Három meccs, két pont: a Vidi megint nem bírt a Békéscsabával

2016.03.12. 15:23
A Videoton 1–1-es döntetlent játszott a sereghajtó Békéscsaba ellen az NB I 25. fordulójának szombati mérkőzésén. A találkozó elején a vendégek szereztek vezetést, amelyre csak egyszer, a második félidőben tudott válaszolni Horváth Ferenc együttese. A Békéscsaba még veretlen a Videoton elleni mérkőzéseken a jelenlegi szezonban.

Nagy küzdelemben igazságos döntetlen született Felcsúton (Fotó: Hegedüs Gábor)

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
Videoton–Békéscsaba 1–1
(Stopira 57., ill. Laczkó 9.)

A TALÁLKOZÓ PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATJA EL

Hiába választotta el a forduló előtt húsz pont a két csapatot a bajnoki tabellán, a székesfehérváriak úgy mentek neki ideiglenes otthonukban, a felcsúti Pancho Arénában rendezett mérkőzésnek, hogy a 2015–2016-os szezonban még nem tudták legyőzni aktuális ellenfelüket. Sőt összességében 2004 óta nem tudta legyőzni a Videoton a Békéscsabát, amely a két klub egymás elleni örökmérlegét tekintve is jobban áll.

A találkozó a várakozásoknak megfelelően kezdődött, hazai támadásokkal, a Videoton szögletei futószalagon érkeztek. Mégis a Békéscsaba szerzett vezetést, ráadásul az első szögletéből. A 9. percben Fabio végezte el a vendégek szögletét, beadásába Laczkó Zsolt belefejelt az ötös előteréből, erős kísérletét Kovácsik nem tudta hárítani. 0–1

A folytatásban többet birtokolta a labdát és fölényben futballozott a Videoton, de ezt nem tudta helyzetekre váltani, jobbára távoli lövésekkel és beadásokkal próbált veszélyeztetni.

Fél óra elteltével sérülés miatt le kellett cserélni az első gól szerzőjét, Lackó Zsoltot, Birtalan Botond váltotta.

A játékrész vége felé haladva egyre veszélyesebb futballozott a Vidi, Feczesin nagyon közel állt a gólhoz, a 45. percben pedig a Békéscsaba került karnyújtásra a kétgólos vezetéshez, de a szintén csereként pályára lépő Matús Paukner közeli lövését bravúrral védte Kovácsik.

Ami nem sikerült az első félidőben, az összejött a Videotonnak a másodikban, igaz, kellett hozzá szűk negyedóra. Az 57. percben Pátkai Stopirához passzolt, aki lefordult védőjéről, majd 14 méterről jobbal a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 1–1

Az egyenlítő gól előtt hatalmas helyzetet puskázott el a Békéscsaba.

A folytatásban továbbra is fölényben futballozott a Videoton, de a védekezésre összpontosító Békéscsaba sem volt kevésbé veszélyes ellenfele kapujára, így összességében igazságosnak mondható az 1–1-es döntetlen, amelyet 1164 néző követett a helyszínen élőben.

A találkozó hosszabbításában Szlavko Damjanovics időhúzásért megkapta második sárga lapját (az elsőt is ezért mutatta fel Németh játékvezető a montenegróinak), így az utolsó másodpercekre tíz emberrel maradtak a vendégek.

A Békéscsaba ezzel továbbra is veretlen a Videoton ellen a 2015–2016-os szezonban (egy gőzelem, két döntetlen a mérlege) a székesfehérváriak pedig csak a viharsarkiak ellen értek el döntetlent (2) ebben a bajnoki idényben.