Kenesei beállt, a Vasas a hajrában fordított a Honvéd ellen

2015.12.12. 15:25
A Vasas nagy csatában harcolta ki a győzelmet (Fotó: Meder István)<br />
A labdarúgó NB I 19. fordulójában a Vasas a hajrában szerzett két góllal fordítva 2–1-re legyőzte a Honvédot.

A Honvéd hármas veretlenségi szériát maga mögött hagyva érkezett a mérkőzésre, a Vasas viszont botladozott az elmúlt időszakban, így a vendégek számítottak az esélyesebbnek. Erre már rögvest az első percben próbáltak építeni is a kispestiek, Holender fejese után azonban nem elsöprő vendégrohamok következtek, hanem felváltva forogtak veszélyben a kapuk.

Az angyalföldiek a széleken próbálták megkerülni a kispesti védelmet, majd a félidő hajrájához érve már csak az egyre esetlegesebb kontrákban reménykedhettek a szurkolók, miközben a Honvéd fokozatosan fölénybe került, és a szünet előtt a vezetést is megszerezte: Prosser felívelt szabadrúgása után Kamber emelését már csak a gólvonal mögül tudta kihúzni Nagy Gergely (0–1).

Intenzív adok-kapokkal indult a második felvonás is, az események pedig egyórányi játékhoz érve pörögtek fel, előbb Ádám Martin fejesét kellett bravúrral hatástalanítania Kemenesnek, majd a túloldalon Youla és Prosser ziccerénél is hárított Nagy.

Ezt követően inkább a mezőnyben birkóztak egymással a felek, a hazaiak tanácstalanok voltak támadásban, a Honvéd pedig nem tudott veszélyt kialakítani.

Aztán az utolsó negyedórához érve gyökeresen megváltozott a mérkőzés, a csereként beálló Kenesei kiharcolt, majd értékesített is egy büntetőt (1–1), kisvártatva pedig egy szöglet utáni kavarodás után Debreceni talált a kapuba, így percek alatt fordított a Vasas (2–1)!

A vezetés után felszabadultabbá váltak a hazaiak, a vendégek meg görcsölni kezdtek – a Vasas sikerével ellépett a kiesőzónából.