Az Újpest a Haladás ellen is megőrizte veretlenségét

2015.08.22. 17:55
A második félidő igazán izgalmasra sikeredett (Fotó: Koncz György)
A második félidő igazán izgalmasra és hajtósra sikeredett a Haladás újpesti fellépésén, de nem született gól a labdarúgó NB I hatodik fordulójának egyik rangadóján, amelyen a tabella harmadik helyezettje fogadta az eggyel előtte állót.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ
Újpest–Haladás 0–0

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A tabella harmadikja fogadta a másodikat az Újpest és a Haladás bajnokiján, tehát mindenképpen kijárt a találkozónak a rangadó címke. Ehhez képest az első fél órában egyetlen helyzetet láthattunk csak, Mohl Dávid fejelt közelről a kapu mellé – furcsa módon, ha már nem talált kaput próbálkozása, jobban járt volna, ha kicsit pontatlanabb a fejes, mert akkor éppen elérte volna a labdát a jobb sarok mellett a bevetődő Litauszki Róbert.

Ettől eltekintve csak Leandro Martínez sérülése csempészett némi izgalmat a bajnokiba (Ugrai Roland váltotta a Kálnoki Kis Dáviddal pechesen összerúgó támadót), amely a félidő utolsó harmadában kifejezetten mezőnymunkába fulladt.

A két mester alapos fejmosást tarthatott, mert a második félidőben végre elkezdtek futballozni a csapatok, a nézők meg végre elkezdték élvezni a mérkőzést. Láthattunk helyzeteket, kapusbravúrokat (főleg Balajcza Szabolcsnak akadt dolga), és előbb Balogh Balázs, majd Gosztonyi András döngette meg lövésével a lécet.

A hazaiakhoz beállt Enisz Bardhi és a frissiben igazol Mbaye Diagne is, ennek ellenére a hajrára fordulva átvette az irányítást a Hali, ám Németh Márió elhibázta második helyzetét is.

A végére Nebojsa Vignjevics Cseke Benjámint vezényelte pályára, az egykori újpesti közönségkedvenc edző, Mészöly Géza pedig beküldte Ugrai mellé éknek Szasa Popint – majd a fiatal mester kis híján szívinfarktust kapott, amikor Ugrai és Stef Wils ziccerét is hárította elképesztő bravúrokkal Balajcza. 0–0

Továbbra is veretlen tehát az Újpest, az előző idényt is beszámítva immáron 13 mérkőzés óta, és most a lila-fehérek lehetnek elégedettebbek az egy ponttal a Mészöly alatt tényleg újjászületett Hali ellen. Ha győz Debrecenben a Fradi, még jobban ellép az üldözőktől.