A Videoton bedarálta hazai pályán a Nyíregyházát

2015.03.07. 18:26
Kovács István és a Videoton robog a bajnoki cím felé (Fotó: Mirkó István)
A Videoton hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Nyíregyháza Spartacust a labdarúgó NB I 19. fordulójában. A szünet után emberhátrányba kerülő Szpari nem bírta a Vidi tempóját, Nikolics Nemanja megszerezte 18. gólját is a bajnokságban – ezúttal büntetőből volt eredményes a góllövőlista éllovasa.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ

Videoton FC–Nyíregyháza Spartacus FC 3–0 (Vinícius 44., Álvarez 70., Nikolics 77. – 11-esből)

AZ ELSŐ FÉLIDŐ

Jó iramban, pörgősen kezdődött a találkozó. Ahogy az várható volt, a Nyíregyháza kontrákra rendezkedett be, és ezt jól is alkalmazta. Az első tíz percben mindkét csapat vezetett támadásokat, ám legtöbbször hiba csúszott az utolsó átadásokba, vagy a kapusok avatkoztak jól játékba.

A 14. percben Gyurcsó Ádám néhány biciklicsel után kanyarított középre a jobb oldalról, a hosszún érkező Filipe Oliveira hat méterről fejelt, de Balogh János nagy bravúrral tolta szögletre a labdát. A félidő derekán több gyors kontrát vezetett a Nyíregyháza, ám többször les miatt meghiúsult az akció, vagy a Videoton védelme zárt vissza időben és rendezte a sorokat.

Sokáig úgy tűnt, hogy nem születik gól az első félidőben, ám a 44. percben megszerezte a vezetést a Videoton. Kovács Istvánnal szemben szabálytalankodott sárga lapot érően Szokol Zsolt, majd a megítélt szabadrúgást Gyurcsó tekerte középre a jobb oldalról, a berobbanó PauloVinícius fejese épp Szokolon irányt változtatva hullott a kapuba Balogh fölött (1–0).

A szünetben tehát egy góllal vezetett a Videoton, a fehérvári csapat nagy lélektani fölénnyel vonulhatott pihenőre.

A MÁSODIK FÉLIDŐ

A második játékrész sokkal több eseményt tartogatott, mint az első. A 49. percben az NB I-ben debütáló Zurab Arziani sárga lapot kapott, ám ennek igazán a 60. percben volt jelentősége, amikor felrúgta Kovács Istvánt, és ismét sárgát kapott, villant a piros! A Nyíregyháza emberhátrányba került, a grúz légiós – akit Mátyus János egyébként épp le akart cserélni, Abdouraman már ott álldogált az oldalvonalnál – nagyon nehéz helyzetbe hozta csapatát.

A 70. percben megduplázta előnyét a Videoton: a csereként beálló Arturo Álvarez kényszerítőzött Nikolics Nemanjával, a salvadori szélső a tizenhatoson belül elfektetett két védőt egy lövőcsellel, majd 12 méterről a kimozduló Balogh mellett a hálóba gurított (2–0).

A tíz emberrel játszó nyíregyháziak elfáradtak a végére, a 77. percben ráadásul büntetőhöz is jutott a Videoton. Filipe Oliveira tolta meg a labdát a tizenhatoson belül, Szokol csak ütemet tévesztve tudott odacsúszni, így pont a fehérvári középpályás lábát találta el, jogos volt a tizenegyes. A labda mögé Nikolics állt, aki a jobbra vetődő Balogh János mellett a kapu közepébe lőtt, ezzel megszerezte 18. gólját (18. meccsén) a bajnokságban (3–0).

Az első félidőben jól játszott a Szpari, remekül védekeztek a nyíregyháziak, veszélyes kontrákat is tudtak vezetni, ám a fordulás után a kiállítás megpecsételte a sorsukat. A Videoton könyörtelenül kihasználta helyzeteit, így előnye nem csökkent a tabella élén.

REAKCIÓ

„Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, a jól védekező Nyíregyháza ellen gyűjtöttük be a három pontot. Nehéz feltörni a vonalaikat, próbálkoztunk, több helyzetünk is adódott, szerencsére sikerrel jártunk. Kemény feladat elé állítottak minket, de tudtuk a saját futballunkat játszani. Büszke vagyok a csapatra – mondta Joan Carrillo a Sport Tv-nek. – Egységesek voltunk, keményen megdolgoztunk a győzelemért. Nagyon megnehezítette a dolgunkat a Nyíregyháza. Mentálisan kitűnő állapotban voltak a játékosaim, ha nincsenek ilyen jó formában, jelentős árat fizethettünk volna.”

„Az első félidő rendben volt, jól játszottunk, a két csapat közti erőkülönbséget eltüntettük. Egy mérkőzés azonban kilencven percből áll. Legyünk őszinték, a második játékrészben nem volt esélyünk a győzelemre. Fáj a vereség, de elmúlt, előre kell tekinteni. A jövő héten óriási mérkőzésünk lesz otthon a Ferencváros ellen. A Honvéd ellen nyertünk, most vereséget szenvedtünk, remélem, a jövő héten győzni tudunk” – összegzett Mátyus János.

„A Nyíregyháza masszív csapat, főleg, amióta Mátyus János a vezetőedző. Öt, sőt olykor hét védő ellen kellett támadnunk, ami az első félidőben nehezen ment, végül egy rögzített szituációból megszereztük a vezetést. A második játékrészben már nem volt kérdés, hogy győzni fogunk. Nem meglepő, hogy ekkora különbség lett a végére – értékelt Kovács István, a Videoton középpályása a mérkőzést közvetítő csatorna kamerái előtt. – Mindenki azt tesz hozzá a játékhoz, amit tud. Én jól cselezek, tőlem ezt kérte a szakmai stáb. Nem tudok ötven méterről gólt rúgni, így nem kezdek ötvenről lődözni. A büntető kiharcolása volt a fordulópont, a második gól után már úgy játszhattunk, ahogy szeretünk. Megtartottuk a labdát, és meg tudtunk indulni. Ehhez kellett a Nyíregyháza is, a végére kicsit feladták a játékosai, de ezúton is sok sikert kívánok nekik.”