Nincs bajnokavatás: paksi győzelem Siófokon

2011.05.10. 17:26
Böde Dániel megindulásai után olykor csak nyomozták a labdát a siófokiak (Fotó: Németh Ferenc)
A Paks labdarúgócsapata hátrányból fordítva 3–1-re győzött a Siófok vendégeként az NB I 28. fordulójának keddi mérkőzésén, így a Videoton továbbra sem tekinthető bajnoknak. A mérkőzésen Honma Kazuo szerzett vezetést a hazaiaknak, ám a vendégek Sifter Tamás, Böde Dániel gólja már a szünetre is előnnyel mehettek, Éger László büntetője pedig a hajrában eldöntötte a három pont sorsát.

Úgy kezdődött el a mérkőzés, hogy Siófok és Paks mellett Székesfehérváron is kiemelt figyelem övezte: ha a vendégek nem tudták volna megszerezni a három pontot, akkor a Videoton már bajnoknak tekinthette volna magát – 45 percig volt értelme feltételes módban beszélni...

REAKCIÓK

„Nem volt meg a kellő tűz a csapatban, kisebb volt az agresszivitás és a koncentráció is. Sajnos napról napra változik a játékosok mentális fázisa. Már az első öt perc után kiderült, hogy nem harap a csapat. Kevés volt az olyan labdaszerzés, amelyet tiszta párharc előzött volna meg" – értékelt a találkozó után Mihalecz István a mérkőzést közvetítő Sport Tv kamerája előtt.

„Természetesen örülök a győzelemnek, azonban most már a pénteki bajnokira kell készülnünk, számolgatni ráérünk még később. Sok sérültünk van, akik nagyrészt szabálytalanságok után kerültek bajba. Remélem, minél hamarabb felépülnek, hiszen nehéz mérkőzések állnak előttünk, a Vasas és az MTK is kemény ellenfél lesz" – nyilatkozta Kis Károly, a paksiak trénere.

Paksról húsz-huszonöt néző kísérte el a zöld-fehéreket, és az első helyzet kedvenceik előtt adódott: Montvai Tibor kellemetlenkedett Molnár Péterrel szemben, akit zavarba hozott a furcsán pattanó labda – át is jutott felette –, de végül nem alakult ki komoly helyzet.

Az első tíz perc kiegyenlített, tapogatózó játékot hozott, az összkép alapján a két együttes szurkolóiban talán fel is rémlett az őszi mérkőzés, amikor gól nélküli döntetlenre végeztek a csapatok, ám aztán nem sokáig maradtak rezdülés nélkül a hálók.

A 13. percig kellett várni az első nagy helyzetre: Csordás Csaba jobb oldali beadása tökéletes volt Honma Kauzónak, ám a japán támadó hat méterről, ziccerben a kapu mellé bólintott! Egy perccel később viszont már nem hibázott a csatár: Melczer Vilmos felívelése után szépen vette át a labdát, amivel be is csapta őrzőjét, Fiola Attilát, és 11 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt. 1–0

Nem sokat váratott magára a Paks válasza, hiszen hat perc elteltével megszületett az egyenlítő gól: Magasföldi József bal oldali szabadrúgása után határozatlan volt a hazai védelem, Sifter Tamás bújt ki a védők között, majd öt méterről a jobb alsó sarokba fejelte a labdát. 1–1

A gyors gólváltás után ismét a tolnaiak előtt adódott újabb lehetőség, Magasföldi szabadrúgását viszont Molnár kapus könnyedén húzta le. A siófokiak Novák Alexisz révén veszélyeztettek, igaz, nem tudatosan: a bal oldali védő beadása lecsúszott, így Csernyánszki Norbertnek résen kellett lennie.

A paksiak egy bal oldali akcióval válaszoltak, Böde Dániel harcolta ki a helyzetet, majd szépen tálalt Magasföldi elé, ő azonban nem találta el jól a labdát, így a hazaiak mentettek a kapu torkából.

A 33. percben fantasztikus góllal szerzett vezetést a vendégcsapat: Böde Dániel idézte meg a pályán egy pillanatra Lionel Messit, négy védő között szlalomozott el, s került ziccerbe, majd nyolc méterről a kapuba helyezett: 1–2!

Négy perccel később Magasföldinek két lehetősége is volt, hogy növelje az előnyt, előbb 23 méterről lőtt ígéretes helyről a sorfalba egy szabadrúgást, majd a lepattanót 17 méterről a kapu jobb oldala mellé gurította.

A félidő hajrájában ismét aktivizálta magát a Siófok támadórészlege, a hazaiak sorra végezték el a szabadrúgásokat a tizenhatos környékéről, ám Novák fejese fölé szállt, míg Csermelyi Imre túlcselezte helyzetét, így 2–1-es vendégvezetéssel vonultak pihenőre a felek.

Szünetben a hazai szakvezetők lecserélték a pápai győztes gól szerzőjét, Csermelyit, és pályára küldték Jenry Isaacot, a változtatás ellenére azonban úgy tűnt, hogy a kezdeményezés a paksiak kezében marad.

Csordás előtt alakult ki az első helyzet a második játékrészben, ám az alacsony termetű játékos nem tudta kapu felé irányítani a labdát a bal oldali beadás után, majd nem sokkal később Isaac hívta fel magára a figyelmet ollózással. Ezt követően a Paks néhány szórványos támadással igyekezett jelezni, hogy nem célja teljesen visszaállni kapuja elé. Kiss Tamás indításából ugyan nem lett helyzet a 63. percben, de a tért ölelő átadásról érdemes megjegyezni, hogy magyar pályán ritkán indul hasonlóan látványos, 60-70 méteres pontos röppályára a labda.

A félidő közepén egyértelműen a Paks irányította a találkozót, Kis Károlynak azonban így is volt miért aggódnia, hiszen miután Siftert és Montvait lecserélte sérülés miatt, Bödét is ápolni kellett, ám ő visszatért a pályára.

A 73. percben mégis óriási egyenlítési lehetőség adódott Csordás előtt, aki mintha megijedt volna a szezon egyik legnagyobb lehetőségétől: jobb oldlai beadás után Isaac fejelt, Csernyánszkiról kipattant a labda, ám Csordás két méterről – miközben a kapus feküdt! – a felső lécet találta telibe!

Ziccerre ziccer következett a túloldalon: a padról beszálló Csehi Tamás lépett ki a védők között, ám közelről leadott lövésénél Molnár jól takarta a kaput, így kimaradt a helyzet.

Négy perccel a rendes játékidő vége előtt Mogyorósi József csúszott oda hátulról Haraszti Zsoltnak, és bár úgy tűnt, elsőre a labdát rúgta el, a chilei játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Éger László végezte el, nagyon pontosan a bal alsó sarokba rúgva a labdát. 1–3

Noha voltak nehéz pillanatai a találkozón, a Paks 3–1-re megérdemelten győzött Siófokon, így a Videoton továbbra sem bajnok, a tolnaiak pedig közel vannak az El-induláshoz.

SIÓFOK–PAKS 1–3

1. Videoton FC 27 16 7 4 54–26 +28 55
2. Paksi FC 28 15 5 8 47–35 +12 50
3. Ferencvárosi TC 27 14 3 10 42–38 +4 45
4. DVSC-TEVA 28 12 9 7 51–40 +11 45
5. Kaposvári Rákóczi 27 13 4 10 40–36 +4 43
6. ZTE FC 27 13 4 10 43–41 +2 43
7. Vasas 27 11 5 11 32–41 –9 38