nemzetisport.hu 2017.04.15 17:50 Frissítve: 2017.04.15 22:44

Az Újpest a kihagyhatatlant is kihagyta, ikszelt a Gyirmóttal

Nem bírt odahaza az Újpest a sereghajtó Gyirmóttal, 2–2-re végződött a labdarúgó NB I 27. fordulójában rendezett bajnoki mérkőzés.

Jonathan Heris ezúttal nem lőtt gólt, nem is nyert az Újpest (Fotó: Koncz György)

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ

Újpest FC–Gyirmót FC Győr 2–2 (S. Diarra 26., Bardi 57., ill. Bojovics 35., Novák Cs. 55.)
Újpest, Szusza Ferenc Stadion, 1673 néző. V: Pintér Cs.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ha valaki el-elszundikált volna az Újpest és a Gyirmót összecsapásának első félidejében, Souleymane Diarra pár halálsikolyára biztosan felébred, ugyanis a mali légiós egy-két ellene irányuló közepesen kemény belépőt is olyan hanghatásokkal kísért, hogy ha a Judas Priest menedzsere is a lelátón lett volna, máris megtalálja Rob Halford utódját az énekesi poszton.

Halford, angol lévén, biztosan szereti a futballt, és biztosan elismerően bólintott volna Diarra remekbe szabott találatánál: 1–0!

Jonathan Heris még édesebbé tehette volna ezeket a perceket a lila-fehéreknek, de a középcsatár (!) egy támadáson belül két ziccert is kihagyott.

Nem adta fel a Gyirmót, érezték a vendégek, hogy borzalmasan bizonytalan a hazai védelem, Banai Dávid kapussal az élen, ezt a szünet előtt Mijusko Bojovics (1–1), majd a pihenő után egy kontrából Novák Csanád használta ki (1–2).

Utóbb a gyirmótiak öröme nem tartott sokáig, Enisz Bardi szemfüles góllal jelezte, hogy visszanyeri lassan korábbi formáját: 2–2!

Ismét rövidre zárhatta volna a mérkőzést a házigazda, de egy nagyobb és három kisebb helyzetet is elpuskázott, majd a kilencvenedik percben Nemanja Andrics rontott „mérkőzéslabdát”, a ráadásban meg Mohl Dávid megmagyarázhatatlan módon kihagyta a kihagyhatatlant.

Az Újpest a sereghajtó ellen megakadályozta a győzelem elérésében az Újpestet...

TABELLA • MENETREND • GÓLLÖVŐLISTA

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.07.26 09:15:04

Labdarúgó NB I PÓR KÁROLY

Az új szezonban debütáló, kispesti Herjeczki Kristóf a Nemzeti Sport Online-nak mesélt küzdelméről.

2017.07.26 08:09:53

Labdarúgó NB I ZOMBORI ANDRÁS

„Látni kell, a klub a múlt idényben sem volt könnyű helyzetben, de most talán még annál is nehezebb.”

2017.07.25 09:06:37

Labdarúgó NB I PIETSCH TIBOR

Nem bánta meg, hogy fiatalon külföldre szerződött – „életre szóló élményekkel gazdagodtam."

2017.07.24 15:18:11

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

„Bejön egy 21 éves gyerek, és arra nem képes, hogy sprinteljen? Hát, akkor ja...” – Bódog.

2017.07.24 09:09:08

Marko Nikolics szerint kétség sem férhetett a Videoton győzelméhez. Horváth büszke, Oenning örül.