Az MTK sem tudta megállítani a sorozatban öt győzelemnél tartó Újpestet

2015.05.16. 13:55
Bardhi (balra) ugyan nem szerzett gólt, de az Újpest legyőzte az MTK-t (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 28. fordulójában az Újpest Litauszki Róbert szabadrúgásból szerzett góljával 1–0-ra legyőzte az MTK-t. A lila-fehérek sorozatban ötödször nyertek a bajnokságban, amire legutóbb 2010 tavaszán volt példa.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

Újpest FC–MTK Budapest 1–0 (Litauszki 74.)

Az Újpest remek formában várhatta az MTK elleni mérkőzést, hiszen a legutóbbi négy bajnoki fordulóban győztesen hagyta el a pályát. A kék-fehérek ellen is lendületesen kezdett a Vignjevics-csapat, igaz, ez helyzetekben nem mutatkozott meg annyira, az egész első félidőre jellemző volt, hogy alig-alig forogtak veszélyben a kapuk. Enisz Bardhi előtt ugyanakkor kétszer is lehetőség nyílt a gólszerzésre, de előbb 18, majd öt méterről nem sikerült kaput találnia. Az MTK legnagyobb lehetősége Csiki Norbert nevéhez fűződött, az ő közeli lövése Litauszki Róbertben akadt el.

A szünet után az MTK kezdte harcosabban a második félidőt, az 51. percben előnybe is kerülhetett volna, ha Kanta József 10 méterre a kaputól nem töri el a labdát nagy helyzetben Horváth Zsolt beadása után. Ez a lendület sokáig nem tartott ki, negyedóra elteltével az újpesti labdarúgók átvették a játék irányítását, és előbb Kim Ojo, majd Loic Nego került helyzetbe, de egyiküknek sem jött össze a gólszerzés.

A 74. percben tört meg a gólcsend: Asmir Suljicot buktatták 18 méterre az MTK kapujától. A szabadrúgásnak Nego és Litauszki Róbert is nekifutott, végül utóbbi lőtte el a labdát, amely a kapu közepébe vágódott. 1–0

Roberto Carlos szelleme jelent meg Újpesten

A hátralévő időben már csak az volt a kérdés, hogy mennyi lesz a különbség a két csapat között. Hegedüs Lajos bravúrok sorozatát bemutatva tartotta meccsben az övéit, de Ojo 85. percben megeresztett lövésénél már ő is tehetetlen volt, szerencséjére a bal oldali kapufa kisegítette.

Az eredmény a hármas sípszóig nem változott, az Újpest sorozatban ötödször nyert a bajnokságban, erre legutóbb 2010 tavaszán volt képes a fővárosi csapat. Az MTK pedig március után kapott ki újra az NB I-ben, akkor a Ferencváros diadalmaskodott ellene – érdekesség, hogy az Újpestet is a Fradi tudta legutóbb legyőzni az élvonalban.