Az Újpest a hajrában mentett pontot a Honvéd ellen

2015.08.15. 17:57
Souleymane Youla gólja egy pontot ért a Honvédnak Újpesten (Fotó: Földi D. Attila)
Az Újpest hazai pályán jó hangulatú mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszott a Budapest Honvéddal a labdarúgó NB I ötödik fordulójában. A kispesti együttes a második félidő közepén Souleymane Youla góljával vezetést szerzett, de a lila-fehérek a hajrában a csereként beálló Tóth Patrik találatával egyenlítettek.

AZ ÚJPEST–HONVÉD TALÁLKOZÓ ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA ÉRI EL!

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

ÚJPEST–BUDAPEST HONVÉD 1–1 (Tóth P. 88., ill. Youla 63.)

A fővárosi „kisrangadó” első félidejében az Újpest a széleken próbált a jól tömörülő kispesti védelem mögé kerülni, Kylian Hazard és az 50. újpesti bajnokiját játszó Asmir Suljic is veszélyesen futballozott. A Honvéd kontrákra rendezkedett be, játékosai a hosszan előreívelt labdákkal Souleymane Youlát keresték, aki azonban többször is lesre futott, így nem tudta nyomás alatt tartani a lila-fehérek védelmét.

Az első játékrész legnagyobb helyzetét a 36. percben láthattuk, amikor Youla a jobb oldalon betört a tizenhatoson belülre, kapura lőtt, de a labda az egyik védő lábán megpattanva az oldalhálóban kötött ki.

A szünet után a Honvéd kezdett jobban, és a kispestiek a 63. percben meg is szerezték a vezetést. Djordje Kamber bedobása után kavarodás alakult ki a hazai kapu előtt, Youla eszmélt a legkorábban, és közelről Balajcza Szabolcs kapujába lőtte a labdát. 0–1

A gól után megélénkült a mérkőzés, az Újpest fokozta a nyomást, és bár túlzás lenne állítani, hogy futószalagon dolgozta ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket, a 88. percben összességében megérdemelten egyenlített: Balogh Balázs szögletét követően a csereként beálló Tóth Patrikhoz került a labda a hosszú oldalon, aki a Honvéd védőinek lábai között a kapuba gurított. 1–1

A hosszabbításban a Honvéd taktikai szabálytalanságokkal tördelte a játékot, ezzel féken tartotta a lila-fehéreket, akik újabb nagy helyzetig már nem jutottak el, így az eredmény nem változott.

Az Újpest továbbra is veretlen, de már harmadszor hullajtott pontokat – bár a kispestiek ellen inkább szerzett egyet, mint vesztett kettőt –, míg a Honvéd három forduló óta nem nyert, ám nagyon nehéz volt a sorsolása (Videoton, MTK, DVSC, Paks, Újpest) a bajnokság elején.

„Először is gratulálok a Honvédnak, hiszen remekül játszott. A saját csapatomról ugyanezt nem mondhatom el. Nem ez a játék jellemző ránk. Úgy tűnt, mintha már a mérkőzés előtt eldöntöttük volna, hogy nem akarunk nyerni, és meg akarjuk ölni a saját futballunkat. Az ellenkezőjét nyújtottuk a saját játékunknak, sok volt a villogás, az egyénieskedés, és kevés a győzelemre törő küzdeni akarás. Beszéltünk erről a játékosokkal, de úgy tűnt, sokan mégis a saját igazukról akartak meggyőzni. Jó lecke volt ez számunkra, ám a mai nem az a csapat volt, amely pályára szokott lépni. A szurkolók az utolsó pillanatig velünk voltak, nem adták fel. Értük kell játszanunk, mert nélkülük az egy pont sem lett volna meg” – mondta Nebojsa Vignjevics, az Újpest vezetőedzője a klubja hivatalos honlapjának adott értékelésében.

1. Ferencvárosi TC 5 5 12–2 +10 15
2. Szombathelyi Haladás 5 3 1 1 5–4 +1 10
3. Újpest FC 5 2 3 8–4 +4 9
4. DVSC-Teva 5 2 2 1 9–7 +2 8
5. Budapest Honvéd 5 2 2 1 8–8 0 8
6. Paksi FC 5 2 1 2 7–3 +4 7
7. MTK Budapest 5 2 1 2 9–6 +3 7
8. Vasas FC 5 2 3 6–8 –2 6