Harmadszorra már megtartotta előnyét a Vasas az Újpest ellen

2016.04.02. 20:42
Érthető a nagy öröm, a Vasas harmadszorra már megtartotta előnyét az Újpest ellen (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
A labdarúgó NB I 28. fordulójának záró mérkőzésén a Vasas 3–2-re legyőzte az Újpestet. A végig rendkívül izgalmas találkozón kétszer is egyenlített az Újpest, ám a 90. percben Hangya Szilveszter góljára már nem volt válasza.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
Vasas–Újpest
32 (Ádám 13., Könyves 73., Hangya 90., ill. Andrics 20., Bardhi 78.)

Nem kellett sokat várniuk az első helyzetre az észak-pesti derbire kilátogató szurkolóknak, az 5. percben Balogh Balázs vett le remekül az előreívelt labdát a tizenhatoson belül, ám lövése elakadt a kapujából kilépő Hermány Bence lábában. Ennek köszönhetően a 13. percben jöhetett a meglepetés, Ádám Martin közel harminc méterről, egy pattanás után futtából a bal felső sarokba bombázta a labdát, megszerezve a vezetést a Vasasnak (1–0).

Öt perccel később Lencse kiszorított helyzetből leadott lövése után Hermány újabb védéssel jelezte, jó döntés volt Nagy Gergely helyett a kezdőcsapatba nevezni. A 20. percben azonban védéssel, hanem egy óriási bakival hívta fel magára a figyelmet a Vasas kapusa, miután Balogh jobb oldali beadását alaposan elvétette, így a labda Nemanja Andricsról az üres kapuba pattant (1–1).

A 27. percben Hermány óriási bravúrral igyekezett jóvá tenni a hibáját: Andrics bal oldali beadása után Viktor Angelov elé pattant a labda, közelről leadott lövését azonban óriási bravúrral hárította a 26 éves kapus.

Az első félidő folytatásában visszaesett a találkozó színvonala, ám a második negyvenöt percre újra feljebb kapcsoltak a csapatok, az első nagy helyzet a Vasas előtt adódott: Christian Müller balról érkező szöglete után Kire Risztevszki elé pattant a labda, és a macedón hét méterről, szemben a kapuval a lécet találta telibe.

A folytatásban Balogh és Enis Bardhi lövését is nagy vetődéssel tolta a kapu mellé és fölé Hermány, így a 73. percben a Vasas újra megszerezte a vezetést. Vida Máté remek kiugratása után a csereként beálló Könyves Norbert hét méterről a bal alsó sarokba passzolta a labdát a másik irányba dőlő Balajcza Szabolcs mellett (2–1).

De ezúttal sem tartott sokáig a hazaiak öröme, hiszen öt perccel később Souleymane Diarra távoli lövése csapattársában, a csereként beálló Enis Bardhiban elakadt, ő pedig köszönte a lehetőséget, és nyolc méterről, estében a jobb alsó sarokba gurított (2–2).

A második újpesti egyenlítő találat után becsülettel rohamoztak a lila-fehérek, csakhogy a 90. percben ismét a Vasas szerezte meg a vezetést. Hangya Szilveszter iramodott meg a bal oldalon, majd a tizenhatoson belülre érve és a védőjét lerázva Balajcza lába mellett a jobb alsóba lőtt, kialakítva a 3–2-es végeredményt.

A Vasas a három ponttal beérte a Puskás Akadémiát, és több győzelmének köszönhetően meg is előzte, míg az Újpest a Békéscsabán elszenvedett vereség után újabb kínos botlást könyvelhet el.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A találkozót követően Michael Oenning, Ádám Martin, valamint Balajcza Szabolcs és Litauszki Róbert értékelt az NSO Tv-nek

1. Ferencvárosi TC 27 21 2 4 57–15 +42 65
2. MTK Budapest 26 12 7 7 33–27 +6 43
3. DVSC-Teva 27 11 9 7 41–30 +11 42
4. Újpest FC 27 10 10 7 35–28 +7 40
5. Videoton FC 27 12 3 12 29–27 +2 39
6. Paksi FC 26 11 6 9 34–28 +6 39
7. Budapest Honvéd 27 10 7 10 34–30 +4 37
8. Szombathelyi Haladás 27 9 10 8 24–31 –7 37