Újpesten valamit gyorsan el kell kezdeni, vagy éppen befejezni

2015.03.14. 19:55
A Paks fél óra alatt két góllal sokkolta az Újpestet (Fotó: Veres Viktor)
Az Újpest újfent vereséget szenvedett odahaza mumusától, a Pakstól a labdarúgó NB I huszadik fordulójában. A vendégek hamar kétgólos előnybe kerültek, de hiába szépítettek még a szünet előtt a lila-fehérek, majd Tamási Zsolt kiállítása miatt hiába játszhattak 25 percig emberelőnyben, az állás már nem változott.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

Újpest FC–Paksi FC 1–2 (Bardhi 45., ill. Haraszti 6., Bertus 31.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Bár még gólt sem lőtt tavaszi három mérkőzésén az Újpest, mégis azzal a tudattal fogadhatta a mostanában szintén nem parádézó Paksot, hogy ha nyer, a hatodik helyre ugrik, ráadásul alaposan kihasználja a DVTK és a DVSC fordulóbeli botlását. A lila-fehérek mestere, Nebojsa Vignjevics óvatos duhajként a tavaly megszokott árnyékékes taktikával, illetve a védelemben a Loic Nego, Jonathan Heris, Litauszki Róbert, Hudák Dávid, Forró Gyula „atomötössel” kezdett – erre fel a Paks már a hatodik percben betalált, ráadásul Haraszti Zsolt lövése Litauszkin megpattanva vált védhetetlenné. 0–1!

Haraszti nagy elánnal vetette bele magát a bajnokiba, nem sokkal találatát követően futtából, sarokkal zseniálisan indította Könyves Norbertet, aki elpepecselte ziccerét. Ám nem sokra rá javított a szélső, mert szépen adott be jobbról, és Haraszti tulajdonképpen azzal adott gólpasszt, hogy nem ért a labdához, mert átlépte, hogy így Bertus Lajos helyzetbe kerüljön. A vendégjátékos nem is hibázott: 0–2!

Egyébként ez a lövés is újpesti lábról került végül a hálóba, ezúttal a becsúszó Nagy I Gábor volt a „tettes”.

Még nagyobb bajba kerülhetett volna a pihenőre a több, de rendre veszélytelen támadást vezető Újpest, ám Könyves második lehetőségét is kihasználatlanul hagyta – a futball törvénykönyve(s) szerinti büntetés nem is maradt el, igaz,Enisz Bardhi távoli bombájához kellett Molnár Péter lepkézése is. 1–2!

Molnár a pihenőt követően két nagy bravúrral kompenzálta hibáját, tehát feldobta a szépítés az Újpestet, amely heves rohamokkal kezdte a második félidőt. Érett a hazai gól, de mindig megúszta valahogyan a Paks, ám hogy izgalmasabb legyen a hajrá, arról Tamási Zsolt gondoskodott a látogatók közül, aki teljesen fölöslegesen begyűjtött két sárga lapot.

Nebojsa Vignjevics mester bevetette Dusan Vasziljevicset és Kim Ojót is, de egy kapu mellé szálló Vasziljevics-fejestől és egy közelről a kapusba pazarolt Nego-ziccertől eltekintve magabiztosan állt lábán a vendégvédelem – ismét csak szenvedtek a lila-fehérek, így a Paks újra nyerni tudott a Szusza Ferenc Stadionban.

Újpesten valami nagyon nem kerek, sőt, fogalmazzunk úgy, hogy sok minden egyre amorfabb, míg az egymás után másodszor győző Paks a forduló egyik nagy nyerteseként a tabella ötödik helyére ugrott.

A találkozót követően Balajcza Szabolcs, Molnár Péter és Csertői Aurél nyilatkozott az NSO Tv-nek.

1. Videoton FC 20 16 3 1 46–8 +38 51
2. MTK Budapest 20 14 6 30–19 +11 42
3. Ferencvárosi TC 20 11 5 4 30–15 +15 38
4. DVSC-Teva 20 10 5 5 27–14 +13 35
5. Paksi FC 20 9 7 4 31–19 +12 34
6. Diósgyőri VTK 20 9 7 4 31–24 +7 34
7. Kecskeméti TE 20 9 4 7 25–24 +1 31
8. Újpest FC 20 7 8 5 17–16 +1 29