Nyolcgólos mérkőzésen nyert a Honvéd a Kaposvár ellen

2012.09.22. 18:00
A Honvéd öt szerzett gólig meg sem állt a Kaposvár ellen. (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 8. fordulójában a Bp. Honvéd hazai pályán 5–3-ra legyőzte a Kaposvárt. Drissa Diarra kezdte a gólgyártást, majd Marshal Johnson, Délczeg Gergely, Ivancsics Gellért és Vécsei Bálint is betalált. A vendégeknél Zámbó Bence, Balázs Benjámin és Haruna tudta mattolni az eltiltásából most visszatérő Kemenes Szabolcsot.

A Honvéd előző két bajnokiját elveszítette, és nyilván szeretett volna javítani ezen a rossz sorozaton. A fővárosiak első számú kapusának, Kemenes Szabolcsnak lejárt a négy mérkőzésre szóló eltiltása, nem meglepő, hogy Marco Rossi rögtön visszatette a kezdőcsapatba a rutinos hálóőrt.

Aktívabban is kezdtek a hazaiak, Lubos Hajdúchnak két alkalommal is bravúrral kellett mentenie, hogy megóvja csapatát a kapott góltól. A 20. percben azonban már ő sem segíthetett, Ivancsics Gellért ugratta ki Diabyt a jobb oldalon, aki középre adott, Drissa Diarra pedig hat méterről, becsúszva a jobb alsó sarokba pörgette a labdát. 1–0

Csupán tíz percet kellett várni a második hazai gólra. Baráth Botond adott középre a bal oldalról, Marshal Johnson pedig tíz méterre a kaputól lefejelte a labdát a földre, amely ezután a jobb felső sarokba pattant. 2–0

Három perccel később jött az újabb fővárosi találat: egy szögletet követően Diaby csúsztatott Délczeg Gergely elé, aki nyolc méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 3–0

Hét perccel később némileg váratlanul szépített a Kaposvár. Nikola Safaric jobb oldali szögletét követően Zámbó Bence fejelt öt méterről Kemenes kapujának jobb alsó sarkába. 3–1

Már talán mindenki a félidő végét várta, amikor a 44. percben Ivancsics Gellért is betalált. Diaby szerzett labdát Bank Istvántól, a vendégek csapatkapitányától a bal oldalon, majd középre passzolt, Ivancsics pedig tíz méterről a kapu közepébe gurított. 4–1

Nem mellékesen a negyedik gól szerzője, Ivancsics két perccel korábban 17 méterről a keresztlécet is eltalálta, a Kaposvár tehát örülhetett annak, hogy megúszta négy kapott góllal az első félidőt...

A második félidőben is a Honvéd játszott veszélyesebben, Hajdúch nem egy bravúrt mutatott be, miközben a Kaposvár egyetlen Oláh Lóránt-lövést tudott felmutatni, amely méterekkel kerülte el a hazaiak kapuját.

A 66. percben megszületett az ötödik Honvéd-gól: egy hazai szögletet követően röviden szabadítottak fel a kaposváriak, Vécsei Bálint pedig a balösszekötő helyéről szép gólt szerzett. 5–1

Pár perccel később megszerezték a második góljukat a vendégek, Balázs Benjámin távoli lövése pattant meg Lovric lábán, a labda így a bal alsó sarokba hullott. 5–2

Bő tíz perccel később újabb gólt szerzett a Kaposvár! Balázs Benjámin bal oldali beadását Haruna fejelte Debreceni András mellett a jobb alsó sarokba. 5–3

Újabb gól már nem született, a Bp. Honvéd két elveszített bajnoki után tudott újra győzni, a Kaposvár vesszőfutása ugyanakkor tovább tart: Prukner Lászlóék négy mérkőzés óta nyeretlenek.

BUDAPEST HONVÉD–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 5–3