Nem a Zalaegerszegen múlott a bronzérem

2011.05.22. 19:43
A ZTE szolnoki sikerrel zára a bajnokságot (Fotó: Pozsonyi Zita)
A labdarúgó NB I 30. fordulójában a már kiesett Szolnok a dobogóért még harcban lévő Zalaegerszeg csapatát fogadta. A vendégek Kamber 21. percben szerzett góljával szerezték meg a vezetést, amelyet Balázs a 41. percben növelni tudott. A Szolnok Milicsics személyében szépíteni tudott, de Máté öngóljával megpecsételte a mérkőzést. A krónikához hozzátartozik, hogy Milicsics fejes gólját a játékvezető les miatt érvénytelenítette.

A Szolnok újoncként esett ki és tér vissza a másodosztályba, ezért szeretett volna szépen búcsúzni az élvonaltól. A zalai gárdának azonban minden pont számított, hiszen még harcban volt az Európa-liga-indulást érő harmadik helyért.

A mérkőzést a vendégek kezdték aktívabban, Varga Róbert előtt több lehetőség is adódott egymás után, de amikor kellett, Rézsó Péter a helyén volt. A 21. percben már ő sem tudott segíteni csapatán, miután Djordje Kamber Turcsik Tamás ívelésére érkezve kilőtte a jobb alsót (0–1).

A vendégek a gól után tovább támadtak, de Balázs Zsolt a tizenhatos vonaláról csak a bal kapufát találta el. Azért a vendégek előtt is adódott helyzet: Borisz Milicsics eresztett meg egy bombát 30 méterről, amelyet Vlaszák Géza bravúrral ütött ki.

A félidő végén, a 41. percben a vendégek tudták növelni előnyüket, az előző gólszerző, Kamber ugratta ki Balázs Zsoltot, aki a kapus mellett a kapu jobb oldalába lőtte a labdát (0–2).

A második félidőre harciasabban jöttek ki a hazaiak. Zsolnai Róbert léc alá tartó lövését kellett Vlaszáknak szögletre ütnie. Az 53. percben szépíteni is tudtak, Antal Gábor szögletét Borisz Milicsics fejelte a kapu közepébe (1–2).

A 60. percben újabb szolnoki gól született, bár ennek inkább a vendégek örültek jobban, hiszen Ahmet Delic ívelésébe Máté Péter ért bele rosszul, amelynek következtében a labda a bal alsóban kötött ki (1–3).

A hazaiak utolsó élvonalbeli mérkőzésükön nem akartak így búcsúzni. Antal bal oldali ívelését Milicsics csúsztatta öt méterről a bal felsőbe, de a játékvezető les címén nem adta meg a találatot. A mérkőzésen több gól már nem esett, így elmondható, hogy Csank János legénysége megérdemelten győzött, a bronzérem sorsa pedig nem rajta múlt, bár a Debrecen veresége miatt legalább a negyedik helynek örülhet a csapat.