Fél gőzzel is nyert a Vidi a Vasas ellen

2015.11.21. 15:34
A Vasas elhasalt a Videoton otthonában (Fotó: Szabó Miklós)
Kellemes ellenfélnek bizonyult a Vasas Fehérváron, mert a Videoton Kovács István és Gyurcsó Ádám góljával biztosan tartotta otthon a három pontot a labdarúgó NB I 16. fordulójában. Folytatódott a Vasas rossz sorozata, hiszen szeptember 12. óta nem tudott nyerni a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

VIDEOTON–VASAS 2–0 (Kovács I. 10., Gyurcsó 34.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!

A meccs előtt bizonyára kevesen fogadtak arra, hogy éppen idegenben törik meg a Vasas rendkívül gyenge szériája, a piros-kékek legutóbb szeptember 12-én nyertek az NB I-ben. Sok pénzt fizetett volna, de ezúttal az járt jól, aki a biztosra ment.

Merthogy a legutóbbi, a Sóstói Stadionban lejátszott tíz Videoton–Vasas meccsen 9 hazai győzelem mellett csak 1 döntetlen született. Ezen a borús szombaton a Vidi behúzta a tizediket is.

Bár senki sem várta, hogy a Vasas mindjárt a meccs elején támadni fog, mégis óriási helyzetek maradtak ki már az első percekben, de ezzel nagyjából el is lőtték a puskaporukat az angyalföldiek.

Mert ami utána jött, az már leginkább a Videotonról szólt. Horváth Ferenc a meccs előtt a biztonságos védekezés fontosságát emelte ki, és ezt gyakorolhatták is a fehérváriak, hiszen a tizedik percben Kovács István nagyszerű szóló után a hálóba talált. 1–0

A gól után leült a játék, nem sok helyzet alakult ki, a Vasas pedig egyszerűen nem tudott mit kezdeni a hazai védelemmel. Ráadásul a 34. percben egy szabadrúgás után növelte az előnyét a Videoton. Gyurcsó volt pontos, ezzel a maga részéről a Videoton le is tudta a meccset. 2–0

Ettől még a második félidőt is le kellett játszani, bár ez a nem túl népes közönséget már alig-alig villanyozta föl. A Vasasban nem volt átütőerő, jóval többet volt a labda a Videotonnál. Nem volt szükség az istráng szétszaggatására, tartotta előnyét a hazai csapat. Horváth Ferenc mérlege egész jó a Vidi élén: öt meccs, négy győzelem, egy vereség.

A Vasasnál viszont nem hozott új erőt az edzőváltás sem, egyáltalán nem tudták kétségessé tenni a hazai sikert a vendégek.