Megtört az átok: Sztefan Scsepovics gólja döntött a Vasas ellen

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2018.02.24. 16:50
A Vidi nagy küzdelemben szerezte meg a három pontot (Fotó: Koncz György)
A Videoton Anel Hadzic és a góllal debütáló Sztefan Scsepovics találatával 2–1-re legyőzte a Vasast a labdarúgó NB I 20. fordulójában, megszakítva öt mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatát az angyalföldi együttes ellen.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

VIDEOTON–VASAS 2–1 (A. Hadzic 26., Sz. Scsepovics 60., ill. Ádám 40.)
Felcsút, Pancho Aréna, 1525 néző. Vezette: Szabó Zs.
Kiállítva: Barczi (72.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Csaknem öt hónapja, még tavaly szeptember 30-án történt. A Vasas a Bp. Honvéd vendégeként 4–1-es győzelmet aratott a címvédő ellen – Remili Mohamed három góllal járult a sikerhez –, és harmadik helyezettként várta a 12. fordulót. Biztosak vagyunk benne, egyetlen angyalföldinek sem fordult meg a fejében, hogy csapatuk az ősszel (nyolc bajnokin) már csak két pontot kapar össze, és a tavasszal elsősorban a bennmaradás kivívásáért kell küzdenie.

Ha nem is ennyire, de a Videoton ugyancsak elrontotta az őszi idény végét: nyolc fordulót követően még veretlen volt, a legnagyobb vetélytársnak tartott Ferencvárossal szemben hétpontos előnyt épített, a tavaszt mégis csak másodikként, a zöld-fehérek mögött kezdte hárompontos hátránnyal.

Ahogy arra számítani lehetett, a hazaiak vezetőedzője, Marko Nikolics az új átigazolások közül Boban Nikolovot és Sztefan Scsepovicsot is a kezdőbe állította. S mert Marko Scsepovics is a pályán volt, a Vidi támadósorában testvérpárral kezdte a mérkőzést. A fehérvári együttes igyekezett rögtön nyomás alá helyezni ellenfelét, ennek ellenére csaknem húsz perc telt el, amíg veszélyesnek mondható helyzet alakult ki a vendégek kapuja előtt. Jegyezzük meg, ehhez kellett Kire Risztevszki labdavesztése a saját térfelén – ez volt az első ilyen hiba az angyalföldiek részéről. Ez az időszak egyébként egyáltalán nem azt mutatta, hogy a Vasas játékosai a maguk mögött hagyott sikertelen időszak után híján lennének az önbizalomnak. Michael Oenning labdarúgói, miután labdát szereztek, villámgyorsan lendültek át támadásba. Két ilyen próbálkozás végén is helyzetet alakíthattak ki, igaz, a kapu előtt rossz döntéseket hoztak. Nem sokkal a játékrész fele után aztán nem tudták kivédekezni a házigazda egyik bal oldali támadását – Stopira beadására Anel Hadzic jól érkezett, és máris vezetett a Videoton.

A félidő hajrájában aztán felgyorsultak az események. Előbb a hazaiak részéről Stopira találta el a lécet, majd jobb oldali támadás végén – az akkor látottak alapján váratlanul – Ádám Martin révén egyenlített a Vasas. S hogy nem előnnyel vonult szünetre, ahhoz kellett a hazaiak kapusa, Kovácsik Ádám is, aki az egyenlítés után nagy bravúrral a jobb oldali kapufára tolta Ádám Martin életerős lövését.

Jobban kezdte a második félidőt a Vasas, három perc alatt háromszor is a hazai védelem mögé került Loic Nego oldalán. Kétség sem férhet ahhoz, hogy az idő a fehérváriakat szorította, mert míg ellenfelének jó eredménynek számított a döntetlen, addig a bajnoki aranyat megcélozó Vidinek cseppet sem. Negyedórája tartott a második játékrész, amikor a két új szerzemény, Boban Nikolov és Sztefan Scsepovics összehozta a vezető gólt: előbbi pontosan adott középre, utóbbi pedig fejjel nem hibázott (2–1). A 72. percben Szabó Zsolt játékvezető második sárga lappal kiállította az éppen Fehérvárról Angyalföldre kerülő Barczi Dávidot. Ekkor már óriási bravúr kellett volna a Vasastól ahhoz, hogy egymás után a hatodik meccsén se szenvedjen vereséget a Videotontól. Az egyenlítés össze is jöhetett volna, hiszen Ádám újra helyzetbe került, az eredmény azonban már nem változott. A Vasas közel járt a bravúrhoz, de nem állíthatjuk, hogy a Videoton érdemtelenül rajtolt győzelemmel a tavasszal.