NB I: reagált az Újpest a fegyelmi bizottság döntésére

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.10.31. 19:28
Az Újpest FC hivatalos közleményében tudatta, tiszteletben tartja és elfogadja az MLSZ fegyelmi bizottságának mai döntését, amely a Videoton elleni parázs hangulatú meccset követően két zárt kapus mérkőzéssel és másfélmillió forintos pénzbüntetés megfizetésére kötelezi a klubot – bár, ahogy a közlemény címe is jelzi: nem mindenben ért egyet a döntéssel. Alább változtatás nélkül közöljük az Újpest közleményét.

Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága a 2017. október 31-i ülésén a következő dokumentumokat juttatta el klubunkhoz. Csapatunk szombaton igen parázs mérkőzést játszott a Videoton együttesével. Az összecsapással kapcsolatosan a mai napon a FEB elküldte határozatát a Megyeri útra.Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága a 2017. október 31-i ülésén a következő dokumentumokat juttatta el klubunkhoz. Csapatunk szombaton igen parázs mérkőzést játszott a Videoton együttesével. Az összecsapással kapcsolatosan a mai napon a FEB elküldte határozatát a Megyeri útra.

Klubunk továbbra is hangsúlyozza, határozottan elutasít és elítél mindenfajta rasszizmussal kapcsolatos tettet, cselekedetet, így sajnálatos módon ezt a döntést tudomásul kell vennünk. Ugyanakkor az Újpest FC nyitott a Magyar Labdarúgó Szövetség, a többi labdarúgóklub és a szurkolók képviselőivel egy jövőbeni preventív megoldás/javaslatcsomag kidolgozására, amellyel az ilyesfajta eseteknek teljes mértékben gátat lehet szabni. Tesszük mindezt azért, mert klubunk, a határozattól függetlenül minden, az MLSZ és a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség szabályzatában leírt eszközzel megpróbálta megszüntetni a rasszista rigmusokat, és így fog tenni a jövőben is.

Szankovics–Henty-ügy!

„A FEB a 2017. november 9. napján tartandó ülésére megidézi Szankovics Bojant az Újpest 1885 Futball Kft. játékosát, ellenfele Henty Ezekiel Isoken (Videoton FC) a mérkőzés után, az öltözőfolyosón, rasszista módon történt megsértése ügyében.”

Indoklás: „Rendelkezésre álló bizonyíték(ok): A csakfoci.hu internetes oldalon a 2017. október 28-án, a tárgybani mérkőzést lejátszását követően megjelent közlemény”.

Értetlenül szembesültünk az idézésben található sportfegyelmi eljárás alapjául szolgáló cselekmény ismertetésével, amely kijelentő mondatban közli a rasszista magatartás elkövetését játékosunkkal kapcsolatosan. Teszi mindezt hivatkozva a csakfoci.hu internetes portálon megjelent, Videoton FC kiadott közleménye alapján. Sajnálatos módon azonban a klubunk hivatalos közleményét, melyben tanúkkal is alátámasztott módon reagáltunk az elhangzottakra, nem tüntették fel. Mindannyiunk és az egész labdarúgás közös érdeke, hogy az ilyen sajnálatos eseményeket objektíven, mindkét fél nyilatkozatát figyelembe véve bírálják el.

Klubunk, ahogyan eddig is, a jövőben is minden tőle telhetőt megtesz a Szövetséggel és a Fegyelmi Bizottsággal történő együttműködés érdekében.”

Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Népsport: amikor a Ferencvárosnak jó volt az egy pont…

Népsport
2026.06.09. 10:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Újabb játékossal hosszabbított szerződést az NB II-es Videoton

Labdarúgó NB II
2026.05.29. 15:34
Ezek is érdekelhetik