Újpesten támadt fel és győzött a Videoton

2014.04.19. 17:55
Juhászék Újpesten már nyerni tudtak (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I huszonötödik fordulójában a Videoton a duplázó Zé Luís vezérletével elvitte a három pontot a szürkén futballozó Újpest otthonából. A hazaiaktól Kabát Péter volt eredményes a hajrában, de ez csak a szépítésre volt elegendő.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

Újpest–Videoton FC 1–2 (Kabát 81., ill. Zé Luís 58., 60.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Három nagy miért foglalkoztatja mostanában a Videoton szurkolóit: miért is távozott olyan hirtelen Paulo Sousa (erre még mindig nem kaptak választ), miért és meddig tart még a türelem a Sousa által kiszemelt utód, José Gomes iránt, no és miért játszanak ilyen nyögvenyelősen mostanában a kedvencek? A válaszokat mi sem tudjuk, de azt igen, hogy az Újpest sem a nyugalom szigete mostanság, bár Roderick Duchatelet zsonglőrként bűvészkedik szerződésekkel és indulási jogokkal, a csapat a pályán már közel sem ilyen kreatív.

Újpest–Videoton 1–2

A két csapat bajnokiját a pályán a vendég fehérváriak kezdték jobban, Marko Dmitrovicsnak kétszer is bravúrral kellett védenie az egykori újpesti Sándor György közeli próbálkozásainál. Helyzetbe került a hazai védelemnek köszönhetően Zé Luís is, de ő sem találta el a kaput az ötös előteréből – majd ezt követően rajtaütésszerűen leült a mérkőzés, nagy örömmel, de csak ritkán konstatálhattunk egy-egy jó passzt vagy kemény belépőt.

Arturo Álvarez igyekezett leginkább, de a félidő hajrájában jó cselek után a kapus kezei közé lőtt, majd Juan Calatayud dobta fel a mérkőzést kis híján egy potya góllal – joggal nem szállt tapsvihar az öltözőbe baktatók felé a bántóan foghíjas lelátókról.

A szünet után Zé Luís, majd Paulo Vinícius lőhetett volna gólokat (előbbi kétszer is), azaz nagyon nem ment a lila-fehéreknek, és ezen mesterük, Nebojsa Vignjevics a Kabát Péter, Simon Krisztián kettős bevetésével próbált változtatni. Nos, a szerb mester hamarosan gólokat láthatott, csak nagyon nem így képzelte el, mert pár percen belül Zé Luís kétszer is megmutatta, hogy némi akarattal sokra lehet vinni az NB I-ben. Először Stopirával (0–1), majd Nikolics Nemanjával (0–2) háromszögelt a zöld-foki-szigeteki légiós, lendületesen, és ezzel az újpestiek látványosan nem tudtak mit kezdeni.

Tavaly ősszel is duplázni tudott Zé Luís az Újpest ellen, azaz külön figyelhettek volna rá most a védők.

Ment, ment előre a hátrányba került Újpest, sokáig azonban csak szürkén robotolt, ám Kabát Péter a hajrában egy pontos lövéssel visszahozta a reményt övéinek. 1–2!

Jobban akarták a győzelmet a fehérváriak, akik megérdemelten szerezték meg a három pontot, és ezzel a dobogóra ugrottak – hogy csak átmenetileg-e, arról a Kaposvárra látogató Haladás döntött.