Ismét otthon hullajtott el fontos pontokat a Videoton

2017.04.15. 17:50
Marko Scsepovics szoros mezőkövesdi őrizetben (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 27. fordulójában a Videoton mindössze 1–1-es döntetlent játszott a Mezőkövesddel átmeneti otthonában, Felcsúton, így ismét leszorult a tabella éléről.

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ

Videoton–Mezőkövesd 1–1 (Suljic 25., ill. Molnár G. 27.)
Felcsút,
Pancho Aréna, 1651 néző. V: Solymosi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

„Nekünk nincs könnyű mérkőzés, az életünkért harcolunk” – mondta Tomiszlav Szivics, a Mezőkövesd vezetőedzője a mérkőzés előtt annak ellenére, hogy a hét közben csapata legyőzte a Debrecent, így eltávolodott a kieső helyektől.

A – Danko Lazovicsot eltiltás miatt nélkülözni kényszerülő – Videoton pedig a bajnoki címért harcol, ez azonban nem igazán látszott meg szombat este Felcsúton: a fehérváriak nem kezdték nagy iramban a mérkőzést, így a kövesdiek előtt is adódott lehetőség az első húsz percben.

Gólt így is a Videoton szerzett először, a 25. percben Mirko Maric szép passza után Suljic Asmir talált közelről a korábbi Vidi-kapus, Tomas Tujvel kapujába (1–0). Ez azonban nem rázta meg a vendégeket, a Mezőkövesd szinte azonnal, a 27. percben egalizált: Gohér Gergő tizenhatoson belülre ívelt labdáját az üresen maradó Molnár Gábor kapásból a léc alá bombázta (1–1).

Az egyenlítő találat után fölénybe került a Vidi, és Fiola Attila fejese után kis híján még a szünet előtt újfent előnyt szerzett: a válogatott védő közeli bólintása után a léc mentette meg a kövesdieket. A második félidő az elsőhöz hasonló mederben folytatódott, Tujvelnek csak elvétve kellett védenie, Henning Berg pedig hiába dobta csatasorba Géresi Krisztiánt, Pátkai Mátét és Bódi Ádámot is, maradt az 1–1, a Vasas elleni vereség után ismét pontokat veszített átmeneti otthonában a Videoton.

Mivel a Honvéd hazai pályán nyert, a fehérváriak ismét a tabella második helyére csúsztak vissza. A Mezőkövesd annak ellenére, hogy pontot szerzett, továbbra sem lehet büszke idegenbeli teljesítményére, hiszen legutóbb 2016. október 15-én jutott otthonától távol három ponthoz, azóta sorozatban ez volt a hetedik nyeretlen bajnoki meccse.

1. Budapest Honvéd 27 15 5 7 41–25 +16 50
2. Videoton FC 27 14 7 6 52–23 +29 49
3. Vasas FC 27 13 5 9 43–31 +12 44
4. Szombathelyi Haladás 27 11 6 10 34–34 0 39
5. Ferencvárosi TC 27 10 9 8 42–36 +6 39
6. Paksi FC 27 9 11 7 32–30 +2 38
7. Újpest FC 27 8 12 7 41–41 0 36
8. Mezőkövesd Zsóry FC 27 9 8 10 30–38 –8 35