A Vidi otthonában ért véget a Paks idegenbeli veretlenségi sorozata

2014.10.25. 19:55
A labdarúgó NB I 12. fordulójában a Videoton hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Paksot, amivel megszilárdította első helyét a tabellán.

Filipe Oliveira korántsem veszítette el a fejét. Sőt! (Fotó: Korponai Tamás)

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Videoton–MVM-Paks 2–0 (F. Oliveira 57., Nikolics N. 94.)

A Videoton az első negyedórában fölényben játszott, ebben a periódusban a paksi játékosok csak keresgélték a labdát. Arturo Álvarez szabadrúgása a 10. percben kis híján gólt ért, a labda alig kerülte el a jobb felső sarkot. A vendégek egyértelműen kontrákra rendezkedtek be, de amikor lehetőségük nyílt ellentámadást vezetni, akkor sem tudtak mit kezdeni a labdával.

Az első félidőben Juhász Roland fejese és Kovács István szólója hordozott magában még gólveszélyt, különösen az utóbbi volt ígéretes helyzet, a fehérváriak fiatal középpályása három védőt fűzött be, mielőtt lövésig jutott, de aztán 10 méterről belelőtte a labdát Molnár Péterbe.

A szünetet követően sem változott a játék képe, a Videoton irányított, a Paks védekezett, a különbség csak annyi volt, hogy a második játékrészben már a gólszerzés is összejött a listavezetőnek. Az 57. percben Kleinheisler László bal oldali szögletét követően Álvarez készített elő Filipe Oliveirának, aki ballal lőtt hatalmas gólt a kapu bal oldalába. 1–0

A végeredményt a csereként beálló Nikolics Nemanja állította be, akinek nem volt nehéz dolga, hiszen a paksiak utolsó szögleténél Molnár Péter kijött a kapujából, így a kontratámadás végén a csatárnak az üres kapuba kellett gurítania. Nikolics ezzel megszerezte szezonbeli 13. bajnoki gólját. 2–0

A Videoton újra három ponttal vezeti a tabellát a második helyezett MTK előtt, míg a Paks nagy sorozata megszakadt, hiszen most szenvedte el idénybeli első vereségét vendégként. Csertői Aurél együttese ennek ellenére megtartotta harmadik helyét a DVTK előtt.

„Fura érzés volt, hogy meg kellett támadnom a tesómat”

Broadcast live streaming video on Ustream

EDZŐI NYILATKOZATOK

„Végigharcoltuk a mérkőzést, de ma a Videoton jobban játszott. Sajnos az előrejátékunk csődöt mondott, nem tudtuk kihozni a labdát, az ellenfél kapuját nem veszélyeztettük. Ez a játék kevés ahhoz, hogy a Videotontól pontot vagy pontokat tudjunk rabolni. Megyünk tovább, de egyértelművé vált, hogy jelenleg a Vidi hazai pályán jobb csapat, mint mi. A hozzáállással nem volt gond, csak a Videoton agresszíven futballozott, mi pedig nem tudtunk felfejlődni a támadásoknál. A párharcokat csak a védőzónában tudtuk megnyerni, de ez kevés. Elment ez a meccs, de a Videoton otthonában játszottunk, azért nem kell keseregnünk" – mondta Csertői Aurél a Sport Tv kamerája előtt.

„A sérülések megnehezítették a feladatunkat, de a pályán lévők jól helyettesítették a hiányzókat. Kleinheisler László és Arturo Álvarez is jó teljesítményt nyújtott. Nagyon elégedett vagyok az egész csapattal. Nagyon fontos pontokat szereztünk egy fegyelmezetten védekező Paks ellen, amely ellen nagyon nehéz játszani, és kiválóan szerepel idegenben" – nyilatkozta Joan Carrillo.