belépője után hordágyon kellett levinni a pályáról, csúnya sebbel.

A vendég kék-fehérek hosszú rossz sorozat megtörésére készültek: 2002. szeptember elseje óta nyeretlenek voltak ősi riválisuk otthonában, az FTC ráadásul a legutóbbi hat bajnokiját megnyerte pályaválasztóként az örökrangadón – nos, visszatekintve elmondhatjuk, esélyük sem volt a széria megszakítására.

Az első veszély az MTK kapuja előtt adódott, Miljkovic beadását kellett kivágnia Sütő Lászlónak a 2. percben, majd Rósa Dénes balról belőtt labdája pattant ki a védőkről.Az első öt perc a zöld-fehérek enyhe mezőnyfölényével telt, a két kapusnak viszont nem akadt védenivalója.

Az első kapura lövés aztán egyből gólt is hozott, a 7. percben: Rósa balról passzolt a tizenhatoson belül, a kapunak háttal álló Miljkovicnak. A boszniai csatár hátragurított, majd a labda a jobb oldalra került, Andrezinhóhoz. A Ferencváros tízese élesen, laposan kapura lőtte a labdát, amelybe Sütő beleért, de menteni nem tudott - a hálóba került róla a labda. (1–0)

A gól után néhány percig káosz uralkodott a vendégek hátsó alakzatában, Rósa Dénes is helyzetbe került, de kapu mellé talált. Rósának hamarosan fájdalmassá vált az élet, a labdát előle elrúgó Szabó Ádámtól ugyanis kapott egy hatalmasat a jobb lábára, és le kellett cserélni
– a rutinos játékost hordágyon vitték le, csúnya sérüléssel. Helyére Józsi György állt be.

Az első húsz percet egy gyengécske Gál-lövéssel zárta az MTK, no meg alighanem szezonja eddigi legrosszabb játékával – a kék-fehérek képtelenek voltak felpasszolni a labdát Tischler Patriknak (vagy megtartani azt), a Ferencváros irányított és megérdemelten vezetett.

ÖRÖKRANGADÓ ÖSSZMÉRLEG
199 mérkőzés
80 FTC-győzelem
73 MTK-győzelem
46 döntetlen

A 23. percben Miljkovic lőtt kapura távolról, a labda lepattant, pontosan az akciót követő Schembri elé, de a máltai támadó elől az utolsó pillanatban Sütő szép mozdulattal mentett. Hamarosan nem lehetett már menteni: az MTK nagyon bizonytalan bal oldali védelmét megint átjátszották, Sztanics beadása pedig Sütőről pattant be – az első gólt még lehetett Andrezinhónak adni, de ez egyértelmű öngól (2–0)!

A 28. percben Maróti 22 méterről megeresztett, középre tartó lövését kellett hárítania Szatmári Zoltánnak. A 32. percben Tischler Patrik egy legurított szabadrúgást 30 méterről, iszonyatos erővel küldött kapura, a labda a dermedten figyelő Ranilovic fölött a lécről pattant fölé.

„Fontos győzelmet arattunk. Sajnáltam, hogy korábban többen úgy vélték, rossz úton járunk, de most újra bizonyított a csapatom. A mérkőzés első periódusában jól játszottunk, megérdemelten szereztünk kétgólos vezetést, a folytatásban azonban mi zavarodtunk meg egy kicsit. A második játékrészben tudat alatt is óvtuk az eredményt, és elsősorban a küzdelem, illetve a fegyelmezett játék jellemezte csapatomat" – összegezte a találkozót Prukner László a mérkőzést közvetítő Duna Tv kamerája előtt.
Garami József, a vendégek vezetőedzője csalódottan vette tudomásul az eredményt. „Az első félidőben kétgólos hátrányba kerültünk, mert folyamatosan egyénileg vertek meg minket a hazaiak. A második játékrészben észhez tértünk, helyzeteket is dolgoztunk ki, de azok nem mentek be. Le kell vonnunk a tanulságokat a mai vereségből" – mondta Garami József.

Az MTK kicsit magára talált, de támadásaik azt jelentették, hogy a házigazdáknak volt tere gyors kontrákra: a félidő hajrájában Schembri gyorsított fel, jobbra tette a labdát, Andrezinho lövését viszont Szatmári szépen hárította. A 42. percben Józsi György egy bal oldali akció után behozhatatlan(nak tűnő) előnybe juttathatta volna a Ferencvárost, ám kevéssel a hosszú sarok mellé lőtt. Az első félidő alapján a kétgólos FTC-vezetés teljesen megérdemelt volt a megilletődve és gyengén játszó MTK ellen.

A szünetben Garami József cserélt és megbontotta a rosszul működő bal oldali védekezést: Vadnai helyére Ladányit küldte pályára. Az 51. percben második kapufáját is feljegyezhette a vendégcsapat, Pátkai Máté lövése pattant ki a bal oldali kapufáról. Fél percen belül a harmadikat is: Pátkai beadását Tischler Patrik a lécre fejelte.

Az 56. percből remek szögből jöhetett szabadrúgással az MTK, de az elég halványan játszó Kanta József – ha nem is sokkal – a kapu mellé tekert. A választ Maróti adhatta volna meg, de hiába ugrott fel egyedül egy jobb oldali beadásra, nem találta el fejesével a jobb alsó sarkot.

A 69. percben a szünetben beállt Ladányi került kisebb helyzetbe, ballábas lövését magabiztosan hárította Ranilovic. Tíz perccel később nagy lehetőséget hagyott ki az MTK, miután Könyves Norbert ziccerbe került Kanta szabadrúgása után, a csatár lövése azonban a bevetődő Csizmadiáról fölé pattant.

A Hungária körútiak erőtlenül próbálkoztak, és az FTC a 83. percben el is döntötte a meccset: Tóth Bence bal oldali szögletére Csizmadia "bólintott rá", fejese a kapu bal alsó sarkában landolt (3–0).Az eredmény már nem változott, az MTK bátortalan játékát a Ferencváros jól használta ki, ezzel megelőzte riválisát a tabellán.

A TALÁLKOZÓ GÓLJAI

(A Duna Tv felvétele)

Az első gól: Andrezinho lövése bepattan Sütőről
NB I, 9. FORDULÓ
FERENCVÁROS–MTK 3–0 (2–0)
Albert-stadion, 19.00 (Tv: Duna Tv) V: Szabó Zs.
Élő, szöveges közvetítés és folyamatosan frissülő cikk az NSO-n!

FTC: Ranilovic – Balog Z., Csizmadia, Rodenbücher, Adriano – Maróti, Sztanics (Tóth B., 65.) – Andrezinho, Rósa D. (Józsi, 14.), Schembri – Miljkovic (Abdi, 79.).
MTK: Szatmári – Vukadinovics, Szekeres A., Sütő, Vadnai (Ladányi, a szünetben) – Gál, Pátkai – Pál A., Kanta J., Szabó Á. (Könyves, 62.) – Tischler.
Gólszerző: Andrezinho (7.), Sütő (25. – öngól), Csizmadia (83.)