Vasas–Paks: a leggyengébb vendég legyőzte a leggyengébb hazait

2015.10.03. 17:55
A vendég paksiak a szünetben már két góllal vezettek (Fotó: Korponai Tamás)
A Paks 2–1-es győzelmet aratott a Vasas vendégeként a labdarúgó NB I 11. fordulójában, ezzel megszerezte első idegenbeli győzelmét a 2015–2016-os bajnoki szezonban, az angyalföldiek pedig folytatták gyenge hazai szereplésüket. A mérkőzés első félidejében megsérülő Nagy Gergőt (a Vasas kapusát) kórházba kellett szállítani.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ
Vasas–Paks 1–2
(Remili 60., ill. Koltai 23., Bartha 42.)

Az első tíz fordulót tekintve a leggyengébb idegenbeli mérleggel rendelkező együttes (Paks) látogatott a leggyengébb hazai teljesítményt nyújtó csapat (Vasas) otthonába. Természetesen mindkét vezetőedző, Szanyó Károly és Csertői Aurél is rendkívül nehéz mérkőzésre számított, de pontban, pontokban reménykedett.

A találkozó kezdetén a Vasas ragadta magához a kezdeményezést, az első 15 percben jóval többet volt a labda a hazaiaknál, akik többet is támadtak, míg a Paks fegyelmezetten védekezett. Lázok János a 11. percben egy szabadrúgás után a kapufát találta el.

A 17. percben a hazai kapuba került a labda, mégsem szerzett vezetést a Paks. Egy előrevágott labda után Tomiszlav Pajovics a saját kapujába fejelt, de mivel Balázs Zsolt meglökte, nem volt érvényes az öngól.

Sajnálatos mellékszál, hogy a meglökött Pajovics kapusával, Nagy Gergővel is összefejelt az esetnél. Mindkét játékost ápolni kellett, de Nagy nem tudta folytatni a játékot, hordágyon hagyta el a pályát, később kórházba is szállították. Sérüléséről pontos diagnózis nem érkezett. A Vasas kapujába Hermány Bence állt be, aki első NB I-es mérkőzésén lépett pályára.

A 23. percben már érvényes gólt szerzett a Paks. Szabó János bal oldali beadását követően a középen érkező Koltai Tamás öt méterről a kapu hosszú oldalába csúsztatott. 0–1

A Paks ezzel megszerezte első idegenbeli gólját a 2015–2016-os bajnoki szezonban.

A 33. percben a második kényszerű csere is megtörtént, ezúttal a vendégek oldalán. Egy ütközés után Kecskés Tamás kényszerült elhagyni a pályát, Kesztyűs Barna állt be a helyére.

A 39. percben Rodenbücher úgy kapott sárga lapot, hogy a pályán sem volt. A Paks cserejátékosa melegítés közben reklamált a játékvezetőnél. A pályán lévő társakat ez nem zavarta meg, a 42. percben növelte előnyét a Tolna megyei együttes. Kulcsár Dávid jobb oldali beadása után Bartha László lőtt 18 méterről a bal alsó sarokba. 0–2

A második játékrészben minden ott folytatódott, ahol az elsőben abbamaradt. A Vasas támadott, a kontrákra berendezkedő Paks próbálta őrizni előnyét. A hazaiak a 60. percben törték meg a jeget: Czvitkovics bal oldali beadása után a csereként négy perccel korábban beálló Remili Mohamed 17 méterről jobbal a kapu jobb oldalába lőtt. 1–2

A játék képe a szépítést követően sem változott, a Vasas ment előre az egyenlítésért, a Paks pedig védekezett. A 80. percben hatalmas egyenlítési lehetőséget puskázott el a hazai legénység, Osváth jobb oldali beadása után Ubiparip 3 méterről kapu fölé fejelt. A fejében maradt a 2–2...

A 92. percben még szerzett egy lesgólt a Vasas, de az egyenlítés már nem jött össze neki, így hatodik hazai bajnokiján az ötödik vereségét szenvedte el. A Paks ezzel szemben első győzelmét aratta otthonától távol a 2015–2016-os idényben, és már nem ő az NB I jelenlegi mezőnyének idegenben legkevesebb pontot gyűjtő együttese.

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. Ferencvárosi TC 11 10 1 22–4 +18 31
2. Szombathelyi Haladás 11 4 6 1 9–7 +2 18
3. Paksi FC 11 4 4 3 13–8 +5 16
4. MTK Budapest 11 4 4 3 14–10 +4 16
5. Budapest Honvéd 11 4 4 3 15–13 +2 16
6. DVSC-Teva 11 4 4 3 13–13 0 16
7. Videoton FC 11 4 7 11–15 –4 12
8. Diósgyőri VTK 11 3 3 5 13–21 –8 12