Pekár avatta fel a Paksot, már nem nyeretlen a Puskás Akadémia

2015.08.01. 17:54
Ismét Pekár volt a Puskás Akadémia hőse (Fotó: Hegedüs Gábor)
A Puskás Akadémia hazai pályán 1–0-ra felülmúlta a Paksi FC-t a labdarúgó NB I 3. fordulójának szombati mérkőzésén, ezzel megszerezte az első győzelmét a 2015–2016-os szezonban. A paksiak most kapták az első gólt az idényben, és ez „elég volt" az első vereségükhöz is. A debreceni pontrablás után ismét Pekár László a hős a felcsútiaknál.

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ
Puskás Akadémia–Paksi FC 1–0
(Pekár 40.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Robert Jarni első alkalommal irányította a Puskás Akadémiát otthoni környezetben, míg a kezdőcsapatba visszatért az első két fordulóban eltiltás miatt hiányzó Lencse László, aki már a 3. percben helyzetbe is került. Pekár beadása után fejelhetett tisztán, de nem találta el a kaput öt méterről.

Van még ott, ahonnan ez jött – gondolhatták magukban a felcsútiak, akik az első nyolc-tíz percben letámadták ellenfelüket, nagy erőket mozgósítottak a vezetés megszerzése érdekében. Tíz-tizenöt perc elteltével aztán kiegyenlítődtek az erőviszonyok, helyzetek mindkét oldalon adódtak, bár azt túlzás lenne állítani, hogy szép számmal.

A Paks a 29. percben nagyon közel járt a gólcsend megtöréséhez, ám Szabó János 15 méteres fejese a felső lécen csattant.

Mikor már úgy tűnt, hogy gól nélkül ér véget az első játékrész, a PAFC húzott egy váratlant. Pauljevics indult meg nagy lendülettel a jobb szélen, két védőt is maga mögött hagyott, majd az alapvonal közeléből adott középre. Molnár nem tudta lehalászni a labdát, csak beleütött, így az a hosszú oldalon álló Pekár László elé pattant, a támadónak hét méterről pedig nem volt nehéz dolga, egy lapos lövéssel megszerezte a vezetést a Puskás Akadémiának. (1–0)

Pekár ezzel a Debrecen után a Paks hálóját is bevette, a 2015–2016-os szezonban elsőként, így már nincs makulátlan együttes az NB I-ben a kapott gólokat tekintve.

Robert Jarni, a hazaiak vezetőedzője a szünetben kettőt is cserélt, és nem sokkal később (a 60. percben) Csertői Aurél is két helyen változtatott csapatán.

Az elsővel ellentétben a második félidőt a Paks kezdte nagyobb lendülettel, ami az eredményjelzőre pillantva érthető is volt. Ennek ellenére a PAFC szerezhetett volna újabb gólt. Lencse előbb estében fejelt kapu mellé, majd az 58. percben bevette a kaput, de lesről tette, így nem volt szabályos a találat.

A második játékrész derekán a Solymosi játékvezető által figyelmeztetésben részesített Csertői Aurél együttese egyértelműen többet birtokolta a labdát, azonban a Puskás Akadémia előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, a vendégek – jobb ötlet híján – távolról próbálkoztak.

A hajrá tartogatott még izgalmakat, az utolsó tíz percre felborult a pálya, a Paks a kapuja elé szögezte a hazaiakat.

A 94. percben már 11 emberrel támadott a Paks (Molnár is előremerészkedett), és a találkozó utolsó szabadrúgása után a csereként beállt Hudák majdnem a saját kapujába fejelt. De nem tette, így maradt az 1–0, ezzel a Puskás Akadémia megszerezte szezonbeli első győzelmét, a Paks pedig elveszítette a veretlenségét.