A második öngól mindent eldöntött: jöhet a bajnoki finálé!

2017.05.20. 20:20
Videoton-öröm: a Fradi legyőzése után jöhet a bajnoki döntő (Fotó: Szabó Miklós)
Hiába szerzett vezetést a bronzéremért harcoló Ferencváros a Videoton ellen Felcsúton, a fehérváriak a szünetig három góllal válaszoltak, így az utolsó fordulóban bajnokok lehetnek, ha nyernek a Budapest Honvéd otthonában.

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ

Videoton–Ferencváros 4–1 (Lazovics 36., Stopira 42., Koch 44. – öngól, Maric 92., ill. Nego 7. – öngól)
Felcsút, Pancho Aréna, 3208 néző. V: Iványi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A fehérvári szurkolók igazán varázslatos hangulatot teremtettek a Pancho Arénába, a vendégdrukkerek sem csak nézelődni és szotyizgatni érkeztek, és szerencsére a két csapatra is átragadt a lelkesedés, mert igazán élvezetes első félidőt „rittyentettek”.

Egy hazai helyzet után Loic Nego öngóljával ugyan a Ferencváros szerezte meg a vezetést, de ez a tény csak kisebb fennakadásokat okozott a Videoton gépezetében, amely hárommal válaszolt a szünetig.

Előbb Danko Lazovics lőtt kapásból a bal alsóba, majd Juhász Roland a léc segítségével adott gólpasszt Stopirának, aztán Julian Koch talált véletlenül a saját kapujába mentés címén.

Ezzel el is dőlt a mérkőzés. Thomas Doll ugyan beküldte a szünetben a Kleinheisler László, Vladan Csukics kettőst, majd a hajrára Radó Andrást is, ám a vendégek legjobbja sokáig a több bravúrt bemutató Dibusz Dénes volt – hogy aztán a ráadásban gólt rúgasson a csereember Mirko Mariccsal.

A végén már a Honvéd elleni bajnoki döntőre készült a Videoton – Fiola Attila sérülése után például olykor 3–5–2-es hadrendben –, nyugodtan pihenhettek picit Juhászék, mert túlságosan nem erőltette a támadásokat a Fradi sem, pedig ezzel a vereséggel leszorultak a dobogóról a zöld-fehérek.

Az utolsó fordulóban dől el a második kieső kiléte és a bajnoki cím is: ha felülkerekedik a Videoton Kispesten, bajnok (a több győzelem rangsorol pontegyenlőség esetén), minden más esetben a Budapest Honvéd nyeri az NB I küzdelmeit.