Diagne 6/6! Újpest-siker a hajrában, ez a végállomás Bekőnek?

2015.12.05. 14:26
Lipták nagyot hibázott az Újpest győztes gólja előtt, Diagne hős lett (Fotó: Reviczky Zsolt)
Az Újpest hazai pályán 2–1-es győzelmet aratott a Diósgyőr ellen a labdarúgó NB I 18. fordulójának nyitó mérkőzésén. Bardhi pazar szabadrúgásgóljára Novothny a második félidőben válaszolt, de a sorozatban hatodik bajnokiján eredményes Diagne 88. percben szerzett találatára már nem érkezett felelet diósgyőri részről az egyébként remek színvonalú meccsen.

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ
Újpest–Diósgyőr 2–1
(Bardhi 33., Diagne 88., ill. Novothny 53.)

Jó iramban kezdődött a mérkőzés és idővel sem vettek vissza a tempóból a felek, azonban sok pontatlanság és hiba szakította meg a játékot.

Kiegyenlített erőviszonyokat és kevés helyzetet hozott a meccs, sok kemény párharccal, letámadással, de időnként a kapkodás jellemezte a csapatokat.

Az Újpest a 4. percben Lipták Zoltán becsúszása után büntetőt reklamált, ám nem kapott. A 11. percben Novothny Soma ígéretes helyzetben lépett ki egy remek indítás után, de addig vezette a labdát, míg Heris tanárian nem szerelte.

Jó húsz percet kellett várni a következő lehetőségre; az NB I legjobb formában futballozó csatára, Diagne csapott le egy hosszú indításra, lapos lövése után Rados lábbal védett nagyot.

Ami nem ment akcióból, összejött pontrúgásból az Újpestnek. Enisz Bardhi sértettként végzett el egy szabadrúgást a kaputól 26-28 méterre, és ballal, gyönyörű mozdulattal a kapu jobb oldalába lőtt, Rados tehetetlenül úszott a levegőben. 1–0.

A második félidőben keményen kezdett a DVTK és gyorsan egyenlített is. Koman bal oldalról érkező szabadrúgása után Novothny Soma bólintott 8 méterről, szép mozdulattal Balajcza kapujának jobb alsó sarkába. 1–1.

A Napoli kölcsönben hazatérő csatára (aki egy olasz feliratú pólóval üzent ünneplés közben) a harmadik gólját szerezte a szezonban, akárcsak az első találatot jegyző Enisz Bardhi.

Az egyenlítés jót tett a mérkőzésnek, de az Újpest játékának mindenképp. Egyre több támadást vezettek a hazaiak és egyre nagyobb nyomás nehezedett a Diósgyőr védelmére, Rados szinte percenként munkában volt.

A többnyire védekezéssel foglalkozó DVTK-nak is akadt hatalmas helyzete, a 76. percben Novothny „kapott ajándékba” egy ziccert, viszont Balajcza remekül védett, az ismétlésnél pedig Nagy blokkolt.

Érdekesség, hogy a hajtós, pörgős és kemény meccsen 82 percet kellett várni az első sárga lapra, de így is dicséretet érdemelt a taktikai szabálytalanságot elkövető Novothny Soma.

Mikor már a szurkolók is kezdték elkönyvelni az egy-egy pontot, jött a drámai befejezés! Diagne harcosan próbált helyzetbe kerülni, ám elveszítette a labdát, az azonban Lipták pocsék felszabadítási kísérlete után ismét az újpesti csatár elé került, aki 10 méterről nem hibázott, a kapu jobb oldalába lőtt. 2–1 a vége!

Diagne sorozatban a hatodik bajnoki találkozóján volt eredményes, remek sorozatot fut, ahogy a hat bajnoki forduló és nyolc tétmérkőzés óta veretlen Újpest is.

A mutatott játék alapján egy pontot azért (elméletben) kiérdemlő DVTK ezzel szemben hat meccse nyeretlen az NB I-ben, Bekő Balázs vezetőedző alatt pedig továbbra is inog a kispad.

Győzelmével az Újpest fellépett a harmadik helyre, míg a Diósgyőr egyre közelebb a kiesőzónához.

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

AZ ÚJPESTI BALOTELLI LEHET A DERBI KULCSEMBERE?