Női NB I: meglepetés a BKV-pályán, először kapott ki az MTK

M. D.M. D.
2019.10.20. 18:08
Az MTK hazai környezetben 2–1-re kikapott a Haladás Viktóriától, míg az Astra 1–0-ra legyőzte az ETO FC Győrt a női labdarúgó NB I 7. fordulójában vasárnap.

Elszenvedte első vereségét ebben a bajnokságban, így nem tudta visszaelőzni a Ferencvárost a tabella élén a forduló előtt még listavezető MTK, amely a BKV Előre stadionjában 2–1-re kikapott a Haladás Viktóriától. A fővárosiak Németh Loretta góljával már az ötödik percben megszerezték a vezetést, ám a szombathelyiek Öreg Cintia révén hamar egyenlítettek, majd a hajrában Siklér Kinga találatával meg is fordították a meccset.MTK, amely a BKV Előre stadionjában 2–1-re kikapott a Haladás Viktóriától. A fővárosiak Németh Loretta góljával már az ötödik percben megszerezték a vezetést, ám a szombathelyiek Öreg Cintia révén hamar egyenlítettek, majd a hajrában Siklér Kinga találatával meg is fordították a meccset.

A Viktória idegenben még hibátlan (három meccsen kilenc pontot gyűjtött), és két pontra megközelítette a táblázaton az MTK-t.

Amennyiben a DVTK a forduló záró mérkőzésén kedden – a papírformának megfelelően – nem kap ki az újonc Kelentől, akkor az alapszakasz első harmada után az első négy helyezett két ponton belül állna.

A játéknap másik mérkőzésén az Astra a volt győri, Sipos Lilla góljával győzte le 1–0-ra az ETO-t.

NŐI NB I
7. FORDULÓ
MTK–Haladás Viktória 1–2
(Németh L. 5., ill. Öreg 10., Siklér 88.)
Astra HFC–ETO FC Győr 1–0 (Sipos L. 61.)

Szombati eredmény
FTC–Szent Mihály 9–1 (Kapetanovic 18., Aleksic 23., Zlidnis 30., Csiki 42., 51., Vágó F. 45., 84., Szabó V. 56., Pusztai 82., ill. Pilán 77.)