A Puskás Akadémia után az MTK is hajrágóllal nyert a Vasas ellen

2015.08.29. 17:55
Torghelle Sándort szabálytalanul sem könnyű megállítani (Fotó: Földi Imre)
A Vasas hazai pályán 1–0-ra kikapott az MTK-tól a labdarúgó NB I 7. fordulójában. A mérkőzés egyetlen gólját Szatmári Lóránd szerezte a 85. percben. Egy héttel korábban a Puskás Akadémia szintén egy hajrában szerzett góllal tudott nyerni az angyalföldiek ellen.

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

Vasas–MTK 0–1 (Szatmári 85.)

FIGYELEMFELKELTŐ KEZDŐRÚGÁS

Raduly József, a Vasas 88 esztendős, kétszeres válogatott korábbi szélsője végezte el a Vasas–MTK bajnoki kezdőrúgását. Az angyalföldi klub tiszteletbeli elnöke a Polgári Platform Szurkoljunk a rasszizmus ellen! elnevezésű kampányának keretében rúgott a labdába. A kezdeményezés célja, hogy felhívja a figyelmet a kirekesztő, gyűlöletkeltő megnyilvánulások elleni küzdelem jelentőségére.

A Vasas múlt héten kikapott a Puskás Akadémiától, így volt miért javítania hazai közönség előtt az MTK ellen. Jól is kezdtek a hazaiak, a negyedik percben Vojo Ubiparip lebirkózta a tizenhatoson belül Bese Barnabást, aztán ziccerben a kapu fölé vágta a labdát nyolc méterről. Nem sokkal később Remili Mohamed adott be a bal oldalról, a hosszú oldalon érkező Berecz Zsombor közelről azonban nem találta el fejjel a kaput. A félidő második részében az MTK többet birtokolta a labdát, de a szülinapos Gera Dániel lövésén kívül semmit sem tudtak felmutatni a kék-fehérek.

A fordulás után is a Vasas mutatott többet, de az 58. percben könnyen előnybe kerülhetett volna az MTK: kontra végén Torghelle Sándor lőtt kapura 12-13 méterről, Nagy Gergely lábbal azonban nagyot hárított. Az iram az első játékrészben sem verdeste az eget, ez a folytatásban még inkább így volt, mondhatnánk, hogy a nagy meleg rányomta bélyegét a meccsre, de sajnos a szurkolók számtalanszor láthatták már hasonlót a magyar pályákon ideális körülmények között is. Ha nagyon gonoszkodni szeretnénk, azt is írhatnánk, hogy a játékvezető által elrendelt ivószünetek is tartogattak magukban izgalmat...

Senki sem gondolta volna, hogy nem marad a 0–0 a meccs végéig, de a 85. percben Kanta József szabadrúgását követően hatalmas kavarodás alakult ki a tizenhatoson belül, a labdára a csereként beálló Szatmári Lóránd csapott le, és öt méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 0–1

1. Ferencvárosi TC 7 7 17–2 +15 21
2. Szombathelyi Haladás 7 4 2 1 6–4 +2 14
3. MTK Budapest 7 4 1 2 11–6 +5 13
4. Budapest Honvéd 7 3 3 1 12–9 +3 12
5. Újpest FC 7 2 4 1 9–6 +3 10
6. Puskás Akadémia FC 7 2 3 2 6–6 0 9
7. Paksi FC 7 2 2 3 8–6 +2 8
8. DVSC-Teva 6 2 2 2 9–10 –1 8