Nem bírt egymással a Kaposvár és a Haladás

2012.05.12. 19:58
Kaposváron egy pontot szerzett a Haladás (Fotó: Pozsonyi Zita)
A labdarúgó NB I 28. fordulójában a 13. helyen álló Kaposvári Rákóczi a nyolcadik Szombathelyi Haladás csapatát fogadta. A vendégek a 15. percben Nagy Dániel góljával szereztek vezetést, de Miroszlav Grumics révén az 53. percben a hazaiak egyenlíteni tudtak. A 67. percben aztán Tóth Péter kiállítása miatt megfogyatkozott a Haladás, ám újabb gól már nem született a találkozón. A döntetlennek köszönhetően a kaposváriak biztosították az élvonalban maradásukat.

A hazaiaknak egy pontra volt szükségük ahhoz, hogy matematikailag is bebiztosítsák az élvonalban maradásukat, s ennek tükrében aktívan is kezdték a találkozót, hiszen Bebeto már a 2. percben is csak kevéssel vétette el a kaput, majd az 5. percben Hegedűs fejesénél Gőcze Gergő kapus védésére is szükség volt, majd Okuka lőtt a kapu fölé lőtt.

A vendégek a 15. percben gyakorlatilag első valamirevaló helyzetüket gólra váltották: Halmosi Péter bal oldali beadása után a védők nem tudtak felszabadítani, így a labda Nagy Dániel elé került, aki jobbal, 16 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (0–1).

A gólt követően a vendégeknek még volt egy ígéretes szabadrúgása Kulcsár Kornél révén, de azt Hajdúch kapus ujjheggyel a léc fölé tolta, ezt követően pedig még inkább rákapcsoltak a hazaiak. Azonban Addo és Grumics fejese a kapu fölé, Balázs Benjámin lövése pedig mellé szállt.

A szünet után aztán összejött az egyenlítés: az 53. percben Gujic előreívelt labdáját Bebeto csúsztatta tovább Grumics elé, aki 8 méterről, jobbal, látványos ollózó mozdulattal a kapu jobb oldalába lőtt (1–1).

Szűk negyedórával később a vendégek létszámban is megfogyatkoztak, miután Tóth Péter olyan kíméletlenül szállt bele Drazsen Okukába, hogy a játékvezető azonnal piros lapot mutatott fel neki. Azonban a csapatok a döntetlennel is elégedettek voltak, a hazaiak már nem erőltették tovább a támadásokat, így maradt a döntetlen, ami a kaposváriak számára a bennmaradást jelentette.

1. DVSC-Teva 28 20 8 59–18 +41 68
2. Videoton FC 27 18 3 6 52–18 +34 57
3. Győri ETO 27 18 3 6 50–29 +21 57
4. Budapest Honvéd 27 12 7 8 43–32 +11 43
5. Kecskeméti TE 28 12 5 11 46–38 +8 41
6. MVM Paks 28 11 8 9 42–48 –6 41
7. Diósgyőri VTK 27 11 4 12 36–38 –2 37
8. Haladás 28 8 11 9 37–34 +3 35