Vignjevics cseréje győzelmet ért a Gyirmót ellen

2016.08.13. 20:00
Enisz Bardhi (lila-fehérben) volt az Újpest nyerő embere a Gyirmót ellen (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 5. fordulójában, az Újpest FC a Gyirmót FC Győrt fogadta az Illovszky Rudolf Stadionban. A vendégek már a 3. percben vezetést szereztek, de a második félidő derekán a lilák fordítottak.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

ÚJPEST–GYIRMÓT 3–1 (Bardhi 66., 72., Balázs B. 68., ill. Máté J. 3.)
Budapest, Illovszky Rudolf-stadion. Vezette: Erdős

A vendégek alaposan meglepték az Újpestet a meccs elején, hiszen már a 3. percben vezetést szereztek: történt, hogy Csiki Norbert ívelte be a labdát balról, amit Máté János 9 méterről, kapásból lőtt ballal, a kapu jobb oldalába (0–1).

Ezt követően is a vendégek maradtak támadásban: előbb Máté lőtt kevéssel a kapu fölé, majd Filkor Attila lőtt kis híján a kapuba szöglet után. Negyedóra kellett ahhoz, hogy az újpestiek kissé oldódjanak bénultságukból: előbb Souleymane Diarra lőtt mellé, majd Lázok János ollózását fogta Sebők Zsolt kapus.

A félidő közepén már az Újpest irányította a játékot, s labdarúgói elsősorban hosszú indításokkal próbálkoztak. A gyirmótiak érthető módon inkább a védekezésre koncentráltak, s kontrákkal igyekeztek megzavarni a lilákat. Egy ilyen során került Madarász Márk nagy ziccerbe, de nem csak Balajcza Szabolcs, hanem a kapufa mellett is elgurította a labdát.

Válaszként Pávkovics Bence csúsztatott kapura szöglet után, majd Lázok lövése kerülte el centikkel a keresztlécet. Összességében azonban a vendégek magabiztosan tartották előnyüket, az Újpest csak meddő mezőnyfölényt tudott kiharcolni.

A szünetben aztán Vignejvics mester Lázok helyére Balázs Benjámint küldte pályára. Ennek meg is lett a hatása, hiszen elkezdték futószalagon gyártani a helyzeteket a lilák: előbb Enisz Bardhi bombázott fölé, majd éppen a csereember a kapu mellé, míg Bojan Szankovics lövését Sebők kapus védte bravúrral.

A 66. percig bírta a nyomást a Gyirmót: ekkor Mohl Dávid ugratta ki Bardhit, aki 12 méterről lőtt a kapu bal alsó sarkába (1–1). Két perccel később már a lilák vezettek: bal oldali beadást követően Balázs fejelt 11 méterről a kapu jobb oldalába (2–1). S ezzel még nem volt vége: újabb négy perc elteltével Balázs vette el a labdát a cselezgető Sebők kapustól, majd önzetlenül kiszolgálta Bardhit, akinek már nem volt probléma az üres kapuba gurítani (3–1).

A vendégek ezt követően már nem tudtak újítani, bár Balajcza Szabolcs kapus is majdnem összehozott nekik egy gólt – de az eredmény már nem változott. A csereként beállt Balázs Benjámin és Enisz Bardhi második félidőben nyújtott teljesítményével megérdemelt fordította és nyerte meg a mérkőzést az Újpest.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. Vasas FC 5 4 1 8– 4 +4 12
2. Ferencvárosi TC 5 3 1 1 11– 5 +6 10
3. Budapest Honvéd 5 3 1 1 9– 3 +6 10
4. Újpest FC 5 3 2 6– 5 +1 9
5. Debreceni VSC 5 2 2 1 8– 5 +3 8
6. Szombathelyi Haladás 5 2 2 1 8– 6 +2 8
7. Videoton FC 5 2 1 2 9– 5 +4 7
8. Diósgyőri VTK 5 2 3 7–14 –7 6