Két góllal nyert a Pécs a szétesett Újpest ellen

2015.02.28. 18:25
A Pécs alaposan meglepte az Újpestet (Fotó: Veres Viktor)
A hazai újpestiek két piros lapig, a vendég pécsiek két gólig jutottak – a labdarúgó NB I 18. fordulójának eddigi  legnagyobb meglepetése a sereghajtó fővárosi győzelme.

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Újpest FC–Pécsi MFC 0–2 (Manjrekar 12., Rácz F. 90.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem akármilyen téli szünet után sorakozott fel a folytatásra az Újpest, hiszen tíz játékos (többségékben légiós) távozott, érkezett viszont a nagy fogásnak kinevezett Nemanja Andrics, Hudák Dávid, Mihailo Perovics és Aaron Addo. Nem unatkozott Pécsen Robert Jarni sem, aki szintén elengedett egy félcsapatnyi (csupa magyar) labdarúgót, és ingyen érkező délszlávokra építette tavaszi gárdáját. Nagy átalakítások ide vagy oda, a legnagyobb dobás az Újpest-tulaj Roderick Duchatelet azon bejelentése volt, miszerint ha a szurkolói rigmusok miatt újabb büntetést szab ki a klubra az MLSZ (az őszi idényben megközelítőleg nyolcmilliót fizettek a lila-fehérek), zárt kapussá teszi a hazai mérkőzéseket.

Nem az elnök, maga a csapat tart távol a stadiontól bennünket – jegyezhették meg a maliciózus Újpest-szurkolók a szünetben, ugyanis a vendégek előnnyel térhettek pihenőre. A pécsiek négy védővel és három szűrővel álltak fel, és az első félidőben két épkézláb kontrát vezettek: a másodiknál Forró Gyula szerelte az ötös előtt Márkvárt Dávidot, de az elsőnél a fiatal karmester kihagyhatatlan helyzetbe hozta James Manjrekart. 0–1!

Nem is ez volt az újpestiek baja, hanem az, hogy egyetlen valamirevaló helyzetet sem tudtak teremteni, a kósza próbálkozások pedig rendre elhaltak Vukasin Polekszics kesztyűiben. Nebojsa Vignjevics kényszerből, de kettőt cserélt a második játékrész elejére, beküldve Hudákot és az örök fregoliembert, Filip Sztaniszavljevicset, majd bevetette a felépült, bajnokin legutóbb tavaly májusban szereplő Kabát Pétert is – de keresztülhúzta számításait, hogy Nagy I Gábor teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát az 52. percben.

Néhány kemény belépőtől eltekintve szép lassan csordogált a mérkőzés, ezt követően a Pécsnek esze ágában sem volt kinyílni (Balogh Béla még így is majdnem fejelt egy gólt), a hazai támadások pedig annyira voltak veszélyesek, mint a téli tüzelőből előszédelgő tavalyi molylepke.

A hazai szurkolók egy része jobban célzott, előbb jókívánságokat postáztak a vezetőségnek címezve, majd apróbb használati tárgyakat is – az sem emelte éppen kedvüket, hogy Jonathan Herist is kiállították a hajrában, majd Rácz Ferenc bombagólja végleg megpecsételte kedvenceik sorsát. 0–2!

Győzelmével elmozdult az utolsó helyről a PMFC – ezt az idénynyitót pedig sokáig emlegetik még Újpesten.

Vignjevics szerint nem érdemelt győzelmet az Újpest, a fegyelmezettebb, hatékonyabb csapat nyert.

„Az első perctől kezdve minden rosszul sült el. Sérülések hátráltattak minket, zavarodottan és idegesen játszottunk. Sokszor elvesztettük a labdát a középpályán, az első gólt is ebből kaptuk. Összezavarodott a csapat, a második félidőben sem tudtuk összeszedni magunkat, a piros lap után pedig még nehezebbé vált a helyzetünk – összegzett Nebojsa Vignjevics. – Szervezetten és remekül játszott a Pécs, nem érdemeltünk ennél többet. A szurkolók és mi is győzelmet vártunk a tavaszi rajton, sajnos nem így alakult. Számítottunk arra, ha nem sikerül, negatív lesz a közönség reakciója.”

Robert Jarni, a Pécs mestere a játékosok elhivatottságát és küzdőszellemét dicsérte.

„Fantasztikus mérkőzés volt. Tudtuk, hogy remek csapat ellen játszunk, tartanunk kellett magunkat a megbeszélt tervhez – értékelt Jarni. – Sok minden változott a télen, új szemlélettel készültünk a tavaszi rajtra, óriási hit és akarat kellett a győzelemhez. Gratulálok a játékosaimnak, nagyot küzdöttek.”

1. Videoton FC 17 14 2 1 40– 6 +34 44
2. MTK Budapest 18 13 5 28–18 +10 39
3. Debreceni VSC-Teva 18 10 4 4 27–12 +15 34
4. Diósgyőri VTK 18 9 6 3 28–20 +8 33
5. Ferencvárosi TC 17 9 4 4 26–15 +11 31
6. Paksi FC 18 7 7 4 27–17 +10 28
7. Újpest FC 18 7 7 4 16–14 +2 28
8. Kecskeméti TE 18 7 4 7 21–23 –2 25