Szombathelyi feltámadás: lefocizták a Debrecent

2015.03.14. 18:00
Leandro Martínezék a Diósgyőrrel még ikszeltek, de ezúttal a légiós duplájával győztek a DVSC ellen (Fotó: Szabó Miklós – archív)
Váratlanul jó játékkal simán megverte a Haladás az esélyesebbnek tartott Debrecent a labdarúgó NB I 20. fordulójában Szombathelyen. A meccs legjobbja, Martínez duplázott, Brkovicsot a 72. percben kiállította a bíró.

NB I
20. FORDULÓ

Szombathelyi Haladás–Debreceni VSC 2–0 (Martínez 33., 42,)

Mit remélt az utolsó helyen szerénykedő Haladás a dobogóra hajtó, bajnoki címvédő Debrecen ellen? Talán azt, hogy megfordul pocsék szériája? Talán. Az viszont jól látszott, hogy rendkívül elszántan vetették magukat a küzdelembe a szombathelyiek.

Eleinte ez nem hozott eredményt, inkább a hazai térfélen zajlott a játék, a Debrecen többször is rúghatott szögletet, de a Haladás védelme biztosan állt a lábán.

Negyedóra elteltével kezdte átvenni a játék irányítását a hazai csapat. Szikrázó volt a küzdelem, több kemény belépő után is ápolásra volt szükség. A debreceniek talán nem hitték el, hogy az eddig oly gyengén muzsikáló Haladás teljesen új arcát mutatja.

Ez is lehetett az oka, hogy a 33. percben előnyhöz jutott a Haladás. Igazság szerint nem is volt váratlan... Gaál adott szépen középre, Radó lyukat rúgott, de így lett jó Martíneznek, aki 11 méterről okosan lőtt a jobb alsó sarokba. 1–0

A gól után nem sokkal Radó került helyzetbe, és gyanús körülmények között elesett, de ő kapott sárgát műesésért. A tizenegyes elmaradt, de az újabb Hali-gól nem.

A 42. percben bal oldali szöglet után Martínez a fejével-vállával vette célba a kaput, és a labda éppen befért a jobb pipába. 2–0

A félidő végére teljesen szétesett a vendégcsapat, számára a legjobbkor fújta le a bíró az első játékrészt.

A második félidőben a Debrecen elkezdte nagyjából azt játszani, amit tud, a Haladás pedig visszahúzódott, hogy kontrákkal növelje az előnyét. Ma azonban hiába volt minden próbálkozása a piros mezeseknek, mert igazából képtelenek voltak megizzasztani Rózsát.

Elöl Martínez továbbra is életveszélyes volt, Radó pedig hasznosan zavarta a debreceni védőket. Talán ez lehetett az oka, hogy a 72. percben Brkovics teljesen ok nélkül fellökte őt, és mivel volt már sárgája, megismerkedett a pirossal.

Ettől kezdve szinte reménytelen helyzetbe került a bajnokcsapat, a szombathelyiek pedig felszabadultan passzolgathattak. Aki látta az utóbbi idők meccseit, csak dörzsölhette a szemét, mert ilyen fegyelmezett és hatékony játékot régen lehetett tapasztalni a zöld-fehérektől.

Ezzel megszakadt a Debrecen tíz meccs óta tartó veretlenségi sorozata, a Haladás hívei pedig kezdhetnek reménykedni, mert ha ilyen játékot nyújtanak kedvenceik, simán bent marad a csapat.

EDZŐI NYILATKOZATOK

„Azt kaptuk a Haladástól, amit vártunk, hiszen élet-halál harc volt ez a számukra. A játékot kényelmesen kezdtük, az ellenfelünk bedarált bennünket és kaptunk két gólt. Mire felébredtünk már késő volt, a kiállítás tovább nehezítette a helyzetünket – összegzett Kondás Elemér a haon.hu-n. A meccs elején akadtak lehetőségeink, azonban a talaj miatt a rövid passzos játékot hanyagoltuk. Ott voltunk a kapujuk előtt, hosszú labdákkal próbáltunk veszélyeztetni, de nem tudtuk a védők mögé juttatni a játékszert. Ugyanakkor többször is hibáztunk a saját kapunk előtt a belőtt labdáknál. A szünetben több játékosom le kellett volna cserélnem. A második Haladás-gól szöglet után született, ami elkerülhető lett volna. Ellenfelünk agresszívebb volt és racionálisabb futballt játszott, Martínez például az első helyzetét gólra váltotta. Gratulálok a Haladásnak, megérdemelten nyert."

„Lényeges volt, hogy mi szereztünk vezetést, végre nem hátrányból kellett meccset fordítanunk. Ritkán mondok ilyet, de jó volt hallani a közönség szurkolását, a korábbi meccseken ez hiányzott. Amikor előnybe kerültünk, a csapat mellé álltak a drukkerek – ez sokat segített. A második félidőben a kiállítás miatt emberelőnybe kerültünk, emiatt már nem került veszélybe a vezetés, győzelmünk nem forgott kockán – idézi Szentes Lázárt a Haladás hivatalos honlapja. – A beálló fiatalok olyan élményben részesültek, ami meghatározhatja további pályafutásukat. Lélektanilag óriási szerepe volt annak, hogy nem kaptuk, hanem rúgtuk az első gólt."

1. Videoton FC 20 16 3 1 46–8 +38 51
2. MTK Budapest 20 14 6 30–19 +11 42
3. Ferencvárosi TC 20 11 5 4 30–15 +15 38
4. DVSC-Teva 20 10 5 5 27–14 +13 35
5. Paksi FC 20 9 7 4 31–19 +12 34
6. Diósgyőri VTK 20 9 7 4 31–24 +7 34
7. Kecskeméti TE 20 9 4 7 25–24 +1 31
8. Újpest FC 20 7 8 5 17–16 +1 29