Női NB I: az MTK sorozatban harmadszor sem tudott nyerni

2018.09.27. 22:09
Ha kell, Bianca Sandu (pirosban) finoman bánik a labdával, de a góljánál óriásit rúgott bele (Fotó: dvtk.eu)
A címvédő MTK 1–1-es döntetlent játszott Diósgyőrben a női labdarúgó NB I 6. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A kék-fehérek a 27. születésnapját szerdán ünneplő Demeter Réka fejes góljával már a hatodik percben előnybe kerültek (0–1), és az első félidő további részében jobban is futballoztak a hazaiaknál, ám mezőnyfölényüket nem tudták újabb gólra váltani.

A DVTK a szünet után több nagy helyzetet is kialakított, de az egyenlítő találatot nem egy ziccerből, hanem egy átlövésből szerezte meg: a 68. percben a román válogatott Bianca Sandu a női mezőnyben ritkán látható erővel zúdította a labdát az MTK kapujába 18 méterről (1–1).

A diósgyőriek a hajrában meg is nyerhették volna a meccset, ám Vachter Fanni a második nagy lehetőségét is kihasználatlanul hagyta.

A címvédő MTK így két vereség után pontot szerzett, viszont sorozatban harmadszor sem tudott nyerni, ráadásul fiatal középpályása, Farádi-Szabó Edina az utolsó percekben súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett.

A lefújás után Tóth Alexandra, a DVTK csapatkapitánya a mérkőzést élőben közvetítő M4 Sport kamerája előtt „gombóccal a torkában” köszönte meg a kilátogató több mint 1200 szurkolónak a buzdítást.